wiosna
fot. pexels.com

Wiosna to zdecydowanie najlepsza pora roku dla większości Polek. Po zimie przychodzi czas na to, aby zdjąć ciężką odzież wierzchnią, założyć bardziej kolorowe ubrania i pomalować usta intensywną pomadką. By rzeczywiście móc w taki sposób wykorzystać wiosnę trzeba się na nią dobrze przygotować już zimą. Sprawdź, na jakie dwie kluczowe kwestie zwrócić uwagę!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/tam-gdzie-zawsze-jest-wiosna-maderskie-wedrowanie/

Moda, ubrania, styl

To, co bardzo mocno kojarzy się z wiosną to bez wątpienia ubrania. Przewiewne bluzki, lekkie buty, kolorowe opaski, ciekawa biżuteria, spódnice. Jak możesz się domyśleć, warto więc zrobić porządek w swojej szafie. Nie tylko na zasadzie, że dołożysz do ubrań reklamówkę z odzieżą letnią. Te porządki powinny być naprawdę konkretne. Jak zrobić to skutecznie? Oto mała check lista:

  • Wyjmij wszystkie ubrania z szafy w jedno miejsce, a szafę dokładnie umyj.
  • Przejrzyj każdą rzecz, a wszystkie ubrania podziel na 3 kupki. Pierwsza z nich to rzeczy, które oddajesz lub wyrzucasz; druga – ubrania, w których będziesz chodzić, ale nie na wiosnę; trzecia – ubrania, które nadają się również na ciepłą porę roku. 
  • Teraz mocniej przyjrzyj się trzeciej kupce i zastanów się czy wśród niej są ubrania, z których na spokojnie stworzysz różnorodne stylizacje. Jeśli nie ma odśwież swoją garderobę. To, co na pewno powinno znaleźć się w szafie na wiosnę to dobrze dopasowane jeansy z wysokim stanem, białe buty, czarny i biały t-shirt. 

Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów

Nawet najlepiej dobrane ubrania nie sprawią, że będziesz czuć się dobrze jeśli nie zadbasz o siebie pod kątem pielęgnacji. Skóra i włosy po zimie zazwyczaj są w ciężkim stanie. Włosy elektryzują się wtedy od szalików, są narażone na zimno i to wszystko sprawia, że trzeba o nie zadbać. Podobnie jest ze skórą ciała i twarzy. Warto wykonać kilka peelingów kwasami i zadbać o nią w zaciszu domowym. Równie istotne jest to, aby zadbać o stopy. Zadbane ciało w całości, jak i skompletowanie garderoby sprawią, że odżyjesz razem z wiosną.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/zastosowanie-fermentow-w-kosmetykach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here