Konsultacje psychologiczne to nie powód do wstydu

Wizycie u psychologa mogą towarzyszyć trudne emocje, szczególnie strach przed oceną i krytyką oraz wstyd wynikający z ujawnienia swoich problemów i konieczności prowadzenia na ten temat rozmowy. Tymczasem psycholog to specjalista w zakresie poprawy stanu umysłu i kondycji duchowej.

Pierwszy kontakt z psychologiem

Psychologia to nauka badająca mechanizmy oraz prawa rządzące ludzką psychiką i zachowaniem. Wiedzę opiera na filozofii, socjologii i biologii, dzięki czemu pozwala poznać ciało i naturę człowieka oraz zrozumieć jego postępowanie w różnych sytuacjach życiowych. Konsultacje psychologiczne skierowane są do szerokiej grupy potrzebujących wsparcia, m.in. do osób, które mają trudności w relacji z samym sobą lub z innymi ludźmi, które napotkały problemy w związku, również w sferze seksualnej, pragną podnieść jakość swojego życia, odnaleźć motywację i odkryć własną drogę życiową. 

Tylko najlepsze poradnie psychologiczne właściwie zdiagnozują problem, z którym boryka się pacjent i zaplanują mu terapię. Jedną z nich jest PsychoCare. Przychodnia 7 dni w tygodniu świadczy usługi, z których można skorzystać, nawet nie wychodząc z domu. Celem pierwszej wizyty lub konsultacji on-line w trybie wideokonferencji jest poznanie problemów trapiących pacjenta. To jedna z najważniejszych rozmów. Również pacjent ma wówczas okazję poznać swojego psychologa.

Konsultacje psychologiczne dla każdego

Decyzję o podjęciu konsultacji psychologicznych jeszcze do niedawna utrudniały głęboko zakorzenione w społeczeństwie przekonania, że osoba udająca się do tego specjalisty jest chora psychicznie, a terapia psychologiczna jest czymś wstydliwym, o czym nie wypada rozmawiać. Tymczasem postrzeganie psychoterapii znacznie się zmieniło, a świadomość jej potrzeby i skuteczności rośnie

Szczególnie trudna może wydawać się pierwsza wizyta i rozmowa z terapeutą. Niepewność związana z tym, czy jest się w stanie otworzyć przed obcą osobą i przedstawić jej swoje troski lub skrywane przez długie lata tajemnice, które wpłynęły na pogorszenie kondycji psychicznej i stanu ducha, napawa strachem i nierzadko wzbudza poczucie wstydu. Jednak osoba decydująca się na taki krok wysyła jasny sygnał, że chce zmiany w życiu, a jednocześnie potrzebuje pomocy, bo sama nie jest w stanie poradzić sobie z emocjonalnymi problemami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here