W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie u wszystkich następuje to w tym samym momencie. Zależy to od wielu czynników, takich jak stan zdrowia.

Gdzie jest granica?

Oczywiście niemożliwym jest dokładne określenie momentu, w którym kończy się nasza samodzielność. Jedni do końca życia zachowają siły i będą sobie doskonale radzić, inni stosunkowo wcześnie będą zdani na pomoc z zewnątrz. Kiedy odpowiednio wcześnie zaczniemy o siebie dbać, jeść pełnowartościowe posiłki, uprawiać sport i oczywiście unikać nałogów, mamy większe szanse na to, by dłużej cieszyć się zdrowiem.

Początki problemów

Aby określić czy senior ma problemy powinniśmy nie tylko z nim o tym porozmawiać, ale także bacznie go obserwować. Wiele starszych osób wstydzi się swojej niepełnosprawności i woli unikać tego tematu. Jeśli mamy taką możliwość starajmy się odwiedzać seniora możliwie często i sprawdzać, jak radzi sobie przy wykonywaniu takich czynności jak poruszanie się, gotowanie czy dbanie o higienę. Rzecz jasna, każdemu mogą zdarzyć się słabsze dni, dlatego też taka obserwacja wymaga czasu.

Potrzebna pomoc

Gdy okaże się, że starszy członek naszej rodziny ewidentnie sobie nie radzi, powinniśmy rozważyć kilka opcji. Jedną jest oczywiście wspólne zamieszkanie. Rozwiązanie to wiąże się z mnóstwem wyrzeczeń i koniecznością poświecenia czasu seniorowi, szczególnie gdy jest on chory bądź nie może się samodzielnie poruszać. Wiele osób nie jest w stanie poradzić sobie w takiej sytuacji. Wtedy warto przemyśleć skorzystanie z usług domu seniora. W mazowieckim możemy skorzystać z pomocy domseniora24.pl. Dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mieli pewność, że senior jest pod dobrą opieką. Miejsce to zapewnia podopiecznym nie tylko opiekę lekarską i pielęgniarską ale także udział w zajęciach rehabilitacyjnych.

Decyzja o umieszczeniu osoby starszej w domu seniora może być trudna, ale często okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Gwarancja całodobowej opieki i możliwość częstych odwiedzin powinny nas nieco uspokoić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here