Odchudzanie nie jest niczym prostym – tym bardziej, gdy chcemy zgubić kilka centymetrów tylko w określonych partiach ciała. Dużo łatwiej pozbyć się niechcianych kilogramów z ogólnej wagi, niż odchudzić tylko brzuch lub uda. Jeśli więc zależy nam na wysmukleniu konkretnej części ciała, musimy uzbroić się w cierpliwość. Zatem jak spalić tłuszcz z ud?

Odchudzamy całość!

Ćwiczenia angażujące tylko nogi pomogą zwiększyć ich umięśnienie, a tym samym uda będą wydawać się jeszcze grubsze. Niech to nie będzie jednak czynnikiem demotywującym! Musimy pamiętać, że więcej mięśni to mniej tłuszczu! A prawidłowo wykonywane ćwiczenia z pewnością zaowocują redukcją wagi i utratą kilku zbędnych centymetrów.

Jeśli więc bardziej niż na muskulaturze zależy nam na utracie wagi, nie możemy ograniczać się do ćwiczeń modelujących. Każdy trening powinien rozpoczynać się od ćwiczeń kardio, które odchudzą całe ciało. Dopiero po solidnej i wyciskającej poty rozgrzewce można przejść do ćwiczeń skupiających się na wybranej przez nas partii ciała. W ten sposób organizm nastawi się na spalanie tłuszczu, a nie na budowanie masy mięśniowej. Trenerzy podkreślają, że najlepsze rezultaty daje regularność. Zatem aby nasz wysiłek był w pełni satysfakcjonujący, powinniśmy trenować minimum 3, a najlepiej 5 razy w tygodniu, po około 30-45 minut. Ćwiczenia kardio mają za zadanie zaangażować całe ciało oraz przyspieszyć tętno, mniej więcej o 80%! Doskonale sprawdza się bieganie, zumba, jazda na rowerze, czy nawet szalony taniec przy ulubionej muzyce. To naprawdę spory wysiłek, ale właśnie podczas tak intensywnych treningów organizm przekształca tłuszcz w energię.

Jak ćwiczyć uda?

Gdy myślimy o ćwiczeniach na mięśnie ud, do głowy przychodzą nam przede wszystkim przysiady. To dobre ćwiczenie, ale warto je nieco rozbudować, by osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Wypady

Najlepszym zabójcą tłuszczu na udach są wypady, czyli przysiady w chodzie. Jak ćwiczyć? To proste – stajemy w lekkim rozkroku, pamiętając o wyprostowanych plecach i napiętych mięśniach brzucha. Jedną nogą robimy duży wykrok do przodu i uginamy ją w kolanie tak, by niemal dotknąć podłogi. Drugą nogę trzymamy mocno na ziemi, by poczuć jak największą pracę mięśni. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy wypad drugą nogą. Należy wykonywać codziennie 3 serie wypadów po 15 powtórzeń na każdą nogę.

Drop sety

To ćwiczenie polega na podnoszeniu nogami dużego obciążenia. Najłatwiej ćwiczyć na specjalnym urządzeniu (leg press). Jak ćwiczyć? Do oporu! Zaczynamy od podnoszenia bardzo dużego obciążenia, na przykład 70 kilogramów. Unosimy nogi dopóki wystarczy nam sił, po czym zmniejszamy ładunek i znowu podnosimy nogi. Gdy poczujemy zmęczenie, ponownie zmniejszamy obciążenie i ćwiczymy tak długo, aż nogi całkowicie odmówią współpracy. To naprawdę morderczy trening, ale efekty również są powalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here