Jak skutecznie schudnąć na wesele?

Wesele i ślub to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Chcemy wyglądać i czuć się podczas niej komfortowo oraz korzystnie mając na uwadze szczególnie nasze zbędne kilogramy, których z chęcią pozbylibyśmy się. Gdy cel staje się realny i wyznaczyliśmy już datę ślubu lub zostaliśmy na niego zaproszeni, stajemy przed zadaniem skutecznego schudnięcia w kilka — kilkanaście miesięcy. Zadanie to jest jak najbardziej możliwe do wykonania, a my powinniśmy kierować się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Kilka miesięcy do wesela — odchudzanie standardowe

Jeśli mamy kilka miesięcy na odchudzanie się przed weselem, warto robić to w sposób komfortowy dla nas i efektywny zarazem. Warto wybrać dietę odpowiednią dla naszych preferencji i trybu życia np. z dietetykiem i przestrzegać jej. Może być to np. wyeliminowanie wszystkich negatywnych produktów, stosowanie piramidy żywieniowej, która będzie poprawionym trybem żywienia, czy zrównoważona dieta. Stosowanie sprawdzonych diet regularnie przez dłuższy okres z pewnością da odpowiednie rezultaty. Możemy np. zamówić też catering dietetyczny. Dieta pudełkowa będzie opierała się na dostarczaniu nam gotowych posiłków. Firma cateringowa zadba, aby dieta była odpowiednio urozmaicona, zbilansowana i zawierała odpowiednie składniki. Catering dietetyczny stosowany przez kilka miesięcy z pewnością da odpowiednie rezultaty.

Kilka — kilkanaście tygodni do wesela

Częstą sytuacją, która zastaje nas, jest taka, w której do wesela pozostało jedynie kilka — kilkanaście tygodni a my musimy zrzucić zbędne kilogramy. W takie sytuacji możemy wybrać najbardziej restrykcyjne i skuteczne formy odchudzania się. Bezpieczna granica wynosi ok. 1,5 kg tygodniowo i jest to duży spadek masy ciała. Do najskuteczniejszych tego typu diet należy np. dieta 1000 kalorii czy dieta Dukana. Pierwszy typ polega na przyjmowaniu jedyne dziennie 1000 kalorii. Są to produkty o najlepszym stosunku ilości kalorii do substancji odżywczych. Produkty te są również niskoglikemiczne, co pozwala na najbardziej komfortowe funkcjonowanie organizmu przy małej ilości kalorii. Dietę stosować powinno się maksymalnie tydzień lub dwa. Dieta Dukana to z kolei zamienienie węglowodanów w diecie na tłuszcz i spowodowanie tym samym spalanie rezerw z naszej tkanki tłuszczowej. Ciekawymi dietami są te na cerę, które pomogą zaprezentować się nam jeszcze korzystniej.

dieta

Porada: Jeśli przy intensywnym odchudzaniu się wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy np. złe samopoczucie, ból części ciała czy spadek wydolności organizmu powinniśmy taką dietę przerwać i skonsultować się z lekarzem.

Ćwiczenia

Każdy proces odchudzania się niezależnie od tego, czy jest intensywny, czy długi i regularny wymaga również ćwiczeń. Są one idealnym uzupełnieniem, a ćwiczenia wraz z dietą są najlepszym i najskuteczniejszym sposobem odchudzania się. Przy odchudzaniu się korzystny jest trening aerobowy, który jest skuteczny i daje wymierne efekty. Warto też uzupełnić ćwiczenia innymi typami np. siłowymi i wytrzymałościowymi. Regularne sesje np. 2-3 razy w tygodniu na siłowni wzbogacone o regularne bieganie czy jazdę na rowerze z pewnością przyniosą skutek. Jeśli chcemy schudnąć na wesele i mamy do tego motywację, warto wykorzystać to i regularnie ćwiczyć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here