Comiesięczne krwawienie bywa dla wielu kobiet prawdziwym utrapieniem. O ile jednak z bólem menstruacyjnym można poradzić sobie przy pomocy środków farmakologicznych, to fizyczny dyskomfort wciąż pozostaje. Prawdopodobnie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zastanawiała się, jak przyspieszyć okres. Podsuwamy kilka najskuteczniejszych rozwiązań.

Miesiączka jest szczególnie uciążliwa podczas wyjazdów i ważnych imprez. Samo krwawienie jest tak naprawdę niczym, w porównaniu z bólem brzucha i krzyżowego odcinka kręgosłupa, a także ogólnym rozdrażnieniem i rozbiciem. Gdy planujemy wakacje lub przygotowujemy się do ważnej imprezy, od razu pojawia się pytanie „czy ja nie będę mieć wtedy miesiączki?”. A złośliwość losu często sprawia, że te dwa terminy zazwyczaj się ze sobą pokrywają. Co możemy wtedy zrobić? Możemy zrezygnować z wakacji, albo… przyspieszyć okres!

Jak zmienić termin miesiączki?

Uczciwie trzeba przyznać, że nie ma jednej sprawdzonej metody, która jednakowo działa na wszystkie kobiety. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i szukać tego najlepszego rozwiązania.

Relaksacyjna kąpiel

Bardzo popularną metodą na to, by przyspieszyć okres jest gorąca, odprężająca kąpiel. Do wanny wypełnionej gorącą wodą można dodać relaksacyjne olejki zapachowe, albo ulubiony płyn do kąpieli. Chodzi o to, by poczuć jak największe rozluźnienie. Ciepła woda działa rozkurczowo, zatem gorąca kąpiel może przyspieszyć cykl menstruacyjny. Dobrze działają również ciepłe okłady i masaż brzucha za pomocą strumienia wody. Zabiegi te są nie tylko przyjemne, ale również skutecznie odprężają i rozluźniają całe ciało.

Wysiłek fizyczny

Na przyspieszenie krwawienia miesiączkowego może wpłynąć również duży wysiłek fizyczny. Pod wpływem intensywnego treningu organizm nierzadko przyspiesza pracę, również w zakresie cyklu menstruacyjnego. Dobrym pomysłem będzie jogging, szalony taniec przy ulubionych rytmach lub ćwiczenia kardio, a także brzuszki, skłony, albo pompki.

Alkohol

Alkohol ma działanie rozkurczające i odprężające organizm, może więc skutecznie przyspieszyć okres. Oczywiście nie chodzi o to, by się upić! Ulubione piwo lub lampka czerwonego wina to dobry sposób na rozluźnienie.

Moc ziół

Zioła mają szerokie zastosowanie i całą gamę zaskakujących właściwości. Wiele kobiet potwierdza, że niektóre zioła potrafią przyspieszyć okres. Wywar z nagietka lub herbata z kwiatu czarnej malwy mają działanie rozkurczające, a tym samym mogą przyspieszyć miesiączkę. Zioła te można kupić w aptece i w sklepach zielarskich.

Dobry seks

O tym, jak zbawienny wpływ na ludzki organizm ma udany seks, przekonujemy się na każdym kroku. Okazuje się, że miłosne igraszki nie tylko poprawiają kondycję i dobre samopoczucie, regulują metabolizm i usprawniają pracę serca. Seks może także przyspieszyć okres! Intymne doznania powodują rozluźnienie i odprężenie, co wpływa również na szybsze pojawienie się miesiączki. Oczywiście krwawienie pojawi się natychmiast, ale na pewno przyjdzie wcześniej.

Hormony

Gdy wszystkie powyższe metody zawiodą, pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie – pigułki hormonalne. Jest to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na to, by przyspieszyć okres. Jednak metoda ta niesie ze sobą pewne ryzyko. Hormony sprawią, że miesiączka pojawi się szybciej, ale niestety mogą też zaburzyć gospodarkę hormonalną. Trzeba pamiętać, żeby nigdy nie stosować terapii hormonalnej na własną rękę i bez konsultacji z lekarzem. Jeśli jednak nic innego nie zadziała, należy udać się do ginekologa i wyjaśniając zaistniały problem, poprosić o receptę na tabletki z hormonami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here