Zdrowe, bujne włosy to marzenie każdego mężczyzny. Niestety kłopoty z włosami, a zwłaszcza z ich gęstością, to problem, który dotyka wielu panów. Przyczyny powstawania zakoli są różne, dlatego też sposoby leczenia ich zaczynają się od prostych, domowych metod, po specjalistyczną pomoc lekarza.

Dlaczego powstają zakola? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ przyczyn może być wiele. Zakola u mężczyzn mogą pojawić się na skutek długotrwałego, silnego stresu. Kiedy tkwimy w nielubianej pracy i ulegając presji społecznej staramy się piąć po szczeblach kariery lecz nie osiągamy satysfakcji z tego, co robimy, życie zaczyna nas przytłaczać i pojawiają się problemy ze zdrowiem. Chroniczny brak czasu, niedostateczny odpoczynek i niewłaściwie zbilansowana dieta mogą być jedną z przyczyn powstawania zakoli. To stanowi dla nas dodatkowy kłopot i kolejne źródło stresu.

Jednak nie każdy jest w stanie wyeliminować stres ze swojego życia. I nie zawsze zdrowszy i spokojniejszy tryb życia może przyczynić się do zmniejszenia zakoli u mężczyzn. To, dlaczego powstają zakola, może mieć związek z hormonami i mieć podłoże genetyczne. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Im wcześniej podejmiemy walkę o zlikwidowanie zakoli, tym lepiej. Oto trzy sposoby na pozbycie się zakoli u mężczyzn.

Sposób na zakola nr 1 – Pielęgnacja skóry głowy

Jeśli przyczyną powstania zakoli jest na przykład stres lub niewłaściwa pielęgnacja włosów, można zacząć od stosowania domowych metod. Wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzepy to metoda na zakola u panów stosowana przez naszych dziadków. Na rynku dostępne są różne preparaty na porost włosów. Dobranie odpowiedniego szamponu czy odżywki może pomóc, jeśli problem z zakolami dopiero się zaczyna.

Sposób na zakola nr 2 – Tabletki doustne

Suplementy diety zawierające wyciągi z roślin takich jak skrzyp polny, korzystnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Jeśli zakola u mężczyzn są związane z nieodpowiednim poziomem hormonów, warto zgłosić się do lekarza po receptę na specjalistyczne środki pomagające zwiększyć gęstość włosów.

Sposób na zakola nr 3 – Przeszczep włosów

Najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zakoli jest poddanie się zabiegowi przeszczepienia włosów. Polega to na pobraniu mieszków włosowych z tyłu głowy i odnowieniu linii włosów przy czole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i wykwalifikowanym profesjonalistom, czas rekonwalescencji może być skrócony nawet do dwóch czy trzech dni. Jest to jedyna skuteczna i trwała metoda na pozbycie się zakoli u mężczyzn, w przypadku znacznego ubytku włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here