Jak wybrać dobrego okulistę?

0
Jak wybrać dobrego okulistę?

W dzisiejszych czasach większość ludzi ma przynajmniej niewielkie problemy ze wzrokiem. Wynika to z faktu ciągłego narażania oczu na niewłaściwe dla nich warunki. Osoby pracujące w biurach i urzędach całymi dniami przesiadują przed ekranami komputerów, by po powrocie do domu usiąść przed telewizorem i ponownie narazić wzrok na działanie mocnego światła. Nikt, kto nie widzi prawidłowo, nie jest w stanie zupełnie normalnie funkcjonować. To dlatego w przypadku problemów ze wzrokiem koniecznie trzeba odwiedzić dobrego specjalistę, który pomoże w doborze właściwych okularów lub soczewek kontaktowych. A czym charakteryzują się najlepsi okuliści? Jak ich znaleźć i gdzie ich szukać?

Na początku warto by było odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy w ogóle należy zapisać się do okulisty. Na pewno trzeba to zrobić w momencie, gdy zacznie się dostrzegać pierwsze problemy z widzeniem. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większa jest szansa na to, że wada nie zdąży się pogłębić. Kolejnym niepokojącym sygnałem jest ciągłe mrużenie oczu. Zazwyczaj ludzie podświadomie zwężają soczewkę, by poprawić sobie ostrość widzenia i móc przeczytać coś, co do tej pory było mocno rozmazane. Do okulisty należy się udać również wtedy, gdy oczy wydają się być suche i często pieką. Często są to pierwsze objawy zapalenia spojówek, jednakże w gorszych przypadkach mogą to być symptomy poważniejszej choroby, którą trzeba oczywiście zdiagnozować i wyleczyć. Problemy ze wzrokiem czasami odczuwalne są również w innych częściach organizmu. Nierzadko towarzyszą im bowiem nawracające silne bóle głowy, brak skupienia czy niemożność skoncentrowania się na czytaniu bądź pisaniu.

Częstą praktyką osób, które dostrzegają u siebie pierwsze problemy ze wzrokiem, jest zapisywanie się na badanie wzroku do gabinetów optycznych. W teorii jest to dobre rozwiązanie. Co prawda w takich gabinetach nie pracują najlepsi okuliści, jednakże są one obsługiwane przez optyków, którzy muszą ukończyć odpowiednie studia i szkolenia uprawniające ich do wykonywania zawodu. Mają więc właściwe kwalifikacje do tego, by rzetelnie przeprowadzić badanie wzroku. Salony optyczne wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty diagnostyczne, a oprócz tego zajmują się również samą sprzedażą okularów i soczewek. Wszystko można załatwić na miejscu i zaoszczędzić przy tym mnóstwo czasu, ale mimo tego nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji. Z przeprowadzeniem rzetelnego badania wzroku dużo lepiej poradzi sobie okulista. Warto na pewno zgłosić się tutaj do lekarza posiadającego duże doświadczenie, który jest w stanie potwierdzić swoje kwalifikacje specjalnymi certyfikatami.

Niestety, minus tego rozwiązania jest taki, że najlepsi okuliści najczęściej pracują w klinikach prywatnych. Nie można skorzystać z ich usług w ramach współpracy z NFZ, dlatego też za wizytę trzeba zapłacić. Podstawowe badanie wzroku nie powinno jednak kosztować więcej niż 150 złotych. Te pieniądze na pewno warto przeznaczyć, by móc zadbać jeszcze lepiej o swoje zdrowie i własny komfort.

7 zalet terapii w wodzie

0
7 zalet terapii w wodzie

Terapia w wodzie ma grono wiernych zwolenników zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i wśród pacjentów, którzy choć raz spróbowali jej zalet. Z czego wynika jej rosnąca popularność? Jakie są najważniejsze zalety terapii w wodzie?

Jak skutecznie schudnąć na wesele?

