Wybierasz się na pedicure w Szczecinie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Stopy są bardzo często zaniedbywane przez kobiety. Nie chcesz należeć do tej grupy? Dowiedz się więcej o pedicure i umów się na wizytę u kosmetyczki!

Pedicure – na czym polega ten zabieg?

Pedicure to zabieg, który ma na celu zadbanie o zdrowie i urodę stóp. Zaczynamy go od oczyszczenia płytki paznokci stóp, zwłaszcza gdy na jej powierzchni pozostają resztki lakieru czy odżywki. Potem stopy powinny zostać odpowiednio wymoczone, w wodzie z preparatem zmiękczającym. Po określonym czasie (minimum kwadrans) wyciągamy stopy z wody, bardzo dokładnie je osuszamy.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o paznokcie. Najpierw je przycinamy i przypiłowujemy, a potem nakładamy odżywkę zmiękczającą na skórki. Po upływie właściwego czasu usuwamy skórki z pomocą cążek.

Następnie należy usunąć zrogowaciałą skórę z podeszwy stóp. Robimy to za pomocą specjalnych tarek i pilników lub frezarki. Na stopy nakładamy peeling i masujemy je, wykorzystując do tego oliwkę lub krem, dobrane w zależności od potrzeb skóry.

Na koniec malujemy lakierem paznokcie i natłuszczamy skórki. Voilà – pedicure gotowy!

W zależności od metodyki kosmetyczki, niektóre czynności można wykonywać w innej kolejności. Najważniejsze, aby zabieg przeprowadzany był za pomocą sterylnie czystych (lub jednorazowych) narzędzi! Chcesz zadbać właściwie o stopy? Umów się czym prędzej na pedicure w Szczecinie!

Kiedy należy wykonać pedicure?

Pedicure powinien być dla kobiet tak samo istotny jak wizyta u fryzjera czy modelowanie sylwetki. Są jednak okoliczności, w których KONIECZNIE powinnaś zadbać o stopy!

Co powinno Cię skłonić do wykonania pedicure?

l zbyt sucha, szorstka skóra stóp,

l skóra zgrubiała, lekko łuszcząca się na piętach,

l pięty ze skłonnością do pękania,

l pojawienie się odcisków i modzeli.

Pedicure regularnie powinna wykonywać każda kobieta. Raz na tydzień wypada robić to w domowym zaciszu – jednak przynajmniej od czasu do czasu trzeba zrobić to u kosmetyczki. Przede wszystkim będzie ona mogła ocenić profesjonalnym okiem, czy własnoręczne zabiegi są wykonywane poprawnie. Poza tym sprawdzi, czy stopy nie wymagają interwencji podologa i pedicure’u leczniczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here