włosy
fot. pixabay.com

Włosy są nasza wizytówką. Chętnie je eksponujemy, dbamy, aby były zdrowe i błyszczące. Regularnie odwiedzamy fryzjerów, zmieniając strzyżenie czy kolor lub korzystając z zabiegów regeneracyjnych. Jednym słowem, nie szczędzimy czasu ani pieniędzy, aby nasze włosy wyglądały po prostu pięknie. Niestety, z biegiem czasu włosy sprawiają nam coraz więcej problemów. Zwykłe zabiegi pielęgnacyjne nie pomagają, gdy przychodzi nam się mierzyć z wypadaniem włosów. W tym wypadku potrzebna jest przemyślana strategia, a nie działanie na oślep. Pierwszym krokiem powinno być zidentyfikowanie przyczyny problemu. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/wypadanie-wlosow-moze-byc-przyczyna/

Wypadanie włosów- kiedy powinniśmy się zacząć martwić?

Przede wszystkim powinnismy sobie uświadomić, że włosy wypadają nam każdego dnia i jest to zupełnie naturalny, prawidłowy proces. Stare osłabione włosy musza zostać usunięte, a na ich miejsce wyrastają nowe, mocne. W ten sposób co pewien czas następuje wymiana włosów. Dzienną normą jest ubytek do 100 włosów, choć optymalnie będzie to 70-80. 

Natomiast w przypadku, gdy zaobserwujemy, że włosów na szczotce czy ubraniu zostaje coraz więcej warto zasięgnąć porady specjalisty. Nie mowa tu o fryzjerach, oni z pewnością doskonale doradza nam w kwestii pielęgnacji kosmyków, jednak w przypadku znacznej utraty włosów konieczne będzie podjęcie odpowiedniego leczenia. Skierujmy się więc do dermatologa lub jeśli mamy możliwość od razu do trychologa. 

Przyczyny wypadania włosów

Przed podjęciem leczenia dermatolog czy trycholog z pewnością zbada skórę głowy i stan włosów, przeprowadzi szczegółowy wywiad środowiskowy. Wszystko po to by ustalić możliwą przyczynę dolegliwości, jaka nas dotknęła. Tylko wtedy możliwe będzie zalecenie odpowiedniej, skutecznej terapii, dzięki której uporamy się z problemem. 

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów? Często przerzedzenie fryzury jest skutkiem ubocznym przyjmowanych leków, w tym antykoncepcyjnych, przeciwtarczycowych czy przeciwkrzepliwych. Przyczyną może być tez choroba skórna jak łuszczyca, łupież, grzybica i inne. Czasami przyczyny należy szukać w ogólnych niedoborach takich ważnych elementów jak żelazo, wynikające z niedożywienia, anemii, tocznia. 

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/kosmetyki-do-cery-dojrzalej/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here