Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, pomimo że nie we wszystkich krajach można ją nazwać sportem narodowym. Do futbolowych potęg należą Hiszpania, Niemcy, Brazylia i Anglia, w naszym kraju sport ten również spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, co jest spowodowane osiąganymi przez naszą drużynę sukcesami. Każdy piłkarz przed wyjściem na boisko musi się odpowiednio przygotować. Nie może grać w uniwersalnych butach sportowych i nie może zapomnieć o ochraniaczach. Czego jeszcze nie może zabraknąć w jego torbie sportowej?

Buty piłkarskie dostosowane do nawierzchni boiska

W piłkę nożną można grać na hali, na sztucznej murawie, grząskim boisku i naturalnej nawierzchni. Od tego, na czym grasz, zależy, jakie obuwie powinieneś wybrać. Najpopularniejsze są lanki z plastikowymi lub gumowymi kołkami, w których piłkarze grają na normalnej płycie boiska i sztucznej murawie z kilkucentymetrowym włosiem. Dobrą stabilność i przyczepność na sztucznym boisku zapewniają jednak specjalne buty – turfy – wyposażone w kilkadziesiąt niewielkich koreczków. Wkręty z aluminiowymi lub stalowymi końcówkami to propozycja dla piłkarzy grających na grząskich boiskach, z kolei halówki, jak sama nazwa wskazuje, to buty na halę, o gładkiej, kauczukowej podeszwie.

Koszulka i spodenki piłkarskie

Obok butów podstawowym wyposażeniem futbolisty jest odzież piłkarska. Sklep Futbolsport.pl ze sprzętem dla piłkarzy proponuje koszulki i spodenki wykonane z materiałów oddychających, dzięki czemu podczas wysiłku fizycznego będą skutecznie transportowały nadmiar potu na zewnątrz. Ważna jest także jakość; koszulki i spodenki muszą być odporne na mechacenie i rozrywanie, piłka nożna jest przecież sportem kontaktowym. Ponadto należy zwrócić uwagę na jej elastyczność i odpowiednie dopasowanie do sylwetki.

Getry piłkarskie

Znakiem rozpoznawczym piłkarza są wysokie, sięgające do kolan skarpety, które nazywamy getrami piłkarskimi. Muszą być elastyczne, aby dobrze trzymały umieszczone pod nimi ochraniacze i nie zsuwały się z nogi. Warto wybrać te mające ściągacze na wysokości łydki, kostki i na podbiciu. Również one powinny dobrze odprowadzać wilgoć, kluczową rolę odgrywa więc materiał, z jakiego zostały wykonane, podobnie jak odzież piłkarska. Sklep, który wybrałeś, powinien zapewnić Ci wybór getrów wysokiej jakości.

Podspodenki zapobiegające otarciom

Nie widać ich, jednak ich rola jest nieoceniona. Zakładamy je pod spodenki, a ich funkcją jest ochrona przed otarciami podczas wykonywania wślizgów, które mogą być szczególnie bolesne podczas gry na sztucznej murawie. Najważniejsze jest, aby dobrze przylegały do ciała, były elastyczne i wykonane z wysokogatunkowego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu.

Ochraniacze piłkarskie dla komfortu i bezpieczeństwa gry

Wiesz już, że potrzebne Ci będą odpowiednie buty, getry, podspodenki i odzież piłkarska. Sklep ze sprzętem do gry w piłkę nożną proponuje również ochraniacze piłkarskie, których funkcją jest ochrona piszczeli przed urazami. Brak ochraniaczy może skutkować stłuczeniem, a nawet złamaniem. Do wyboru są ochraniacze wsuwane na goleń, ochraniacze na goleń, które dodatkowo zabezpieczają kostkę, oraz ochraniacze – getry polecane szczególnie dla młodych piłkarzy.

O komforcie i skuteczności piłkarza decyduje w znaczący sposób to, jak jest ubrany. Kontaktowy sport wymaga odpowiedniego ubioru i dodatkowych ochraniających najbardziej narażonych na kontuzje części ciała. Przed wyjściem na kolejny trening lub mecz sprawdź, czy w Twojej torbie jest wszystko, czego potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here