suplementy na ciśnienie

Jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż tak bardzo wiele osób zmaga się z kłopotem, którym jest nadciśnienie tętnicze. Obecnie kłopot tenże spotyka, blisko 1 miliarda osób na całym globie. Mnóstwo osób nie wie chociażby, iż zmaga się z ową chorobą, bo niezwykle powszechnie nadciśnienie tętnicze przebiega bezobjawowo. Dolegliwość ta jest tak przebiegła, przyspiesza rozwój miażdżycy w naczyniach krwionośnych, co może skutkować dolegliwościami serca naczyń mózgowych, nerek, i wielu innych powikłań. Światowa Organizacja Zdrowia podała, iż dolegliwości dotyczącego nadciśnienia tętniczego, a też jego powikłania, są w pierwszej dziesiątce etiologii umierania ludzi na całym wiecie. Zatem bardzo istotne jest toż, aby podejmować wszystkie działania, które dadzą nam zmniejszenie ciśnienia tętniczego.

Suplementy diety obniżające ciśnienie tętnicze

Tran rybi

Tran rybi, miany być może, jako koncentrat kwasów tłuszczowych omega-3. Związku te niezwykle bardzo działają na swój organizm od strony biologicznej, a chociażby znajduje się, iż one leczniczo oddziałują na wszystek nasz organizm. Warto wiedzieć, iż skład tranu jest całkiem odmienny, aniżeli skład innych olei roślinnych, w których spotyka się niezwykle wielu kwasu ALA (alfa-linolenowego). Warto wiedzieć, iż nie jest on nam naprawdę niezbędny, jak właśnie kwasy tłuszczowe omega-3 dominujące w tranie – kwas dokozaheksanowy (DHA) i kwas eikozapentanowy (EPA). Niestety, nasz organizm niezwykle słabo przekształca ALA w kolejne kwasy tłuszczowe omega-3, więc właśnie tran i świeże ryby są zdecydowanie najłatwiejszym oraz zupełnie naturalnym ich źródłem. Analizowania prowadzone przez naukowców stwierdzają, iż efekt na ciśnienie tętnicze w wypadku suplementów z tranem zależy od ilości. Powyżej 3g dziennie, efekt obniżenia ciśnienia zaczyna być widoczny. Tran, a nie jest naprawdę skuteczny, jeśli idzie o osoby, jakie nie zmagają się z kłopotem nadciśnienia.
Jak podał Journal of Hypertension w pracy z 2002r. Lub tran ma jakieś efekty uboczne? Zostało wykonanych mnóstwo badań, jednak nie wykryto żadnych szkodliwych działań, jednakże zawsze osoby przyjmujące tran mówią, iż najgorszy jest jego smak, ale nie jest to kłopotu, bo obecnie możemy nabyć tran w paru smakach.

jakie suplementy na dobre ciśnienie krwi

Koenzym Q-10

Koenzym Q-10 może być uznawany jako prawdziwa rewolucja w leczeniu nadciśnienia. Po 4 miesiącach suplementacji, aż 51% uczestników mogło ograniczyć ilość, czy zupełnie odstawić środki przeciwko nadciśnieniu, a wydolność ich serca zdecydowanie się poprawiła, jak stosuje Molecular Aspects of Medicine. Nowszy przegląd badań klinicznych opublikowany w Biofactors w 2003r. informuje, iż za pomocą tego suplementu udaje się obniżyć wartość ciśnienia tętniczego skurczowego o 16 mmHg, a rozkurczowego o 10 mmHg. Koenzym Q-10 jest pozbawiony efektów ubocznych, oraz wedle autorów może wspomagać leczenie nadciśnienia w powiązaniu ze standardowymi środkami. Prawdopodobnie natomiast, pozytywne efekty koenzymu Q-10 ważne są tylko o tychże osób, jakie są braki tego elementu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here