Czy zastanawiasz się czasem, skąd się biorą twoje bóle głowy? Pewnie często po prostu myślisz: zmiana pogody, za dużo nerwów w pracy, bierzesz tabletkę przeciwbólową i lecisz dalej w swoich sprawach. Jeżeli jednak twoje bóle głowy mają charakter nawracający warto przyjrzeć się problemowi i znaleźć przyczynę, aby zniwelować dolegliwości na stałe. Nawracające bóle głowy często są przyczyną problemów z zębami!

Kiedy czas na wizytę u dentysty

Każdy ból głowy, w zależności od pochodzenia, ma swoje specyficzne objawy. Ten, który pochodzi od zęba możemy poznać po promieniowaniu od szyi, poprzez kark aż do ucha i skroni. Ból od zęba ma też często charakter pulsujący i narastający – jeżeli trwa dłużej, mamy poczucie, że „rozsadza nam głowę”. To na co warto zwrócić uwagę to także fakt, że ból głowy od zęba ma charakter miejscowy, np. boli nas bardziej lewa strona głowy. Ból głowy spowodowany pogodą lub zmęczeniem na pewno rozleje się po całej głowie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy na przykład nie dopadło nas zapalenie ucha, oprócz dentysty polecamy odwiedzić laryngologa. Z kolei ból od zbyt długiej pozycji siedzącej przy komputerze minie po jednym spacerze. Kiedy jednak ból głowy w okolicach karku i skroni wciąż powraca, nie ma innej rady, jak udanie się do stomatologa, który na pewno znajdzie jego źródło. Nie warto z tym czekać, jeżeli do bólu głowy dołączą nudności, wymioty, czy trudności w widzeniu! Więcej szczegółów na temat bólu głowy od zęba pomoże ci rozpoznać objawy charakterystyczne i szybko umówić wizytę u dentysty.

Skutki nieleczonego zęba

Jeżeli uda nam się zaleczyć problem bolącej głowy, a próchnica w naszym uzębieniu rozszaleje się na dobre, całość procesu może przejść w tzw. fazę utajoną i po początkowym okresie mocnego bólu głowy, brak objawów pozwoli nam zapomnieć o problemach. To ryzykowna sytuacja, bo możemy być pewni, że jeżeli problem niewyleczonego uzębienia pozostawimy bez wizyty u dentysty, wszystkie objawy wrócą do nas z jeszcze większą siłą. I nie tylko nasze cierpienie będzie większe, ale i drastycznie spadnie objętość naszego portfela – nieleczone długo, powierzchowne zmiany próchnicze schodzą w głąb uzębienia, a pozbycie się ich jest trudniejsze, bardziej czasochłonne, bolesne i droższe. Oczywiście, zaniedbane sygnały w postaci bólów głowy od zęba czasem kończą się stratą siekacza czy zęba trzonowego, a na to wszyscy jesteśmy zdecydowanie za młodzi! Dlatego nie lekceważ pierwszych objawów bólu głowy od zęba i maszeruj do dentysty – po krótkiej wizycie zapomnisz o bólu głowy na długo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here