czy namiot to odpowiednie miejsce na zabawę dla dziecka?

Namioty i tunele do zabawy, są to obowiązkowe zabawki, które powinny się znajdować w pokoju każdego dziecka lub w ogrodzie. Maluchy mogą nie tylko się w nich bawić, ale i przechowywać swoje zabawki. Jest to świetna forma zabawy dla dzieci w każdym wieku.

Namioty i tunele do zabawy – czym się charakteryzują?

Każde dziecko marzy o tym, żeby mieć miejsce, w którym będzie mogło się beztrosko bawić, czytać książeczki przy świetle latarki, czy po prostu wylegiwać się w ogromnym stosie poduszek. Na rynku dostępne są różne modele namiotów, tuneli oraz innych kryjówek dla dzieci. Czym się różnią od siebie?

Namiot dla dziecka w formie tunelu, zazwyczaj dostępne są w wersjach wielobarwnych, wykonane z wodoodpornego materiału, dzięki temu maluchy mogą korzystać z takiego namiotu zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jest to świetna forma rozrywki dla aktywnych dzieciaków.

Namioty i tunele do zabawy dla dzieci

W tunelu dzieci zwykle się czołgają, dzięki czemu ich motoryka świetnie się rozwija. Tak samo jak sprawność ruchowa. W zestawie z namiotem w kształcie tunelu bardzo często dołączone są jakieś dodatki, na przykład piłeczki, za pomocą których maluch może uczyć się kolorów i liczenia. Taki namiot jest bardzo mobilny, wystarczy go złożyć i schować do torby. Świetnie sprawdza się podczas wyjazdów weekendowych i wakacji.

Namiot w kształcie domku, jak sama nazwa wskazuje taki namiot jest porównywany do małego domku. Jest zdecydowanie większy od namiotu w kształcie tunelu, dzięki temu dzieci mogą się w nim swobodnie poruszać.

Tego rodzaju namioty również są wykonane z tworzywa syntetycznego. Ich zaletą jest lekkość i łatwość w przenoszeniu, utrzymanie w czystości również nie stanowi problemu. Gdy dojdzie do zabrudzenia, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką.

Tipi do dziecięcego pokoju, jest hitem ostatnich lat. Swoim wyglądem nawiązuje do namiotu Indian. Wykonany jest z materiału, który ma różnorodne wzory i kolory. Dzięki temu łatwo taki namiot dopasować do pokoju dziecięcego. Jest to idealne miejsce do rozwijania wyobraźni maluchów. Do środka można włożyć poduchy, koce, a nawet ozdobić namiot lampkami, wszystko po to, żeby stworzyć wyjątkowy klimat dziecku podczas zabawy.

Przeczytaj też: http://www.challengegroup.pl/latawce-dla-dzieci-czy-warto-kupic-dziecku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here