NA CZYM POLEGA TERAPIA LASEREM WYSOKOENERGETYCZNYM?

Laser wysokoenergetyczny to obecnie jedna z najlepszych metod leczenia różnych dolegliwości. Laser ma szerokie zastosowanie przeciwbólowe, a dodatkowo zwiększa również metabolizm. Terapia laserem wysokoenergetycznym może być stosowana między innymi przy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów to choroba układu ruchu, która dotyka coraz większej ilości osób. Tak naprawdę trudno wskazać jedną przyczynę powstawania tej choroby. Może ona wiązać się zarówno z nadmierną aktywnością fizyczną narażającą na poważne kontuzje (mowa tu chociażby o intensywnych ćwiczeniach siłowych), jak i z otyłością czy też z np. z wiekiem – badania pokazują, że na choroby zwyrodnieniowe stawów znacznie częściej chorują panie. Schorzenie najczęściej ujawnia się po 40 roku życia; duże znaczenie mają tu też czynniki zawodowe; jeśli u kogoś praca wymuszała np. częste zginanie kolan, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że stawy takiej osoby zużyły się po prostu szybciej i wówczas może pojawić się choroba zwyrodnieniowa stawów. Choroba objawia się m.in. permanentnym bólem, poranną sztywnością oraz zniekształceniem stawów. Jeśli nie włączy się leczenia, to choroba zwyrodnieniowa będzie postępować.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Najważniejszym elementem leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów jest oczywiście rehabilitacja. Dzięki niej można utrzymać stawy w dłuższym zdrowiu i przynajmniej częściowo zahamować postęp choroby. Duże znaczenie odgrywają tu też czynniki poboczne, w tym np. krioterapia czy odciążanie stawów dzięki stosowaniu np. odpowiedniego obuwia. Świetną metodą leczniczą jest też stosowanie lasera wysokoenergetycznego.

Laser wysokoenergetyczny a choroba zwyrodnieniowa

Laser wysokoenergetyczny btl-6000 ma bardzo dużo zastosowań. Można go stosować zarówno przy zespole szyjno-barkowym, przeciążeniach mięśni, zespole stawu skokowego, czy też przy naciągnięciach mięśni. Laser stymuluje tkanki, przyspieszając ich regenerację. Oczywiście dawki dostosowuje się zawsze indywidualnie do pacjenta, generalnie jednak laser ma działanie terapeutyczne i jest bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka.

Stosowanie lasera wysokoenergetycznego jest świetne przy chorobie zwyrodnieniowej dlatego, że dzięki niemu można zrezygnować z leczenia operacyjnego (przynajmniej na tych etapach, na których jeszcze jest to możliwe). Laser jest bezinwazyjny i bezbolesny; pacjent w czasie zabiegu odczuwa jedynie ciepło. Dzięki regularnemu stosowaniu rehabilitacji i wzmacnianiu jej laserem można zlikwidować ból i ułatwić pacjentowi samodzielne funkcjonowanie na co dzień.

Zalety stosowania lasera wysokoenergetycznego

  1. Można bez problemu dotrzeć do różnych źródeł bólu w ciele – choroba zwyrodnieniowa dotyka stawu biodrowego, kolanowego i nadgarstkowo-śródręcznego. Laser umożliwia leczenie konkretnego zwyrodnienia niezależnie od tego, gdzie ono się rozwija.
  2. Maksymalne efekty terapeutyczne – laser wysokoenergetyczny btl-6000 wykorzystuje fale o długości 1064 nm. Umożliwiają one precyzyjnie wniknięcie do tkanki i uderzenie w źródło bólu. Dzięki temu terapia laserem przynosi natychmiastowe efekty.
  3. Poprawa krążenia limfy. Laser oddziałuje nie tylko na samo zmniejszenie bólu, ale też na układ limfatyczny. Pod wpływem wiązki lasera limfa zaczyna szybciej przepływać pod skórą, co może przyspieszać zmniejszanie obrzęków. Warto wiedzieć, że jeśli limfa krąży w ciele bez zastojów, to organizm jest zdrowszy, ponieważ lepiej oczyszcza się z toksyn. Limfa chroni też ciało przed rozwijaniem się stanów zapalnych.
  4. Laser można stosować przy różnych schorzeniach dzięki temu, że pracuje on w trybie ciągłym i impulsowym – cały zabieg trwa nie więcej niż 6 minut, a w połączeniu z rehabilitacją może przynieść ogromną poprawę zdrowiu pacjenta w możliwie najkrótszym czasie. Laser impulsowy stosuje się konkretnie do leczenia bólu, a z kolei ten ciągły raczej do pobudzenia tkanek. Dzięki temu, że wnika w głąb, laser wysokoenergetyczny jest w stanie znacząco przyspieszyć regenerację.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Kredos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here