Każdy z nas wie, że „sport to zdrowie”. Regularna aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na sylwetkę, na samopoczucie, zapobiega wielu chorobom. Aby jednak osiągnąć cel, uzyskać ładną, wysportowaną sylwetkę, dobrą kondycję niezbędna jest regularność treningów.

Wielu z nas po kilku treningach traci motywację i szybko się poddaje, gdyż nie widzi szybkich efektów. Jak więc zmotywować się do regularnych treningów i nie zniechęcić się zbyt szybko?

Pozytywne nastawienie

Przede wszystkim ważne jest odpowiednie nastawienie. Rezultatów nie należy spodziewać się zbyt szybko. Nie należy oczekiwać, że nasze ciało w ciągu dwóch tygodni zmieni się nie do poznania. Warto natomiast cieszyć się z każdej nawet najmniejszej zmiany, z minimalnego spadku wagi, z utraty nawet jednego centymetra w talii czy w biodrach.

Pamiętajmy, że nikt za nas nie wykona treningu. To, czy osiągniemy sukces zależy wyłącznie od nas. Nic nie ma za darmo. Osiągnięcie sukcesu wymaga sporego wysiłku. Jeżeli przyłożymy się do tego w 100%  nasz wysiłek na pewno zostanie nagrodzony.

Plan treningowy

Nie wystarczy poćwiczyć raz w tygodniu pół godziny. Treningi powinny odbywać się co najmniej trzy razy w tygodniu. Można zacząć od 30 – minutowych treningów, ale stopniowo warto je wydłużać. Wszelkie wymówki trzeba odstawić na bok.

Najlepiej ustalić sobie dokładny plan treningów, wyznaczyć konkretne dni i stałe pory i robić wszystko, by ich nie opuścić. Każda przerwa, zwłaszcza ta dłuższa sprawi, że ciężko będzie wrócić nam do regularnej aktywności.

Treningu nie należy traktować jak przykrego obowiązku. To czas poświęcony dla siebie, inwestycja w zdrowie, wygląd i samopoczucie. Cały czas należy pamiętać o korzyściach płynących z treningu. Utrata wagi, wzmocnienie mięśni, poprawa nastroju, lepsza kondycja, zapobieganie chorobom. Należy zacząć wierzyć w siebie oraz w to, że możemy osiągnąć sukces.  

Odpowiedni sport

Wykupienie karnetu na siłownię czy na zajęcia w klubie fitness na pewno bardziej zmotywuje nas do treningów niż ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Nie każdy jednak dysponuje czasem, by regularnie wychodzić z domu na treningi. Motywację do treningów w domu zyskamy inwestując w przyrządy do ćwiczeń. Dzięki takim przyrządom możemy ćwiczyć o dowolnych porach dnia. Nie tracimy czasu na dojazdy na siłownię czy do klubu fitness. Podczas treningów możemy słuchać ulubionej muzyki, a nawet oglądać telewizję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here