Kwas azelainowy

Związek ten znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce i zapewnia doskonałe efekty w pielęgnacji skóry. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje oraz kiedy warto sięgnąć po specjalistyczne produkty. Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Kwas azelainowy i jego zastosowanie

Mowa tu o dikarboksylowym kwasie o wielokierunkowym działaniu, który stanowi składnik różnych preparatów kosmetycznych. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie i zmniejsza ryzyko infekcji oraz powstawania blizn pozapalnych. W dodatku działa przeciwbakteryjnie zarówno na tlenowe, jak i beztlenowe bakterie. Zwalcza szczególnie te drobnoustroje, które odpowiadają za powstawanie trądziku. Kolejnym atutem jest hamowanie wydzielania sebum i zmniejszanie przetłuszczania skóry.

Ponadto produkty z kwasem azelainowym rozjaśniają przebarwienia i blokują powstawanie melaniny, która odpowiada za problemy z utrzymaniem regularnego kolorytu skóry. Produkty te zmniejszają również nadmierną keratynizację i oczyszczają pory. Warto też wspomnieć o delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Wszystko to sprawia, że produkty z tym związkiem są tak chętnie wybierane. Jednak, które z nich warto kupić? Najlepiej postawić na kwas azelainowy – Sesderma. W ofercie tego cenionego producenta znajdziesz wiele bardzo skutecznych preparatów. Zdecydowanie warto poznać pełny asortyment. 

Kwas azelainowy w leczeniu trądziku

Trądzik stanowi powszechny problem i dotyka nawet 40% populacji. Natomiast w przypadku 10% należy podjąć specjalistyczne leczenie. Warto zaznaczyć, że z dolegliwościami walczy nie tylko młodzież, ale również osoby dorosłe. Jednak problem ten można powstrzymać, stosując kwas azelainowy. Mowa tu zarówno o zabiegach w profesjonalnych gabinetach, jak i domowej pielęgnacji. Wystarczy skorzystać z profesjonalnych rozwiązań, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty. 

Warto dodać, że właściwości przeciwzapalne, złuszczające i bakteriobójcze sprawiają, że kwas wykorzystywany jest do leczenia miejscowych nadkażeń, a także bardzo trudnych przypadków. Nic więc dziwnego, że wysokiej klasy produkty znalazły tak szerokie zastosowanie. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, którzy zawsze szukają najlepszych produktów na rynku.

Jak kupić najlepsze kosmetyki z kwasem azelainowym?

Najpierw zapoznaj się z asortymentem firmy Sesderma i rzuć okiem na opis produktów oraz ich zastosowania. Bogata oferta obejmuje żel, krem, serum czy emulsję. Wszystkie produkty wyróżniają się doskonałym składem i zapewniają szybkie efekty. Jeżeli nadal zastanawiasz się, które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku, możesz skontaktować się z tutejszymi ekspertami, którzy na pewno udzielą Ci wskazówek. Nic więc dziwnego, że ten ceniony producent cieszy się tak dużym uznaniem. Wystarczy spojrzeć na opinie klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here