psycholog online

Praca, egzaminy, problemy w związku… Każdy z nas narażony jest na stres i na złe samopoczucie z tym związane. Nadmierny stres ogranicza zdolność racjonalnego myślenia i skutecznego działania, ale także odbiera możliwości czerpania pełnej radości z życia. W przypadku nadmiernego stresu ważne jest, aby znaleźć sposób na to, jak sobie z nim radzić. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą pomóc ci w walce ze stresem.

Zidentyfikuj źródła stresu w swoim życiu

Najważniejszą rzeczą, od której powinno się rozpocząć działania jest dokładne przeanalizowanie rzeczy, które w twoim życiu przyprawiają cię o nadmierne denerwowanie się. Źródłem stresu może być rozwód, przeprowadzka, zmiana pracy, jednak warto skupić się na dokładniejszej analizie i zastanowić się jakie emocje towarzyszą nam odnośnie konkretnych działań. Odpowiedz sobie, |co dokładnie spowodowało twój stres i przyjrzyj się swoim nawykom oraz działaniom, które mogą pozwolić na zidentyfikowanie źródeł stresu. Czasem najprostsze czynności przychodzą najtrudniej, ale warto się ich podejmować, dlatego znalazłszy przyczynę stresu staraj się ją wyeliminować. Twoim źródłem stresu jest praca? Może to czas najwyższy, by pomyśleć nad zmianą? Staraj się unikać stresujących sytuacji, jeśli masz taką możliwość – naucz się odmawiać, ogranicz toksyczne znajomości i podejmij się kontroli nad własnym otoczeniem.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Wielu z nas często boi się poprosić o pomoc i wsparcie. Czasem wyłącznie rozmowa i wypowiedzenie na głos niektórych kwestii jest w stanie zmienić postrzeganie wielu trudności. Często potrzebujemy tylko słuchacza, który nie musi doradzać i analizować nasz problem, wystarczy, że bliskość danej osoby pozwoli nam otworzyć się i wyrzucić z siebie to, co gryzie nas od środka. Kontakt z drugą osobą twarzą w twarz jest naturalnym środkiem łagodzącym stres, dlatego warto regularnie wzmacniać więzi z osobami, które darzymy zaufaniem. Obecne czasy pozwalają również na korzystanie z pomocy specjalistów bez konieczności wychodzenia z domu. Psycholog online czy psychoterapeuta online na wiele sposobów mogą prowadzić konsultacje, by pomóc ci w walce ze stresem.

Znajdź czas na relaks

Podczas codziennych czynności łatwo zapomnieć o chwili dla siebie i odpoczynku. Wszelkie techniki relaksacyjne, medytacja, głębokie oddychanie, czy nawet czytanie książki, ma na celu redukcję poziomu stresu, dlatego uwzględnij wolny czas każdego dnia. Wybierz zajęcie, które cię odpręża i wykonuj je choćby krótką chwilę, aby odciążyć umysł od myślenia o codziennych trudnościach..

Skuteczne sposoby zarządzania stresem pomagają radzenie sobie z nim, dzięki czemu odciążasz swój organizm, zwracając uwagę na rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwszy. Pamiętaj, że pomocy możesz też szukać pośród psychologów i psychoterapeutów, możesz także skorzystać z videoterapii online. Wielu specjalistów z pewnością pomoże ci stawić czoła wyzwaniom i zwiększyć odporność na stres, by żyć w większej harmonii z samym sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here