Sycący gulasz z indyka dla wielbicieli mięsnych obiadów

Gulasz to węgierska potrawa narodowa, w której skład wchodzą głównie mięso, papryka i cebula. Do przygotowania gulaszu, w zależności od upodobań, można używać różnych rodzajów mięsa. Najczęściej można spotkać się z gulaszem wieprzowym lub wołowym, jednak wykorzystuje się również cielęcinę, baraninę, a nawet drób czy ryby. Jeśli masz ochotę na pyszny i sycący gulasz z indyka, który jest dodatkowo bardzo prosty w wykonaniu, koniecznie sprawdź nasz przepis!

Gulasz jako pożywny obiad

Pierwsze wzmianki o gulaszu pojawiły się w XVIII wieku. Już wtedy doceniany był za swój wyjątkowy smak i łatwość przygotowania. Gulasz można nazwać idealnym pomysłem na obiad – jest nie tylko smaczny, ale także bardzo sycący. Często uznawany jest również za danie rozgrzewające, dzięki czemu, bardzo dobrze sprawdzi się w chłodne, jesienne i zimowe dni. Danie to jest nie tylko pożywne, ale również bardzo aromatyczne, co sprawia, że przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom kuchni węgierskiej. Wersji przepisu na gulasz można znaleźć całkiem sporo, różnią się one użytymi warzywami, a także rodzajem mięsa. Ponadto przepisy te można łatwo modyfikować, dzięki czemu przygotowywany posiłek może zyskać za każdym razem niepowtarzalny smak i będzie jeszcze lepiej wpisywał się w nasze upodobania kulinarne.

Gulasz z indyka

Osoby, które z różnych powodów unikają czerwonego mięsa w diecie lub mają ochotę na odmianę od standardowych potraw, mogą w prosty i szybki sposób przygotować gulasz z indyka. Lista potrzebnych składników nie jest długa i ogranicza się do wysokiej jakości mięsa z indyka, cebuli, papryczki chilli oraz WINIARY POMYSŁ NA… gulasz z cebulą i papryką. Gotowanie gulaszu rozpoczyna się od przygotowania mięsa – należy je pokroić w kostkę. Podobnie należy zrobić z obraną cebulą. Kolejnym krokiem jest podsmażenie kawałków indyka z cebulą na rozgrzanym oleju. W międzyczasie, zawartość torebki WINIARY POMYSŁ NA… gulasz z cebulą i papryką dodajemy do około pół litra wody i dokładnie mieszamy.

Powstałą mieszankę wlewamy do smażącego się indyka i cebuli. Całość powinna dusić się pod przykryciem przez około 50 minut. Ostatnim krokiem jest dodanie posiekanej papryczki chilli. W przypadku tego składnika należy jednak uważać, bo ilość i odmianę chilli powinno się dostosować indywidualnie, w zależności od stopnia ostrości potrawy, jaki chcemy uzyskać.

Nie tylko gulasz

Niezależnie od rodzaju wykorzystanego mięsa, tradycyjny gulasz węgierski najczęściej podawany jest jako samodzielne danie w postaci zupy z dodatkiem pieczywa. W zależności od wykorzystanej wersji przepisu, może być on również idealnym dodatkiem do różnego rodzaju kasz lub makaronów. Gulasz często spożywany jest również z knedlami, kopytkami czy kluskami śląskimi. Można go spotkać w towarzystwie placków ziemniaczanych. Takie połączenie sprawia, że jest on jeszcze bardziej sycący i stanowi posiłek, który pozwoli zapomnieć o uczuciu głodu na długie godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here