kaszel

Jak rozpoznać jaki rodzaj kaszlu mamy? To jaki rodzaj  kaszlu nas dotknął  ma bardzo duże znaczenie, ponieważ sposób leczenia kaszlu mokrego i kaszlu suchego będzie się od siebie różnił.

Jak rozpoznać jaki rodzaj kaszlu mamy?

To czy kaszel jest suchy czy mokry jest bardzo znaczące, ponieważ w ten sposób dowiemy się jak go zwalczać. Decyduje to o wyborze leków czy syropów, które będą odpowiednie dla rodzaju naszego kaszlu. 

Kaszel suchy to oznaka początku infekcji lub alergii. Może oznaczać także astmę. W wielu przypadkach jest tak, że jest on skutkiem ubocznym przyjmowania, niektórych leków.

Kaszel mokry z kolei jest prawie zawsze sygnałem infekcji, które biorą się od przeziębień po zakażenia. Taki rodzaj kaszlu wymaga podania leków wykrztuśnych, a w niektórych przypadkach antybiotyków.

Przeczytaj też: http://prowital.pl/bol-w-klatce-piersiowej-jakie-sa-jego-przyczyny/

Jak rozpoznać kaszel mokry?

Mokremu kaszlowi, zazwyczaj towarzyszyć może wydzielina z gardła, nosa czy oskrzeli. Oprócz tego pojawiają się : duszności, ból w klatce piersiowej oraz uciążliwe drapanie w gardle.

Dzieci podczas kaszlu wykrztuszają wydzielinę ku górze, ponieważ nie umieją jej wypluwać, w rezultacie ponownie ją połykają. Wpływa to niedobrze na żołądek, który zostaje podrażniony w skutek wydzieliny. Doprowadza to do wymiotów sprowokowanych przez kaszel. Podczas mokrego kaszlu bardzo odczuwalne jest wrażeni zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

Jak rozpoznać kaszel suchy?

Suchemu kaszlowi, w odróżnieniu od kaszlu mokrego, nie towarzyszy produkcja wydzieliny w drogach oddechowych. Drogi oddechowe nie są przekrwione, ale możemy odczuć nieprzyjemne łaskotanie w gardle. Z ubiegiem czasu kaszel suchy może postępować i przekształcić się w kaszel mokry. Suchy kaszel objawia się:

  • uczucie suchości w gardle,
  • kaszel bez produkcji wydzieliny,
  • ciągłe odruchy kasłania,
  • kaszel brzmiący głucho
  • kaszl utrudniający zasypianie,
  • łaskotanie i drapanie w drogach oddechowych.

Źródło: https://dysleksja.waw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here