Nie można z góry określić, jaka jest śmiertelna dawka alkoholu. Można natomiast przyjąć, że jeśli przekracza się granicę umiarkowanego spożycia alkoholu to wtedy granica zostaje przekroczona. Zwłaszcza, gdy ktoś rzeczywiście boryka się z uzależnieniem.

Picie niekontrolowane

Kiedy ktoś nie jest w stanie skontrolować, ile i w jakim czasie wypija to bez wątpienia należy przyznać, że ma problem ze spożywaniem alkoholu. Najczęściej alkoholicy wyznaczają sobie sztuczne granice co do tego, ile mogą wypić. Natomiast, należy mieć świadomość, że nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu. A im więcej ktoś wypije, tym jego postrzeganie jest bardziej zaburzone. Są osoby, które nie kontrolują tego, że urywa się im film, czy że majaczą. Tymczasem, śmiertelna dawka alkoholu jest dla każdego inna. I co ciekawe, nie zależy ona wyłącznie od tego, ile ktoś wypił. Dodatkowo, liczy się wiek, waga, czy spożywane posiłki. Kiedy ktoś pozostaje w ciągu alkoholowym to oczywiste jest, że nie ma realnego osądu rzeczywistości.
Wtedy pojawia się ryzyko zgonu, ze względu na brak umiaru i zaburzoną percepcję. Niemożność skontrolowania swojego picia jest najlepszym dowodem na to, że ktoś jest uwikłany w nałóg oraz że sam problemu tego nie będzie potrafił zwalczyć. Kiedy więc odbieramy pierwsze sygnały od naszych bliskich, związane z tym, że nie radzimy sobie w życiu rodzinnym, zawodowym, społecznym oraz że mieliśmy już epizod delirium – to nie możemy tego zbagatelizować. 

Wzięcie udziału w terapii

Zanim okaże się, że nałóg może być dla nas śmiertelny, powinniśmy zrobić wszystko, aby czuć się lepiej. Podstawą będzie to, żeby wziąć udział w terapii. Nie można też zrzucać winy na swoich bliskich tylko wziąć w pełni odpowiedzialność za siebie i za to, co robimy. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o to, że idziemy na dno. Kiedy pojawią się pierwsze oznaki tego, że nasze picie jest niebezpieczne to nie ulega wątpliwości, że powinniśmy reagować od razu. Im dłużej ktoś pije, tym realniejsze jest to, że śmiertelna dawka alkoholu jest dla niego większym prawdopodobieństwem. Warto poszukać pomocy na ograniczpicie.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here