0
Jak skutecznie schudnąć na wesele?

Wesele i ślub to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Chcemy wyglądać i czuć się podczas niej komfortowo oraz korzystnie mając na uwadze szczególnie nasze zbędne kilogramy, których z chęcią pozbylibyśmy się. Gdy cel staje się realny i wyznaczyliśmy już datę ślubu lub zostaliśmy na niego zaproszeni, stajemy przed zadaniem skutecznego schudnięcia w kilka — kilkanaście miesięcy. Zadanie to jest jak najbardziej możliwe do wykonania, a my powinniśmy kierować się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Kilka miesięcy do wesela — odchudzanie standardowe

Jeśli mamy kilka miesięcy na odchudzanie się przed weselem, warto robić to w sposób komfortowy dla nas i efektywny zarazem. Warto wybrać dietę odpowiednią dla naszych preferencji i trybu życia np. z dietetykiem i przestrzegać jej. Może być to np. wyeliminowanie wszystkich negatywnych produktów, stosowanie piramidy żywieniowej, która będzie poprawionym trybem żywienia, czy zrównoważona dieta. Stosowanie sprawdzonych diet regularnie przez dłuższy okres z pewnością da odpowiednie rezultaty. Możemy np. zamówić też catering dietetyczny. Dieta pudełkowa będzie opierała się na dostarczaniu nam gotowych posiłków. Firma cateringowa zadba, aby dieta była odpowiednio urozmaicona, zbilansowana i zawierała odpowiednie składniki. Catering dietetyczny stosowany przez kilka miesięcy z pewnością da odpowiednie rezultaty.

Kilka — kilkanaście tygodni do wesela

Częstą sytuacją, która zastaje nas, jest taka, w której do wesela pozostało jedynie kilka — kilkanaście tygodni a my musimy zrzucić zbędne kilogramy. W takie sytuacji możemy wybrać najbardziej restrykcyjne i skuteczne formy odchudzania się. Bezpieczna granica wynosi ok. 1,5 kg tygodniowo i jest to duży spadek masy ciała. Do najskuteczniejszych tego typu diet należy np. dieta 1000 kalorii czy dieta Dukana. Pierwszy typ polega na przyjmowaniu jedyne dziennie 1000 kalorii. Są to produkty o najlepszym stosunku ilości kalorii do substancji odżywczych. Produkty te są również niskoglikemiczne, co pozwala na najbardziej komfortowe funkcjonowanie organizmu przy małej ilości kalorii. Dietę stosować powinno się maksymalnie tydzień lub dwa. Dieta Dukana to z kolei zamienienie węglowodanów w diecie na tłuszcz i spowodowanie tym samym spalanie rezerw z naszej tkanki tłuszczowej. Ciekawymi dietami są te na cerę, które pomogą zaprezentować się nam jeszcze korzystniej.

dieta

Porada: Jeśli przy intensywnym odchudzaniu się wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy np. złe samopoczucie, ból części ciała czy spadek wydolności organizmu powinniśmy taką dietę przerwać i skonsultować się z lekarzem.

Ćwiczenia

Każdy proces odchudzania się niezależnie od tego, czy jest intensywny, czy długi i regularny wymaga również ćwiczeń. Są one idealnym uzupełnieniem, a ćwiczenia wraz z dietą są najlepszym i najskuteczniejszym sposobem odchudzania się. Przy odchudzaniu się korzystny jest trening aerobowy, który jest skuteczny i daje wymierne efekty. Warto też uzupełnić ćwiczenia innymi typami np. siłowymi i wytrzymałościowymi. Regularne sesje np. 2-3 razy w tygodniu na siłowni wzbogacone o regularne bieganie czy jazdę na rowerze z pewnością przyniosą skutek. Jeśli chcemy schudnąć na wesele i mamy do tego motywację, warto wykorzystać to i regularnie ćwiczyć.

 

Bolesne odciski na stopach. Co robić?

