Masaż w domu

Nawet krótki masaż przynosi uczucie błogości i pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych po wyjątkowo wyczerpującym dniu. Sprawdź, jak zrobić masaż w domu – poznaj techniki masażu oraz dowiedz się, jak możesz go samodzielnie wykonać!

Masaż w domu – techniki, jaki wybierać?

Zarówno po treningu, ciężkiej fizycznej pracy, jak i wielu godzinach spędzonych przed komputerem, przyda się porządne rozluźnienie mięśni. Jeżeli potrzebujesz złagodzenia dolegliwości bólowych, techniki masażu klasycznego przyniosą ulgę obolałym mięśniom i przyspieszą ich regenerację. Delikatny masaż relaksacyjny także zmniejszy napięcie mięśni, a ponadto doskonale sprawdzi się w przypadku osób żyjących w dużym stresie. W domowym zaciszu możesz wykonać również masaż shiatsu – jest to rodzaj masażu leczniczego, który skutecznie łagodzi bóle głowy i kręgosłupa, przynosząc głębokie uczucie relaksu i jednocześnie dodając energii. Warto jednak pamiętać, że ten masaż wykonywany powinien być może przez masażystę lub specjalny masażer do użytku domowego, którego konstrukcja pozwala uciskać odpowiednie punkty na ciele.

Masaż leczniczy, masaż klasyczny i relaksacyjny – jak je wykonać w domu?

Nawet znając podstawowe techniki masażu, ciężko jest je samodzielnie zastosować na sobie. W tym celu warto wyposażyć się w urządzenia, które ułatwią nam to zadanie. Jednym z nich jest masażer ręczny, który posłuży między innymi do masażu pleców, karku oraz bioder. Dzięki jego pomocy, bóle mięśni staną się znacznie mniej dokuczliwe. Wykonując masaż poszczególnych partii ciała systematycznie, zmniejszysz napięcie mięśniowe, a także zapewnisz sobie dobre samopoczucie i większą zdolność koncentracji. Miejscem, w którym możesz zaopatrzyć się w profesjonalny masażer, jest hurtownia medyczna – kupując urządzenie z pewnego źródła, będziesz mieć pewność, co do skuteczności jego działania.

Do wykonania masażu w domowym zaciszu przyda się również masażer kark. Tego typu urządzenie przyda ci się do masażu relaksacyjnego, który odpręża i wzmacnia mięśnie, a także usprawnia krążenie krwi. Będzie on szczególnie przydatny wszystkim osobom, które wiele godzin spędzają siedząc przy biurku. Masażer zapewni ogólne rozluźnienie mięśni i wymasuje obolały od długiego siedzenia w niewłaściwej pozycji kark. Tego rodzaju masażery mają najczęściej kształt poduszki, którą należy umieścić pod karkiem. W ten sposób można w pełni oddać się chwili błogiego relaksu, gdyż nie trzeba wykonywać żadnych ruchów – urządzenie samodzielnie wykona cały masaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here