W pogoni za pięknym uśmiechem pacjenci często testują domowe sposoby wybielania zębów. Nie zdają sobie jednak sprawy, że chwalone na forach internetowych produkty, np. soda oczyszczona, mogą poważnie zaszkodzić zębom. Pamiętajmy, że szkliwo nie posiada zdolności regeneracji i raz zniszczone nie odnowi się i osłabi nasze zęby na stałe. Dziś jednak na bazie niektórych naturalnych substancji znanych z właściwości wybielających tworzone są profesjonalne preparaty do wybielania zębów. Najlepiej więc w taki sposób wybielać zęby w domowym zaciszu. Skład opracowany przez dentystów da nam pewność, że nie zaszkodzimy swojemu uśmiechowi.

Jednym ze znanych domowych sposobów jest stosowanie węgla. Można więc sięgnąć po bezpieczny preparat, który ma go w składzie, a dzięki wsparciu innych substancji skutecznie wybiela zęby i wspiera higienę jamy ustnej, np. po proszek do wybielania zębów na bazie aktywnego węgla z drzewa kokosowego marki Style White.

Jak działa węgiel?

Porowata struktura węgla aktywnego wiąże związki chemiczne takie jak kwasy, toksyny roślinne, zanieczyszczenia czy osady garbnikowe i taninowe powstające poprzez częste picie kawy i herbaty, doskonale usuwa więc plamy i przebarwienia. Cząsteczki przebarwień niejako przyklejają się do węgla i zostają usunięte. Dodatkowo węgiel wsparty innymi organicznymi substancjami (m.in. miętą, cytryną, glinką bentonitową) zapewnia odświeżenie jamy ustnej, pozwala utrzymać odpowiednie pH, poleruje i nabłyszcza zęby, a także zapewnia doskonałe odświeżenie. Produkty na bazie węgla aktywnego mają więc nie tylko działanie wybielające, lecz także zapobiegają powstawaniu próchnicy.

Proszek stosuje się, szczotkując zęby okrężnymi ruchami przez 3 minuty uprzednio zwilżoną i zanurzoną w nim szczoteczką. Następnie zostawia się go oraz na 2 minuty i wypłukuję jamę ustną. Na koniec należy umyć zęby zwykłą pastą do zębów. Węgiel bardzo dobrze schodzi z zębów, nie sprawia dyskomfortu podczas szczotkowania, a także nie pozostawia śladów czarnego nalotu. Czynność powinno się wykonywać systematycznie, najlepiej rano i wieczorem, a efekty rozjaśnienia widoczne są już po pierwszym stosowaniu – bardzo szybo znikają nieestetyczne osady z kawy i herbaty. Warto również zaznaczyć, że naturalne składniki proszku nie podrażniają dziąseł i są bezpieczne dla nadwrażliwych zębów. Po stosowaniu węgla nie odczuwa się bólu i można bez problemu jeść i pić.

Naturalne składniki – naturalny efekt

Wybielanie zębów węglem aktywnym to metoda, którą powinny wybrać osoby pragnące uzyskać naturalny efekt. Węgiel szybko, ale łagodnie wybieli zęby. Nie poradzi sobie jednak z głębokimi i bardzo widocznymi przebarwieniami czy zżółknieniami. Podkreślić należy, że jest to metoda atrakcyjna cenowo – jedno opakowanie preparatu na bazie węgla aktywnego kosztuje ok. 80-90 zł i starcza na 1-2 miesiące.

Źródło: Style White – Wybielanie zębów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here