0
Bolesne odciski na stopach. Co robić?

Zrogowacenie punktowe, zwane potocznie odciskiem to bardzo często występujący, uciążliwy problem, utrudniający codzienne życie. Zazwyczaj pojawiają się na stopach, choć zdarza się, że w wyniku przeciążenia występują również na dłoniach. Bez względu na to, na jakiej części ciała odcisk się pojawia, powstaje on w wyniku długotrwałego nacisku lub tarcia. Jaki jest proces powstawania odcisku? Skóra próbując się ochronić przed uszkodzeniem wytwarza dodatkowe komórki warstwy rogowej, które nie ulegają złuszczeniu. W wyniku czego warstwa po warstwie narasta i tworzy się twarde zrogowacenie. Jeżeli chodzi o odciski na stopach to one pod wpływem ciężaru ciała zaczynają wbijać się wgłąb skóry, tworząc tak zwany czop rogowy. To właśnie on potrafi podrażniać zakończenia nerwowe i wywoływać ból.

Najczęstsze miejsca, w których pojawiają się nagniotki to:
– opuszki palców,
– pomiędzy palcami,
– na podeszwowej stronie stóp,
– pod płytką paznokciową,
– w wale okołopaznokciowym,
– na stronie grzbietowej palców.

Jak pozbyć się problemu?

Najrozsądniejszym wyjściem jest oddanie się w ręce specjalisty, czyli podologa. Podolog zajmuję się chorobami i zmianami w obrębie stóp i płytki paznokciowej. To on wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie jest w stanie skutecznie usunąć odcisk.
Niestety czasami bywa tak, że odciski mają tendencje do nawracania, dlatego jeśli stopa ma być uwolniona od tego problemu powinna być chroniona przed czynnikami powodującymi ich powstawanie. Do takich czynników sprzyjających należy na przykład noszenie niewłaściwego obuwia (za wąskie, za małe buty, szwy w butach, buty na wysokim obcasie), czasami pojawia się konieczność wykonania specjalnych wkładek ortopedycznych. Mają one za zadanie odciążyć miejsca przeciążone na naszej stopy ( zwłaszcza w przypadku płaskostopia poprzecznego), co skutkuje ustąpieniem odcisków.
Bardzo często odciski powstają w wyniku takich deformacji kostnych jak palce młotkowate, palce młoteczkowate czy paluch koślawy (hallux valgus).

www.gabinetpodologiczny.pl

Kiedy zaczyna się alkoholizm?

0
Kiedy zaczyna się alkoholizm

Nasze pojęcie o nałogach bywa bardzo stereotypowe. Na ogół wyobrażamy sobie alkoholika jako osobę brudną, zaniedbaną, należącą do nizin społecznych. Tymczasem wciąż przybywa tzw. alkoholików wysokofunkcjonujących, czyli takich, którym udaje się przez długi okres sprawiać pozory radzenia sobie z każdą dziedziną życia, nierzadko zamożnych, odnoszących sukcesy zawodowe oraz mających rodzinę i przyjaciół. Nałogi to choroby bardzo „demokratyczne” – mogą dotknąć każdego, bez względu na pochodzenie, stan konta, wiek czy płeć. Nieważne, czy pijemy tanie wino, czy może raczymy się najlepszą whisky – każdy z nas powinien uważać, by nie przekroczyć granicy między piciem kontrolowanym a groźnym uzależnieniem.

Czy wszystkim pijącym grozi alkoholizm?

Nasza kultura sprzyja spożywaniu alkoholu, często w znacznych ilościach. Picie jest nieodłączną częścią wielu sytuacji, takich jak spotkania ze znajomymi, wesela, przyjęcia rodzinne, rozmaite imprezy, a nawet romantyczne kolacje przy świecach. Pijemy na wakacjach, do posiłków lub na kanapie przed telewizorem. Nieustannie wymyślamy kolejne wymówki, by sięgnąć po ulubiony trunek: mamy gorszy dzień, potrzebujemy się zrelaksować, świętujemy sukces zawodowy, pocieszamy się po porażce, chcemy dodać sobie odwagi w towarzystwie lub ułatwić zasypianie. Wydaje nam się, że wszystkie te zachowania są zupełnie niewinne i niegroźne, bo przecież „wszyscy tak robią”. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas ma inny organizm, a w związku z tym również odmienną podatność na nałogi. To, co będzie zupełnie bezpieczne dla jednej osoby, innej może zaszkodzić. Niestety wciąż nie ustalono dawki alkoholu, która nie jest w żaden sposób szkodliwa, w związku z czym warto zachowywać dużą ostrożność i starać się jak najbardziej ograniczać tę używkę, by zminimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych oraz utraty kontroli nad spożywanymi ilościami alkoholu.

