dieta św hildegardy
fot. pexels.com

Szukając odpowiedniej dla siebie diety bardzo często testujemy różne propozycje rynkowe, które polecają nam portale internetowe, albo nasze koleżanki. Jednakże nie każda dieta jest dla nas odpowiednia i znalezienie tej, w której będziemy czuć się dobrze może nam zająć trochę czasu. My zachęcamy do sprawdzenia diety św. Hildegardy

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-od-swietej-hildegardy-dieta-orkiszowa-odchudza-i-oczyszcza-zasady-efekty-i-opinie/

Św. Hildegarda

To Sybilla znad Renu, która urodziła się w 1098 roku w Galii trafiając do przeoryszy konwentu benedyktynek posiadła ogromną wiedzę z zakresu zielarstwa, również leczniczego. To właśnie ona stosowała zielarstwo do leczenia różnych schorzeń ludzkich i nazwała się św. Hildegarda. Jest autorką sześciu zasad, których stosowanie pomaga w utrzymaniu zdrowia oraz sprawności, nie tylko fizycznej, ale również tej psychicznej i duchowej.

Jej dieta opiera się głównie na orkiszu, który powinien być podstawą każdego posiłku głównego, a także na owocach i warzywach. Mięso i przetwory mleczne powinny być tylko dodatkiem, który spożywa się rzadko i w ograniczonych ilościach. Wg tej diety powinno się spożywać posiłki regularnie co 3-4 h, a także pić dużo płynów.

Dieta

Produkty, które można spożywać na diecie św. Hildegardy to orkiszowe kasze, mąki oraz płatki, kasztany jadalne, cieciorka, koper włoski, chrzan, migdały, warzywa, owoce i dużo ziół, takich jak pokrzywa, cząber, gałka muszkatołowa, kminek, kolendra, pieprz, lubczyk, krwawnik, melisa, mięta i macierzanka.

Ograniczyć powinno się ziemniaki, paprykę, pomidory, ogórki, pieczarki oraz warzywa kapustne, a całkowicie zrezygnować należy z owoców takich jak brzoskwinia, truskawki, borówki i śliwki, por, wieprzowina, mięso z dzika, kiełbasa, majonez, margaryna, produkty konserwowe i wędzone, a także z artykułów, do których dodano polepszacze smaku. Mogą one prowadzić do osłabienia systemu immunologicznego, co z kolei może skutkować częstymi infekcjami wirusów.

Przeczytaj też: http://www.kafejerzy.pl/dieta-przy-zaparciach/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here