Marzysz o płaskim, jędrnym, wyrzeźbionym i pięknym brzuchu? W internecie znajdziesz tysiące porad, jak zrealizować to marzenie. Zamiast jednak marnować czas na wertowanie setek stron i analizę wielu dobrych rad, zastosuj się do tych kilku prostych wskazówek!

Brzuszki to za mało!

To takie oczywiste, że starając się wypracować mięśnie brzucha robisz brzuszki. Niestety to trochę za mało. Mięśnie brzucha są bardzo złożone i wymagają zróżnicowanych ćwiczeń. W tym przypadku skuteczne będą ćwiczenia kardio i aerobowe, czyli takie, które angażują wiele mięśni, a równocześnie powodują przyspieszenie oddechu i zwiększenie przepływu krwi. Tego typu ćwiczenia wpływają nie tylko na rozwój mięśni, ale także na poprawę metabolizmu – nawet do 24 godzin! Sportowcy i trenerzy zalecają bieganie, pływanie, jazdę na rowerze lub szybki spacer. Najlepsze efekty przyniesie trening 6 razy w tygodniu trwający co najmniej 30 minut. Czas trwania ćwiczeń należy stopniowo wydłużać, by organizm nie popadł w rutynę i nie przestał reagować spalaniem tłuszczu na podejmowany wysiłek. Dopiero po ćwiczeniach kardio można wykonać serię brzuszków, co zoptymalizuje efekty.

Mniej cukru i tłuszczu

Rezygnacja ze słodyczy i chrupiących frytek smażonych w głębokim oleju nie jest sprawą prostą. Nie zakładaj od razu, że rzucasz cukier! Lepiej obrać metodę małych kroczków – najpierw przestań słodzić kawę, następnie zrezygnuj z poobiedniego deseru. Później będzie już tylko łatwiej! Słodycze zastąp owocami i warzywami, a wieprzowinę – rybami bez skóry lub chudym mięsem z kurczaka. Możesz również zastosować suplementy diety z wyciągiem z Garciana Cambogia, które regulują metabolizm i zwalczają tkankę tłuszczową.

Wszystko w swoim czasie

Nie schudniesz od razu – to niestety główna reguła odchudzania. Walka ze zbędnymi kilogramami wymaga czasu i samozaparcia. Diety-cud, które obiecują utratę 20 kilogramów w tydzień pomijają jedną zasadniczą kwestię – niebezpieczny dla organizmu i zdrowia efekt jo-jo. Daj sobie czas (nawet kilka miesięcy), a efekty ćwiczeń i wyrzeczeń będą znacznie trwalsze, a przede wszystkim zdrowsze.

Co z tymi brzuszkami?

Brzuszki to naprawdę doskonałe ćwiczenie, ale trzeba w nie włożyć dużo wysiłku. Lepiej skupić się na jakości, niż ilości wykonywanych powtórzeń. Najlepiej ćwiczyć rano, jeszcze przed śniadaniem, ale też nie na czczo. Zjedz banana lub wypij szklankę soku owocowego lub warzywnego, a następnie wykonaj serię brzuszków. Można zacząć od 100 powtórzeń i stopniowo podnosić sobie tę poprzeczkę. Na uwagę zasługuje też aerobiczna 6 Weidera, która wymaga ogromnego samozaparcia i wysiłku, ale daje niezwykłe rezultaty. Przydatna może być kołyska do brzuszków, która pomoże zachować dobrą postawęciała podczas ćwiczeń.

Wyszczuplający masaż

Masaż jest nie tylko przyjemny, ale też bardzo korzystny. Oprócz diety i ćwiczeń warto codziennie przed snem wykonać rozcierająco-ugniatający masaż brzucha z wykorzystaniem preparatów ujędrniających. Skuteczny jest również masaż brzucha mocnym strumieniem wody (na przemian: ciepła i zimna) – prosty zabieg pomoże ukrwić ciało i ujędrni je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here