Przeczytaj też: Odwyk alkoholowy – ile trwa?

Alkoholizm – sygnały ostrzegawcze

Nie istnieje żadna konkretna granica, za którą zaczyna się alkoholizm. Nie ma magicznego punktu, po którego przekroczeniu przestajemy być zdrowi i zapadamy na niebezpieczny nałóg. Cały proces odbywa się stopniowo, w związku z czym łatwo przeoczyć niepokojące objawy świadczące o postępującej utracie panowania nad własnymi decyzjami i zachowaniem.

Psychologowie wyróżniają cztery etapy uzależnienia od alkoholu. Pierwszym z nich jest faza wstępna, tzw. prealkoholowa. Można powiedzieć, że w tym momencie przyszły nałogowiec zachowuje się bardzo podobnie do zdrowych osób pijących okazjonalnie. Niepokojące jest jedynie jego podejście do alkoholu: odkrywa, że jest on dla niego szczególnym źródłem przyjemności i odprężenia, w związku z czym aktywnie poszukuje okazji do napicia się i traktuje je jak swoiste remedium na wszystkie problemy. Po pewnym czasie (czasem może to być nawet kilka lat) przychodzi czas na fazę ostrzegawczą, charakteryzującą się coraz częstszym „urywaniem się filmu”, czyli lukami pamięciowymi po wypiciu alkoholu. Oprócz tego alkoholikowi zdarza się pić w samotności, bez okazji, a także narzuca szybsze tempo następujących po sobie „kolejek”. Na zaniepokojone uwagi otoczenia reaguje złością i usilnie stara się przekonać wszystkim, że jego picie mieści się w normie. Następnie przychodzi faza krytyczna, podczas której życie chorego zaczyna kręcić się wokół alkoholu. Zaniedbuje rodzinę, pracę i obowiązki oraz traci zainteresowanie dotychczasowymi pasjami. Pojawiają się pierwsze objawy głodu alkoholowego oraz próby utrzymywania abstynencji. Ostatnią fazą alkoholizmu jest zaś faza przewlekła, zwana również chroniczną. Nałogowiec wyzbywa się wówczas skrupułów, pije niemal bez przerwy (zaczyna już rano), ma ostre symptomy zespołu abstynencyjnego, zaś jego picie mocno odbija się na jego zdrowiu.

Kiedy zaczyna się alkoholizm? Nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno warto zwrócić uwagę na charakterystyczne sygnały ostrzegawcze, do których należą: poszukiwanie okazji do picia, sytuacje, w których spożywanie alkoholu wymyka nam się spod kontroli, coraz częstsze i intensywniejsze picie, picie w reakcji na negatywne emocje, takie jak smutek, złość czy lęk, tzw. „klinowanie”, czyli picie w celu uśmierzenia dolegliwości związanych z poprzednim piciem, zaniepokojenie ze strony otoczenia oraz luki w pamięci po spożyciu alkoholu. Jeśli zauważymy u siebie lub kogoś bliskiego choć część z tych sygnałów, nie warto zwlekać – należy jak najszybciej zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień. Im szybciej zareagujemy, tym większa szansa, że chory na nowo zapanuje nad swoim życiem, unikając przynajmniej części negatywnych skutków swojego nałogu.

https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

Naturalne suplementy dla każdego

0
Naturalne suplementy dla każdego

Suplementy diety polecane są dla wielu osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Coraz więcej osób używa ich również po to, aby zgubić zbędne kilogramy.

Oznaki alkoholizmu pod lupą

0
Oznaki alkoholizmu pod lupą

Alkoholizm jest bardzo podstępną chorobą, którą nie jest wcale tak łatwo wykryć we wczesnym etapie. Objawy mają często charakter subiektywny i nawet osoba uzależniona przez długi czas może nie zdawać sobie sprawy z tego, że utraciła kontrolę i popadła w nałóg. Co więcej, alkoholicy są w stanie przed długi czas kamuflować symptomy choroby, które bliscy zauważają dopiero w zaawansowanej fazie alkoholizmu. Nie mówiąc już o wypieraniu problemu i odmawianiu jakiejkolwiek pomocy. Jest to poważna choroba zagrażająca zdrowiu i nawet życiu, która wymaga leczenia. Im wcześniej alkoholizm zostanie rozpoznany, tym chory ma większe szanse na powrót do normalnego życia.

