błonnik witalny

Błonnik witalny to naturalny suplement diety, składający się z jednego lub kilku surowców roślinnych: nasion babki jajowatej, babki płesznik i lnu. Są to śluzy roślinne, które zawierają mają zbawienny wpływ na organizm.

Błonnik witalny

Aby zachować sprawność jelit lub przywrócić witalność, zaleca się spożywanie dwa razy dziennie maceratu witalnego. Kuracja nasionami wchodzącymi w skład błonnika witalnego nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie, gdyż śluzy roślinne mogą hamować wchłanianie spożywanych jednocześnie pokarmów, co w skrajnych przypadkach powoduje awitaminozę i anemię.

Natura, a błonnik

Niedobór błonnika naturalnego skutkuje w szczególności przyjmowaniem pokarmów przetworzonych oraz najczęściej wywołuje liczne dolegliwości w obszarze układu pokarmowego. Dodatkowo zmniejsza wchłanianie cukru oraz tłuszczu, wspomaga perystaltykę jelit. Nie należy zapominać, że poprawia wydalanie niepotrzebnych produktów przemiany materii, na przykład toksyny i złogi. Dodatkowo istnieje pewna klasyfikacja błonnika, w której tak naprawdę każdy wspiera ogromną pracę jelit, ale dzieje się to w trochę odmienny sposób.

jak nie przesadzić z błonnikiem i dlaczego

Zbawienny wpływ błonnika witalnego

Receptura błonnika witalnego opiera się przede wszystkim na wybranych surowcach roślinnych. Może również zawierać jeden lub kilka komponentów, w tym między innymi nasiona babki płesznik czy babki jajowatej oraz w niektórych sytuacjach lnu. Przedstawia się, że wszelkie śluzy w nasionach oraz łupinach babki jajowatej, które posiada w sobie błonnik witalny, pęcznieją pod wodą oraz chłoną ją. Dlatego też biorą one udział w zmiękczaniu mas jelitowych bądź w sposób efektywny zwiększają objętość. W związku z czym ułatwiają regularne wypróżnienia oraz zapobiegają zaparciom. Ciekawostką jest, że podczas biegunki to właśnie babka jajowata w składzie błonnika witalnego na pewno przyniesie ulgę. Obecnie jest wiadomo, że nasiona chłona ogromny nadmiar wody z masy jelitowej, a jednocześnie wpływając na swoiste przywrócenie stolcom prawidłowej konsystencji. Warto również widzieć, że babka płesznik jest niezwykle bogata w śluzy, które to posiadają  zdolność pęcznienia w naszych jelitach oraz w taki sposób dość łagodnie przeczyszczają. Dodatkowo uwalniają śluz oraz produkują żel, który jednocześnie umożliwia przesuwać się wszelkim masom w jelitach. Poza tym usprawniają one trawienie oraz perystaltykę jelit, jak i również bardzo skutecznie przeciwdziałają wszelkim zaparciom.

Błonnik witalny odpowiedni dla zdrowia oraz pięknej sylwetki

Właściwości ukazywanego błonnika witalnego są bez wątpienia wspomagają aspekt odchudzania. Pamiętajmy, że błonnik witalny niezwykle korzystnie wpływa na nasza koncentrację, w związku z czym nie bywasz zmęczona oraz senna w przeciągu całego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here