Problemy z włosami ma naprawdę wiele osób. Jeżeli dotyczą one tylko tego, że włosy są przesuszone czy łamliwe, brakuje im sprężystości i blasku, problem można szybko rozwiązać. Wystarczy regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków, które poprawią ich stan. Co innego, jeżeli człowiek doświadcza nadmiernej utraty włosów prowadzącej do łysienia. Czasami wszystko dzieje się bardzo dynamicznie i dosłownie w kilka tygodni człowiek traci znaczną ilość włosów. To zwykle bardzo duży kryzys psychologiczny, przekładający się na obniżenie poczucia własnej atrakcyjności. Ludzie czują się mniej pewnie siebie, dosłownie tracę grunt pod nogami. W tak trudnych sytuacjach warto wiedzieć o tym, że można skorzystać z pomocy kliniki technologicznej, w której pracuje lekarz trycholog.

Przeszczep włosów

Trycholog to lekarz specjalizujący się w ocenie stanu zdrowia włosów. Podczas pierwszej konsultacji zbierze on dokładny wywiad medyczny, dzięki któremu będzie mógł postawić diagnozę wyjaśniającą dlaczego człowiek traci włosy. Pacjent powinien przygotować się zatem do odpowiedzi na pytania dotyczące jego stylu życia, sposobu odżywiania się, tego jakie czynniki stresowe są obecne w pracy oraz w jego życiu prywatnym. Oczywiście pytania będą dotyczyły również historii łysienia pacjenta oraz tego czy takie problemy występowały w bliskiej rodzinie. Na pierwsze spotkanie z trychologiem warto zabrać wyniki aktualnych badań takich jak morfologia.

Transplantacja włosa

Po postawieniu diagnozy lekarz oceni, czy przeszczep włosów będzie najlepszą metodą leczenia i pomocy pacjentowi. Transplantacja włosa to wbrew pozorom zabieg, który wymaga również ustalenia czy nie ma przeciwwskazań, na przykład kardiologicznych. Zanim pacjent ustalić termin zabiegu w klinice, będzie musiał skonsultować się z kardiologiem oraz przynieść do kliniki odpowiednie zaświadczenie o możliwości skorzystania z zabiegu.

Przeszczep fue artas

Osoby zdeterminowane do tego aby poddać się transplantacji włosów powinny szukać takiej kliniki, w której prowadzony jest przeszczep fue artas. Podczas tego zabiegu przeszczepu włosów wykorzystywane są roboty medyczne, dzięki którym cały zabieg trwa krócej, jest dużo mniej inwazyjny, pacjent szybciej wraca do pełnej sprawności. Dzięki przeszczepowi fue artas już po kilku tygodniach będzie można ocenić efekty, trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie warto jednak odczekać ten czas, aby na własne oczy przekonać się, że transplantacja włosów przebiegła pomyślnie. Dla wielu pacjentów to jeden z najbardziej wzruszających momentów w życiu, w którym odzyskują wiarę w to, że mogą poradzić sobie z problemem łysienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here