Jak nadać ustom nowy kształt

Każda kobieta marzy o pięknych, ponętnych ustach. Pełne wargi przyciągają uwagę, skupiając na sobie wzrok odbiorcy. Niekiedy jednak zdarza się, że natura nie obdarza ustami o ładnym kształcie, co niesie za sobą wiele kompleksów. Na szczęście medycyna estetyczna daje wiele możliwości, oferując między innymi zabieg powiększania ust. Dzięki temu przedstawicielki płci pięknej mogą poprawić element twarzy, który powoduje, że nie czują się zbyt atrakcyjnie.

Rozwiązanie w postaci zabiegu

Powiększanie ust najczęściej jest wykonywane zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Decydują się na niego kobiety, które narzekają na zbyt wąskie usta i brak jednolitego koloru. Jego zaletą jest to, że używany kwas jest naturalny. To tak naprawdę glikozaminoglikan, który jest zawarty w tkance łącznej każdego żywego organizmu.

Na czym dokładnie polega zabieg? Pomimo że nie jest skomplikowany, zawsze powinien być poprzedzony wywiadem lekarskim. Lekarz ocenia kondycję mięśni twarzy, a także informuje pacjentkę o ewentualnych skutkach ubocznych, które mogą wystąpić. Gdy nie ma przeciwwskazań, rozpoczyna się etap nałożenia na usta kremu znieczulającego. Osobom o niższym progu odczuwania bólu proponuje się pełne znieczulenie stomatologiczne. Następnie za pomocą kaniuli lub klasycznej igły wstrzykuje się preparat. Z reguły lekarz wprowadza 1 ml implantu. Po zakończonym zabiegu obowiązkowo wykonuje masaż ust. Czas trwania całej czynności upiększającej trwa do 30 minut. Wykonują ją uprawnieni do tego lekarze. Przykładem gabinetu, w którym można osiągnąć upragniony rezultat w postaci zmysłowych ust, jest wrosinski.pl/zabiegi/powiekszanie-ust/.

Efekty powiększania ust

Kwas hialuronowy pomaga pozbyć się problemu asymetrycznych warg, ujędrnia je, uwydatnia, a także podkreśla ich kontur. Należy pamiętać, że trwałość takiego zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak: uwarunkowania genetyczne, częstotliwość wystawiania twarzy na słońce, czy przyjmowanie suplementów diety. Standardowa długość utrzymania się efektów to 6-12 miesięcy.

Przeciwwskazania

Na powiększanie ust nie powinny decydować się osoby:

  • wykazujące nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • mające infekcję – nawet przeziębienie może spowodować przełożenie wizyty na inny termin;
  • cierpiące na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze;
  • będące w ciąży;
  • karmiące piersią;
  • mające niewyleczone zęby;
  • z poważnymi zmianami skórnymi np. opryszczką lub trądzikiem.

Stosowanie używek: alkoholu, papierosów, narkotyków znacznie wydłużają proces gojenia.

Skutki uboczne powiększania ust

Tuż po zafundowaniu sobie zabiegu może dojść do obrzęku. Jest to reakcja całkowicie naturalna i powinna ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. Czasem dochodzi do sytuacji, kiedy po wyjściu z gabinetu na twarzy pacjentki pojawia się rumień lub krwiak. W takim wypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem jest martwica skóry. I w tym wypadku kontakt z lekarzem jest niezbędny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here