Co podać na śniadanie wielkanocne

Śniadanie wielkanocne tradycyjnie rozpoczyna świąteczne rodzinne spotkanie. Na stole nie może wówczas zabraknąć niczego, co kojarzy nam się ze świętami. Powinny na nim zatem znaleźć się jajka – prawdziwy symbol Wielkanocy. Podajemy również mięso i oczywiście warzywa dodające potrawom kolorytu i wiosennego charakteru. Dziś przygotowaliśmy kilka inspiracji dotyczących menu na śniadanie wielkanocne.

Jajka faszerowane szynką

Tradycyjne śniadanie wielkanocne musi uwzględniać jajka stanowiące symbol tych świąt. Jajka faszerowane z szynką przygotowuje się naprawdę szybko. Z pewnością przypadną do gustu naszym najbliższym, ponieważ zawierają w sobie ulubione świąteczne smaki. Jajka należy ugotować na twardo i wyjąć z nich żółtka. Na ich bazie zostanie stworzony farsz, do którego dodajemy także chrzan, sprawdzony majonez, taki jak Majonez Dekoracyjny WINIARY oraz drobno posiekaną szynkę i szczypiorek. Jajka warto dodatkowo posypać natką pietruszki, znakomicie wzbogacającą smak tego tradycyjnego dania.

Rolada szpinakowa z szynką i sosem chrzanowym

Na świątecznym stole nie powinno również zabraknąć dobrej szynki. Ciekawym sposobem na urozmaicenie mięsa jest przygotowanie smakowitych roladek z szynką i szpinakiem. Ten ostatni składnik należy usmażyć na patelni, a następnie upiec wraz z białkami jajek. W ten sposób po ostudzeniu uzyskamy zewnętrzną stronę roladek. Wewnątrz znajdą się składniki takie jak plastry szynki, twaróg, jogurt naturalny. Całość doskonale smakuje z Sosem chrzanowym WINIARY. Dodatki należy zawinąć w folię i odłożyć do lodówki na kilka godzin, aby się ścisnęły. Następnie mogą wylądować prosto na wielkanocnym stole.

Pieczone plastry bakłażana

Co podać na śniadanie wielkanocne, gdy spodziewamy się gości, którzy nie jedzą mięsa? Pieczony bakłażan doskonale wzbogaca smak i aromat wielu dań. W tym przypadku wystąpi on w roli głównej. Warzywo należy pokroić wzdłuż na plastry o grubości około 0,5 cm. Oprószone solą płaty nadają się do smażenia. Gdy się zarumienią i ostygną, trzeba dodać do nich nadzienie w postaci przygotowanej wcześniej pasty. Bakłażany doskonale smakują z masą z orzechów włoskich, kolendry, kurkumy i czosnku. Wszystkie te składniki należy zmiksować na gładko z kilkoma łyżkami Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, a następnie rozsmarować na plastrach bakłażanów. Z lekko podsmażonych warzyw łatwo przygotować aromatyczne roladki, które przed podaniem warto posypać natką pietruszki. Danie będzie znakomitą opcją nie tylko dla wegetarian.

Biała kiełbasa zapiekana w boczku

Nasza kolejna propozycja dla kontrastu skierowana jest przede wszystkim do miłośników mięsnych śniadań. Biała kiełbasa smakuje doskonale, gdy zostanie zawinięta w boczek pokryty farszem złożonym ze smażonej cebuli i papryki. Przed pieczeniem warto wykonać w niej nacięcia i umieścić w ich wnętrzu kawałki żółtego sera. Danie powinno piec się przez około pół godziny w temperaturze 200 stopni. Potrawę można doprawić wedle gustu lub polegać na sprawdzonych rozwiązaniach, używając na przykład Przyprawy Ziarenka Smaku ziołowe WINIARY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here