Biotebal

Biotebal należy do środków witaminowych, a 2chodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, kwalifikowaną do kategorii witamin B. Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Środek może być wykorzystywany w płynących z braku biotyny wypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci oraz włosów i ich zbędnej łamliwości i bądź zapalnych skóry umieszczonych dookoła oczu, nosa, ust. Biotyna wspiera mechanizmy powstania keratyny oraz różnicowania się komórek naskórka i włosów oraz paznokci, poprawiając ich wygląd.

Czym jest Biotebal?

Biotebal to środek witaminowy usprawniający jakość włosów, paznokci i skóry. Jest dostępny bez recepty oraz nie podlega refundacji. Każda pigułka ma 5 mg treści aktywnej – biotyny. Biotyna to rozpuszczalna w wodzie witamina B7, określana również witaminą H. Oddziałuje na mechanizm powstania keratyny oraz różnicowanie się komórek włosów oraz naskórka, dzięki czemu ułatwia ich wygląd. Dzięki tymże cechom środek Biotebal niejednokrotnie wykorzystywany jest jako pigułki na włosy czy środek na wypadanie włosów. Treść aktywna doskonale wchłania się z przewodu pokarmowego, natomiast potem wiąże się z białkami osocza oraz dochodzi do każdych tkanek systemu.

Jak wykorzystywać?

Biotebal należy wykorzystywać raz dziennie, jedną pigułkę popijając obficie wodą. Należy dodać, iż tabletki Biotebal to nie suplement diety, natomiast środek – mający na celu eliminowanie niedostatku biotyny. Przed wykorzystywaniem tego produktu, należałoby skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Nie wykazano natomiast, by możliwe było przedawkowanie biotyny – jej nadmiar jest usunięty z systemu wraz z moczem.

Biotebal – wskazania

Biotebal jest środkiem należącym do kategorii środków witaminowych. Jego podstawowym elementem jest rozpuszczalna w wodzie biotyna, jaka kwalifikuje się do witamin z klasy B. Biotebal jest podawany w wypadku niedoboru biotyny. To właśnie biotyna gra istotną funkcję w dbaniu o doskonałą jakość cery, włosów oraz paznokci. Jeśli w systemie pojawią się niedostatki biotyny, pojawiają się stany zapalne skóry dookoła ust, nosa oraz oczu, lub zapalenie spojówek. Niedostatki biotyny powodują, iż zmniejsza się kondycja włosów oraz paznokci, jakie stają się delikatne oraz kruche. Dodatkowo niedostatek biotyny powoduje także zaburzenia przemiany tłuszczów.

Biotebal – efekty uboczne

Ze stosowaniem Biotebalu wiąże się pewne małe zagrożenie wystąpienia efektów ubocznych, natomiast należy podkreślić, iż niepożądane rezultaty nie występują u każdej osoby, jaka stosuje środek. Przeważnie będące efekty uboczne to pokrzywka i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Gdy pojawią się pewne dolegliwości połączone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem czy farmaceutą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here