Kiedy myślimy o szczęściu, prawdopodobnie znaczna większość z nas wraca myślami do momentów wspólnie spędzonych z najbliższymi. Istnieje jednak wiele innych rzeczy, które także mogą nas uszczęśliwiać: wakacje, wolny piątek, czekolada, a także aparaty słuchowe. Chociaż ta ostatnia rzecz jest dość nietypowa, to dla osób cierpiących na niedosłuch, jest to w zupełności normalne. Ostatnie badania wykazały wyraźne powiązanie między aparatami słuchowymi, a poczuciem szczęścia!

Odpowiednia komunikacja i relacje społeczne

Specjalne badania wykazały, iż osoby z nieleczonym problemem słuchu, są szczególnie narażone na ryzyko izolacji społecznej. Nic w tym dziwnego – ciągłe staranie się zrozumienia tego, co mówią do nas znajomi czy rodzina podczas towarzyskich spotkań, może być niezwykle męczące i frustrujące. Podczas użytkowania aparatów słuchowych, większość z tych problemów jest praktycznie eliminowana. Według niedawno przeprowadzonej ankiety przez fundację „Hear The World”, z pośród 4000 dorosłych osób z niedosłuchem, aż 70% respondentów zadeklarowało, iż aparaty słuchowe mają wielce pozytywny wpływ na ich relacje z innymi osobami. Przeważająca większość wykazała ogólną poprawę jakości życia, w szczególności w obszarze społecznym i rodzinnym.

Większa wydajność w pracy

Wszyscy wiemy, że za pieniądze szczęścia nie kupimy. Jednak praca, w której czujemy się dobrze i mamy z tego odpowiedni zarobek, może nam sprawić wiele radości. Najnowsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Teksasie wykazały, że po zaledwie dwóch tygodniach użytkowania aparatów słuchowych przez osoby z niedosłuchem, zwiększyły one funkcje poznawcze u osób dorosłych w wieku od 50 do 60 lat. Dzięki temu ich produktywność w pracy znacząco wzrosła, a co za tym idzie i samopoczucie. Podczas badań stwierdzono także, iż osoby z nieleczonym niedosłuchem są oceniane jako mniej kompetentne w pracy niż ich rówieśnicy, którzy użytkują aparaty słuchowe przy tego typu problemach zdrowotnych. Każdy z nas czuje się o wiele bardziej szczęśliwy, gdy jest w swojej pracy dobry i żadne kłopoty ze słuchem nie przeszkadzają w jej wykonywaniu.

Niskie ryzyko depresji

Udowodniono naukowo, iż występuje wyraźna zależność między nieleczoną utratą słuchu, a wystąpieniem depresji. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez „National Institute on Deafness and Other Communication Disorders” stwierdzono, że chociaż tylko 5% populacji z prawidłowym słuchem cierpiało na depresję, liczba ta była ponad dwukrotnie większa u osób z nieleczoną utratą słuchu. W tym samym badaniu wykazano także, iż osoby z niedosłuchem, które nie korzystają z aparatów słuchowych, są znacznie bardziej narażone na większe zaburzenia depresyjne, niż osoby z niedosłuchem korzystające z tego typu urządzeń.

Jeśli cierpisz na problemy ze słuchem, nie zwlekaj! Udaj się do sklepu z aparatami słuchowymi i przy pomocy doświadczonych protetyków słuchu, spraw by twoje życie, pomimo pewnych kłopotów zdrowotnych, było przede wszystkim szczęśliwe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here