Usługi dentystyczne

Utrzymywanie zdrowych zębów to kluczowa sprawa dla cieszenia się zdrowiem. Od kondycji naszych zębów zależy stan zdrowia całego organizmu. Chore zęby potrafią niejako rozsiewać stan zapalny po innych organach naszego ciała. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na poprawne utrzymywanie codziennej higieny jamy ustnej.

Podstawą jest oczywiście mycie zębów. Powinniśmy to robić co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Szczotkowanie powinno trwać co najmniej dwie minuty, nie pomijając żadnego obszaru naszego uzębienia. Do wyboru są różne rodzaje szczoteczek do zębów. Oczywiście najpopularniejsze są te tradycyjne z miękkim lub twardym włosiem. Rodzaj włosia powinien być dobrany do stanu naszych dziąseł. Jeśli narzekamy na nadwrażliwość czy krwawiące dziąsła to musimy wybierać miękką szczoteczkę. Można też kupić szczoteczkę elektroniczną, która posiada obracającą się główkę.

Myjąc zęby stosujemy ruchy wymiatające, a po dokładny instruktaż warto udać się do stomatologa. Ważne jest używanie nitki dentystycznej. Niestety zwykła szczoteczka nie ma szans dotrzeć do przestrzeni między zębami, a to właśnie tam zbiera się najwięcej bakterii, które w późniejszym czasie powodują próchnicę. Warto więc używać nitki co najmniej kilka razy w tygodniu, najlepiej codziennie rano i wieczorem. Nitkować należy dokładnie i sumiennie, w przeciwnym razie grozi nam choroba.

Dla osób, które chcą szczególnie zadbać o higienę, polecany jest irygator czyli urządzenie, które wtłacza wodę pod bardzo dużym ciśnieniem i wypłukuje cały brud między zębami oraz z dziąseł. Takie urządzenie kosztuje kilkaset złotych, jego używanie nie jest konieczne, lecz bardzo pomocne. Warto w nie zainwestować jeśli mamy akurat wolne środki na koncie. Bezwzględnie po każdym myciu zębów warto przepłukać jamę ustną płynem do płukania. Może on mieć różne smaki, na przykład miętowy albo ziołowy. Jeśli nie lubimy smaku alkoholu, można wybrać taki produkt, który nie ma go w swoim składzie. Oczywiście pamiętajmy, że taki płyn nie nadaje się do picia, w każdym przypadku należy go wypluć i nie połykać. Bardzo ważne są kontrole dentystyczne.

Chirurg stomatolog powinien zajrzeć w nasze zęby w każdej sytuacji, gdy czujemy ból. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że bieżąca kontrola nie kosztuje wiele, za to zaawansowana chirurgia stomatologiczna wiąże się z wielkimi kosztami dochodzącymi nawet do kilku tysięcy złotych. Do takich zabiegów zalicza się na przykład ekstrakcja zęba, czyli tak zwane wyrwanie. Cena zależy wtedy od umiejscowienia zęba i liczby korzeni. Usunięcie przedniego zęba jest tańsze, natomiast wyrwanie tak zwanej „ósemki” to koszt nawet tysiąca złotych. W miejsce usuniętego zęba należy wstawić implant. Pełny cennik można sprawdzić na stronie emdent.pl.

Zabiegi dentystyczne nie należą do przyjemnych doświadczeń, ale jeśli już są konieczne to warto wybrać specjalistę, który posiada niezbędne umiejętności i odbyte szkolenia potwierdzone stosownym certyfikatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here