Każdy, kto podjął walkę z otyłością czy nadwagą doskonale zna ten problem – z pewnych miejsc na ciele nadmiar tłuszczu po prostu nie chce zejść. Jest on całkowicie nieodporny na jakiekolwiek ćwiczenia czy dietę! Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje jakiś bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianego tłuszczu? Oczywiście, że tak! A jest to.

Liposukcja laserowa

Co to jest za zabieg? W skrócie można powiedzieć, że jest to innowacyjna metoda pozbywania się nadmiaru tłuszczu. Wiązka lasera, wnikając do tkanek generuje ciepło, czym powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych. Co jest jednak szczególnie istotne – liposukcja laserowa nie jest metodą, która leczy otyłość czy nadwagę. Może ona być stosowana tylko i wyłącznie celem wymodelowania sylwetki i nadania jej odpowiedniego kształtu. Co to oznacza w praktyce?

Liposukcja Katowice – początkowy etap, czyli kwalifikacja

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto opowiedzieć, jak wygląda przykładowy zabieg. Otóż na początek odbywa się konsultacja. Wówczas chirurg dokładnie ogląda nasze ciało i ocenia, czy kwalifikujemy się do zabiegu. Liposukcja laserowa stosowana jest przede wszystkim u osób z maksymalnie lekką nadwagą, które po prostu w pewnych miejscach na ciele, predysponowanych do tego, zgromadziły większą ilość tłuszczu, której nie można się pozbyć stosując dietę czy ćwiczenia fizyczne. Takie okolice to ramiona, broda, twarz, brzuch, pośladki, plecy, okolica łonowa, okolica kolan u mężczyzn dodatkowo klatka piersiowa. zabieg liposukcji laserowej nie zostanie wykonany u osób z otyłością!

Liposukcja laserowa Katowice – właściwy etap zabiegu

Na czym zaś dokładnie polega sam zabieg? Otóż na początek podawany jest lekki środek znieczulający. Następnie chirurg stosuje impulsy laserowe – jedna partia ciała trwa standardowo od 20 do 60 minut. Później trzeba jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć, czy na pewno nic się nie dzieje i jeszcze tego samego dnia wychodzimy do domu. Efekty widać praktycznie od razu, zaś efekt końcowy pojawia się mniej więcej po dwóch tygodniach, chociaż czasami potrzebny jest dłuższy okres czasu.

Dobry gabinet – liposukcja laserowa Katowice?

A jak znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie wykonywana jest liposukcja Katowice? Najprościej jest wpisać odpowiednie hasło w przeglądarkę internetową i poczytać opinie o wybranych gabinetach. Co szczególnie istotne – nie traktujmy każdej opinii jak prawdy objawionej i nie kierujmy się podczas wyboru tylko i wyłącznie kwestią finansową – chodzi przecież o nasze zdrowie!

Odwiedź strone kliniki Lipoline

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here