Dzisiejszy czasy nas nie rozpieszczają pod względem podróżowania. Dlaczego tak uważam? Ze względu na nasz tryb życia, naszą pracę, szkołę naszą lub naszych dzieci i życie codziennie musimy po prostu ciągle podróżować. Jest to nieuniknione. Dla jednych to plus dla innych minus, jednak to niczego nie zmienia. Podróżować tak, czy tak musimy wszyscy. Z pomocą przychodzi nam komunikacja miejska, jednak co robić w sytuacji, kiedy podróżowanie nią staje się dla nas z jakiegoś powodu problemem i musimy zdecydować się na przemieszczanie się samochodem?

Jazda bez uprawnień nie wchodzi w grę!

Oczywistym jest, że jazda bez wymaganych uprawnień nie może w naszym kraju wchodzić w rachubę. Takie działania mogłyby przynieść nam bardzo wiele problemów, dlatego na starcie wykluczmy taką możliwość!

Co potrzebujemy, by móc uzyskać prawo jazdy kategorii B

Musimy rzecz jasna przejść kurs na prawo jazdy na którym będziemy musieli odbyć odpowiednią ilość godzin wykładów, ale również przejechać wymaganą ilość godzin w samochodzie. Zanim zaczniemy jednak kurs na prawo jazdy wymagane od nas jest aby wykonać badania na prawo jazdy.

Gdzie możemy wykonać owe badania na prawo jazdy?

Jeśli mieszkamy w stolicy to z pomocą przychodzi nam placówka, gdzie możemy owe badania wykonać. Możemy znaleźć ją pod tym adresem internetowym: www.badania-kierowcow.warszawa.pl

Jak wyglądają i dla kogo przeznaczone są badania lekarskie na prawo jazdy?

Przed przyszłym kandydatem na kierowcę czeka wiele kwestii biurokratycznych oraz nie mniej wydatków. Wedle rozporządzeń dopuszczenie do egzaminu na prawo jazdy, wymaga wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK). Jego elementem składowym są obowiązkowe badania lekarskie. Ich zakres oraz sposób przeprowadzenia określa art. 75 oraz art.76 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami. Sprawdzany jest wzrok, zdolności motoryczne, stan psychiczny, a także funkcjonowanie układu nerwowego, oddechowego oraz sercowo-naczyniowego. Podczas prowadzenia pojazdu kierowca musi być maksymalnie skupiony oraz w pełni sprawny, dlatego nawet najmniejsze problemy zdrowotne mogą mieć znaczenie. Z tego powodu badania lekarskie muszą być okresowo odnawiane. Ich ważność zależna jest od kategorii prawa jazdy oraz od wieku i zawodu kierowcy. Co jakiś czas zmieniają się też obowiązujące przepisy, dlatego trzeba stale monitorować nowe ustawy czy rozporządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here