Jeśli od dłuższego czasu męczy Cię uporczywy ból i drętwienie palców dłoni to możesz mieć problem z Zespołem cieśni nadgarstka. Jest to schorzenie, które niezwłocznie należy skonsultować z lekarzem i poddać się leczeniu, by nie pogłębiać objawów i zniwelować ból.

Zespół cieśni nadgarstka to dokuczliwe schorzenie, które spotyka coraz więcej osób. Jego objawy to uciążliwy ból palców i ich drętwienie. Czasem ból bywa tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Leczenie ZCN w najcięższych przypadkach obejmuje operację chirurgiczną nadgarstka, zaś w mniej zaawansowanych – podawanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, stosowanie fizykoterapii oraz terapię ultradźwiękami.

Przyczyny Zespołu Cieśni Nadgarstka
ZCS to schorzenie, które w około 90 % przypadków spowodowane jest nieustaloną przyczyną, którą może być szeroko rozumiany ucisk, wynikający z wykonywania stałych, powtarzających się czynności. Są to czynności takie jak praca z klawiaturą, gra na instrumencie, jazda samochodem czy wykonywanie monotonnych prac domowych. W pozostałych przypadkach Zespół Cieśni Nadgarstka może być wywołany przez zmiany zwyrodnieniowe, nieprawidłowo wygojone zwichnięcia i złamania stawowe.

Renomowana klinika Handproject Clinic http://www.handproject.pl to jedno z miejsc, w którym można poddać się skutecznemu leczeniu Zespołu Cieśni Nadgarstka, jak i wielu innych schorzeń kończyny górnej i dolnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here