osocze bogatopłytkowe
fot: pixabay.com

Terapia osoczem bogatopłytkowym kojarzona jest przede wszystkim jako zabieg odmładzający. Przez niektórych nazywana wampirzym liftingiem daje niezwykle skuteczne efekty w redukcji i usuwaniu zmarszczek. Nic więc dziwnego, że zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/osocze-bogatoplytkowe-nie-tylko-na-zmarszczki/

To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się skutków ubocznych innych terapii między innymi z wykorzystaniem botoksu. 

Terapia odmładzająca

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest pod tym względem bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu preparatu, przygotowanego na bazie krwi osoby, która poddawana jest zabiegowi. Jest to więc naturalny zabieg, opierający się na biozgodności. W widoczny sposób odżywia skórę, lekko ją napina i spłyca zmarszczki. Wampirzy lifting pokochały gwiazdy z Hollywood i to im zawdzięcza on swa popularność. 

Redukcja blizn

Drugim popularnym wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w terapii jest usuwanie blizn. Dotyczy to blizn powstałych w wyniku urazów i poparzeń, ślady pooperacyjne, a także nierówności skóry pozostałe po odbytych chorobach jak trądzik czy ospa. Terapia najlepiej sprawdza sie w przypadku świeżych blizn, które powstały w ostatnich kilku miesiącach, a skóra w tym miejscu jest zaróżowiona. Osocze bogatopłytkowe zawiera dużą ilość płytek krwi, które charakteryzują się pobudzaniem procesów regeneracyjnych. Dzięki ostrzykiwaniu blizn osoczem skóra szybciej wraca do dawnej kondycji.

Osocze w zabiegach regenerujących włosy

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w przypadku problemów z łysieniem. Zazwyczaj jest ono uzupełnieniem zabiegu mezoterapii. Dzięki nim krążeniem na głowie jest pobudzone, co stymuluje wzrost nowych włosów i głębokie odżywienie starych włosów, przeciwdziałając ich dalszemu wypadaniu. To zdecydowanie mniej inwazyjna i mniej bolesna metoda niż przeszczep włosów. 

Osocze na problemy ze stawami

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w ortopedii. Było to właściwie jego pierwsze podstawowe przeznaczenie, zanim dostrzeżono możliwość wykorzystania tej terapii w leczeniu innych dolegliwości. W ortopedii pozwala na skuteczne łagodzenie bolesnych dolegliwości aparatu ruchowego. Wykorzystuje się je do leczenia łokcia tenisisty, ostrogi piętowej, czy tez bardziej powszechnych jak bóle stawów, kolan, barków. 

Przeczytaj też:http://odciski.com.pl/sposoby-na-obolaly-kark/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here