Niebieskie tabletki to popularny i skuteczny sposób na to, by zwiększyć popęd seksualny u mężczyzn. Jest to jednak często ostateczność, na którą wielu mężczyzn nie chce, albo nie umie się zdecydować z różnych przyczyn. Ponadto pigułki, choć skuteczne, niosą ze sobą pewne ryzyko i komplikacje. Podpowiadamy, jak zwiększyć popęd seksualny u mężczyzn naturalnymi metodami.

Dlaczego opada… libido?

Libido, czyli popęd seksualny zmienia swoje natężenie w zależności od wielu czynników. U kobiet na obniżenie libido wpływają między innymi fazy cyklu menstruacyjnego, ciąża, okres karmienia piersią. Na niższy poziom popędu seksualnego u mężczyzn oddziałuje na przykład stres, zmęczenie, a także mniejsza ilość testosteronu. Naturalne jest również obniżenie libido w starszym wieku lub podczas choroby.

Jak podnieść libido?

Stosowanie środków farmakologicznych jest prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą na to, by zwiększyć popęd seksualny u mężczyzn. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich – pigułek wspomagających popęd seksualny nie można zażywać z niektórymi lekami, a także w przypadku chorób serca. Często również zapomina się o ubocznych skutkach regularnego wspomagania się niebieskimi tabletkami. Jak zatem podnieść libido w naturalny sposób?

No stres!

Łatwo powiedzieć „bez stresu” – realizacja tego założenia jest znacznie trudniejsza. Szybki tryb życia, nadmiar pracy i zbyt dużo obowiązków potrafią skutecznie odebrać ochotę na seks. Aby zredukować poziom stresu w codziennym życiu, warto systematycznie wykonywać ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe. Z pewnością pomoże również medytacja i joga.

Sen

Brak snu sprawia, że nie tylko jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni 0 długotrwałe niedobory nocnego wypoczynku skutkują większą podatnością na choroby, a także znacznym obniżeniem popędu seksualnego. Specjaliści zalecają od 7 do 8 godzin snu na dobę.

Dieta

Po raz kolejny okazuje się, że dieta ma ogromny wpływ na wszystkie aspekty życia – również na popęd seksualny. Jadłospis mężczyzny, który chce być aktywny seksualnie, powinien być bogaty w produkty zawierające cynk. Cynk jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie serca, a także poprawia produkcję plemników i wpływa na ich żywotność. Duża ilość tego składnika znajduje się rybach i ostrygach (które są również naturalnym afrodyzjakiem), w drobiu i chudym mięsie, a także w orzechach, kaszach i pieczywie razowym.

Aktywność fizyczna

Mogłoby się wydawać, że zmęczony fizycznie człowiek nie będzie mieć siły na seks. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie! Sport, regularne treningi i aktywny tryb życia podnoszą poziom testosteronu, co z kolei pomoże zwiększyć popęd seksualny.

Alkohol

Niewielka ilość alkoholu potrafi nie tylko poprawić samopoczucie, ale również zwiększyć pewność siebie i świadomość własnych zalet. Delikatny szum w głowie pomoże również odprężyć się i zwiększyć ochotę na seks. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek i umiar, ponieważ nadmiar alkoholu powoduje problemy ze wzwodem.

Używki

Cały organizm zdecydowanie lepiej funkcjonuje, jeśli nie jest regularnie zatruwany toksycznymi substancjami, takimi jak nikotyna. Palenie papierosów znacznie obniża popęd seksualny. Zatem aby efektownie zwiększyć popęd seksualny, warto zrezygnować z papierosów i innych używek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here