Rf mikroigłowy

0
Rf mikroigłowy

Urządzenie RF frakcyjny stanowi najnowocześniejszą technikę służącą do liftingu skóry, jaka działa na zasadzie fali radiowej. Co interesujące, urządzenie to łączy w sobie dwie najnowsze techniki stosowane przy nieoperacyjnym liftingu skóry. Pierwsza spośród nich to dokładnie sprawdzane Bi-polarne fale radiowe, tymczasem kolejna to mało inwazyjny system mikroigłowy (system mikronakłuwania). Dzięki narzędziom mającym RF frakcyjny, z dwiema głowicami możemy wykorzystać zarówno technikę inwazyjną, jak również nieinwazyjną.

Jak funkcjonuje RF frakcyjny mikroigłowy?

RF frakcyjny mikroigłowy funkcjonuje odmładzająco na skórę, ponieważ pobudza możliwości wzmacniające naszego organizmu. Przez równoczesne nakłuwanie skóry z ogrzewaniem jej za pomocą fali radiowej regenerujemy skórę do samoregeneracji.

Każdy spośród parametrów zabiegowych możemy dopasować do potrzeb konkretnej osoby, tak żeby rezultaty kuracji były błyskawicznie zauważalne natomiast tymże samym zadowalające. Dzięki frakcjonowaniu oraz fali radiowej, częściowo zniszczona forma tkanki jest zastępowana młodą oraz sprężystą strukturą o odpowiedniej budowie. Stąd właśnie zabiegi RF frakcyjny mikroigłowy zapewnia natychmiastowe i długie rezultaty odmładzania skóry.

Wykorzystanie Radiofrekwencji RF mikroigłowej
Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje mnóstwo wykorzystań w medycynie estetycznej. Dzięki termoliftingowi można ukształtować owal twarzy, jaki z wiekiem traci własny kształt. Dzięki zabiegowi poprawia się gęstość skóry oraz jest napięcie. Zabieg Radiofrekwencji mikroigłowej 3D przeprowadzany profesjonalnym, aparatem do termoliftingu, w odpowiedni sposób usprawni stan skóry i jej miękkość.

Zanikają niewielkie zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, szyi, dekoltu, poprawia się owal twarzy – policzki stają się rozciągliwe oraz nieco się unoszą odwracając mechanizm starzenia się twarzy. Radiofrekwencja mikroigłowa to dodatkowo świetny zabieg na pozbycie się szpecących blizn (także potrądzikowych) oraz przebarwień skóry. Zregenerowana skóra jest zdecydowanie delikatniejsza, odbudowana oraz pozbawiona oszpecających pozostałości po trądzikowych zmianach.

Na czym polega radiofrekwencja?
Urządzenie do radiofrekwencji przenosi energię radiową do głęboko umieszczonych warstwy skóry. Podczas zabiegu istotna jest analiza grubości leczonej skóry, żeby zmniejszyć działania szkodliwe w postaci poparzeń.

Głowice wysyłające fale zmieniają je w ciepło, w konsekwencji czego występuje nagrzanie tkanek znajdujących się na poziomie skóry odpowiedniej. Tkanki są nagrzane do temperatury 45–55°C. Występuje kurczenie oraz zgrubienie włókien kolagenowych oraz aktywowanie fibroblastów, więc komórek skóry, do odbudowy oraz produkcji kolagenu. Więc rezultaty wykorzystania RF można rozłożyć na błyskawiczne oraz dalekie. Radiofrekwencję określa się określeniem bezoperacyjnego liftingu.

