Co to jest botoks

Kobiety w obecnych czasach zostawiły już dawno moment, kiedy wstydziły się korzystać z medycyny estetycznej. Szeroka gama oferowanych usług przyciąga obecnie rzesze klientek. Są zabiegi, które pokochały kobiety na całym świecie, chociaż niektóre nawet trochę za mocno 🙂 Jednak nie od dziś jednym z najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej jest botoks.

Czym jest botoks?

Nie chcemy zanudzać Was szczegółami odnośnie do botoksu, czyli nie chcemy rozprawiać się tutaj z historią. Chcemy, aby każdy dobrze zrozumiał – czym jest botoks. Botoks to biologiczna toksyna, która jest bardzo silna. Jest ona wytwarzana przez pałeczki jadu kiełbasianego. Stosuje się ją zarówno w medycynie estetycznej, jak i normalnej. Na samym początku był stosowany w neurologii i okulistyce.  Jak zatem najprościej wyjaśnić czym jest botoks? Najprościej – botoks wygładza skórę twarzy. Najpopularniejszą zaletą botoksu jest wygładzanie zmarszczek mimicznych.

Dla kogo jest botoks?

Praktycznie dla każdego. Są oczywiście przeciwwskazania do botoksu, ponieważ nie mogą się z nim bawić osoby poniżej 18 roku życia oraz jest średnio wskazany dla osób powyżej 65 roku życia. Dobrze również przebadać się przed podjęciem się zabiegu wstrzykiwania jadu kiełbasianego, aby mieć pewność, że nie posiadamy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Jest to bardzo ważne, ponieważ reakcja alergiczna może być bardzo mocna. W takim przypadkach trzeba reagować bardzo szybko i udać się do lekarza lub szpitala – w zależności od tego, co jest bliżej nas. Botoks jest oferowany w większości gabinetów estetycznych – warto jednak wybrać się do takiego salonu, który ma doświadczenie w tym zabiegu. Takim gabinetem jest Esteticon, a szczegółową ofertę można znaleźć tutaj: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/botoks.

Warto również pamiętać, że w pewnych okresach naszego życia trzeba przełożyć myśl o botoksie. Takimi okresami są karmienie piersią oraz ciąża. Jest to moment, aby skupić się na rodzinie, dlatego zachęcamy do skorzystania usług, jak tylko skończy się karmienie piersią. Pamiętajmy również, że niektóre antybiotyki są przeciwwskazaniem do skorzystania z botoksu. Należy w takim przypadku polecić się lekarza, zanim skorzysta się z zabiegu.

Botoks jest niebywale korzystny dla naszej skóry. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, a wykonywany przez osoby z doświadczeniem pomoże naszej skórze odrobinę się ujędrnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here