Umówienie się na zabieg do fryzjera – zwłaszcza dobrego – graniczy z cudem. Terminy bywają odległe, a kuracje dosyć kosztowne i czasochłonne. Tymczasem wiele zabiegów na włosy można zrobić w zaciszu własnego domu. Działają doskonale, a do wykonania używa się naturalnych składników wysokiej klasy. Oto najlepsze z nich.

1. Węgiel aktywny jako detoks włosów

Węgiel w formie maseczki to doskonały zabieg oczyszczający włosy i skórę głowy z toksyn i wszelkich zanieczyszczeń. Węgiel aktywny można zmieszać z olejkiem, żółtkiem jajka lub drożdżami i nałożyć na włosy i skórę głowy w formie 10-minutowej maski.

2. Olejowanie włosów – regeneracja od same cebulki

Olejowanie włosów to zabieg, który nie ma sobie równych. Warto wiedzieć, że olejowanie włosów w wielu częściach świata wykonywane jest w salonach fryzjerskich i klinikach urody. Jest to dogłębna regeneracja włosów, która polega na poprawie ich struktur – od cebulki czyli najważniejszej części włosa, aż po same końce. Olejek ( a najlepiej odpowiednia ich mieszankę) nakłada się na skórę głowy oraz włosy, trzymając od 30 min do kilku godzin.

3. Glinki na włosy – oczyszczanie i odżywianie pasm

Glinki to po prostu minerały, które powstały podczas wietrzenia skał. Są prawdziwą kopalnią składników odżywczych i kilkunastu nieocenionych dla włosów i skóry głowy minerałów. Mają one postać miałkiego proszku, dlatego przed nałożeniem ich na włosy najlepiej rozrobić je z olejkiem, hydrolatem lub ziołowym naparem. Działają one podobnie jak węgiel, ale mają silniejsze właściwości odmładzające i dobrze regulują poziom sebum, czyli powstrzymują łojotok.

4. Ziołowe płukanki – blask i miękkość włosów

Płukanki są bardzo popularne, ponieważ ich wykonanie i aplikacja zajmuje… jedną chwilę. Płukanka to nic innego, jak ziołowy lub roślinny napar, który wylewa się na włosy jako ostatnie płukanie tuż po ich umyciu. Płukanki można wykonać z ziół znanych od lat w pielęgnacji włosów. Najlepiej nadają się do tego: skrzyp polny, pokrzywa, korzeń lukrecji, rumianek, aloes, chmiel. Warto wypróbować również ocet jabłkowy rozrzedzony z wodą. Płukanki doskonale domykają łuski i nabłyszczają włosy po zabiegu olejowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here