Jak wygląda sam zabieg? Czy wiąże się z bólem dla pacjenta?
Urządzenia zapewniają robienie zabiegów mniej bądź bardziej agresywnych. Zależy to od wskazania jak i okolicy ciała. Gdy na przykład mamy do czynienia z niewielkimi zmarszczkami na wardze górnej to działamy niezwykle subtelnie oraz pacjent wychodzi z gabinetu niemal bez śladu po zabiegu, gdy natomiast pragniemy zmniejszać blizny lub rozstępy to należy zadziałać silniej oraz głębiej.

Zabieg jest dość bolesny, więc jest przeprowadzany po znieczuleniu skóry kremem. Po znieczuleniu określony teren ciała jest nakłuwany za pomocą pojedynczej końcówki o przestrzeni roboczej blisko 1 cm kwadratowego. W czasie wkłucia poprzez igły płynie prąd o częstotliwości radiowej wywołując ogromne grzanie głębokich powierzchni skóry.

Środki dla mężczyzn

0
Środki dla mężczyzn

Problemy z erekcją dotykają niejednego mężczyznę. Warto poznać środki, które pomogą odzyskać sprawność w sferze seksualnej, a dodatkowo wpłyną korzystnie na organizm mężczyzny.

Środki na potencję

W aptece znajdziemy szereg środków na potencję, wśród których królują tabletki bez recepty i tabletki na receptę. Warto zauważyć, że farmakologiczne leki nie mają zbyt dużej skuteczności i pozytywnego działania. Co więcej, mogą wręcz zaszkodzić organizmowi. Przedawkowanie takiego leku prowadzi do wtórnej impotencji. Warto pamiętać, że długie zażywanie leków na potencję może spowodować, że organizm będzie potrzebował wyższej dawki substancji czynnej. Leki zawierają głównie sildenafil, który spożywany przez dłuższy czas, jest zagrożeniem dla zdrowia.

Skutki uboczne leków

Leki na potencję charakteryzują się tym, że mają szereg skutków ubocznych i istnieje ryzyko przedawkowania. Jakie dolegliwości mogą wywołać? Przede wszystkim bóle mięśniowe, duszności, omdlenia i kołatanie serca, alergię, zawroty głowy, bóle głowy i klatki piersiowej, biegunki i wymioty, bolesny wzwód, nudności, złe samopoczucie. Jakie środki są bezpieczniejsze i dają większą skuteczność? Są to suplementy diety.

Tabletki Horse Men
Tabletki Horse Men ze sklepu UpMen.pl

Suplementy diety

Na stronie internetowej https://upmen.pl/ istnieje ciekawa oferta suplementów pomagających na zaburzenia erekcji. To bezpieczny wybór dla każdego mężczyzny, któremu zależy na mocnym działaniu, bez ryzyka wystąpienia szkód w organizmie. Suplementy diety dodają energii i chęci do działania. Każdy z nich składa się z najwyższej jakości ziół, mikro i makroelementów. Jak działają takie składniki? Zwiększają libido, wydłużają czas erekcji, dodają energii, zwiększają doznania seksualne, zapobiegają nerwom i depresji. Suplementy dostępne na upmen.pl są gwarancją pełnego powrotu do sprawności seksualnej, z zachowaniem bezpieczeństwa i korzystnym działaniem. Potencja jest dla każdego mężczyzny ważnym aspektem życia, dlatego w przypadku problemów, skorzystajmy z suplementów diety.

Tabletki Top Dystance
Tabletki Top Dystance ze sklepu UpMen.pl

Lekarstwa niosą szereg zagrożeń, dlatego warto wybrać suplementy, dzięki którym erekcja nie będzie problemem.

Co podać na śniadanie wielkanocne?

0
Co podać na śniadanie wielkanocne

Śniadanie wielkanocne tradycyjnie rozpoczyna świąteczne rodzinne spotkanie. Na stole nie może wówczas zabraknąć niczego, co kojarzy nam się ze świętami. Powinny na nim zatem znaleźć się jajka – prawdziwy symbol Wielkanocy. Podajemy również mięso i oczywiście warzywa dodające potrawom kolorytu i wiosennego charakteru. Dziś przygotowaliśmy kilka inspiracji dotyczących menu na śniadanie wielkanocne.

ZOBACZ TEŻ