Kto jest narażony na wysiłkowy ból głowy? 

0
migrena

Wysiłkowy ból głowy jest to dolegliwość bólowa, która pojawia się po wysiłku fizycznym. Jest to ból o charakterze pierwotnym lub wtórnym. Czas jego trwania jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak objawy towarzyszące. Leczenie wysiłkowego bólu głowy może wymagać zarówno leczenia choroby towarzyszącej jak i stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych. Czym dokładnie jest wysiłkowy ból głowy? Jakie są jego przyczyny? Jakie objawy mu towarzyszą? Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wysilkowy-bol-glowy-kto-jest-narazony-czy-mozna-mu-zapobiec/ 

Czym jest wysiłkowy ból głowy? 

Jest to ból, który pojawia się po intensywnym wysiłku fizycznym. Zazwyczaj Pojawia się on po aktywnościach takich jak: pływalnię, kajakarstwo, bieganie, tenis ziemny, a także podnoszenie ciężarów kropka może pojawić się w określonych warunkach pogodowych, w szczególności u osób, które są obciążone rodzinnie występowanie migreny. Pierwotny wysiłkowy ból głowy nie jest kojarzony zespół występowaniem żadnej choroby. Natomiast ból wtórny towarzyszy innym schorzeniom. 

Jakie są przyczyny wysiłkowego bólu głowy? 

Czynniki, które zwiększają pojawienie się wysiłkowego bólu głowy są bardzo zróżnicowane. Z pewnością w spore znaczenie mają warunki klimatyczne. Wysiłkowy ból głowy pojawia się podczas treningu przy wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza, a także na dużej wysokości. Wystąpienie wysiłkowego bólu głowy kojarzy się ponadto z brakiem rozgrzewki przed treningiem. W przypadku wtórnych bólów, przyczyną mogą być schorzenia takie jak: zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, migrena, uraz głowy, choroba niedokrwienna serca, stany zapalne zatok, tętniak mózgu, krwotok podpajęczynówka lub krwotok śródmózgowy. 

Objawy wysiłkowego bólu głowy 

Taki ból posiada charakter jednostronny, chociaż może występować też obustronnie. Ból ten jest pulsujący, a jego najczęstsza lokalizacja to czoła oraz okolica potyliczna. Pierwotne bóle narastają stopniowo oraz mogą utrzymywać się od kilku minut do nawet 48 godzin. Bóle wtórne trwają zazwyczaj od 24 godzin do nawet kilkunastu dni. Pojawiają się również objawy takie jak nudności i wymioty, a także zaburzenia widzenia, sztywność karku oraz w niektórych przypadkach utrata przytomności. 

Zobacz też: http://www.lekarzzakaznik.pl/przyczyny-i-objawy-klasterowego-bolu-glowy/

TABLETKI ODCHUDZAJĄCE NA RECEPTĘ, KTÓRE MUSISZ POZNAĆ

0
TABLETKI ODCHUDZAJĄCE NA RECEPTĘ

Odchudzanie i dbanie o prawidłową masę ciała jest tematem, który spędza sen z powiek. Czasami przechodzi się na dietę ze względów estetycznych, bo chcemy po prostu lepiej wyglądać i czuć się swobodnie we własnym ciele. Występują też sytuację, kiedy przechodzi się przez kuracje odchudzające głównie z powodów zdrowotnych. Otyłość w XXI wieku jest bardzo popularną dolegliwością. To choroba przewlekła, jednak da się ją leczyć, ale praca nad poprawieniem swojej kondycji zdrowotnej czasami może okazać się niezwykle trudna i kosztująca wielu wyrzeczeń.

Na powstanie tej niezwykle groźnej choroby składa się wiele czynników psychicznych, hormonalnych i genetycznych. Nieodpowiednia dieta w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej też może być przyczyną otyłości. Należy pamiętać, że każda osoba zmagająca się z tym problemem powinna leczyć się metodami dostosowanymi do jej organizmu, oczywiście po uprzedniej diagnostyce. Metod na zgubienie zbędnej masy ciała jest wiele. Najczęściej poleca się diety, w których występuje deficyt kaloryczny, jednak w zaawansowanych stadiach otyłości leczy się ją farmakologicznie.

Tabletki na odchudzanie na receptę mają na celu wspieranie redukowania tkanki tłuszczowej i działają przez składniki, które w sobie zawierają. Pierwsze z  nich pozbawiają apetytu, zmniejszają głód, powodując uczucie sytości oraz niwelują chęć podjadania między posiłkami. Tabletki tego rodzaju zawierają w sobie bupropion i naltrekson, które działają na ośrodkowy układ nerwowy, czyli na układ nagrody w mózgu. Dzięki tym substancjom jedzenie nie cieszy już tak bardzo i przestaje być przyjemnością. Nawet nie rozładowuje stresu i napięcia. Jedzenie przestaje być nagrodą, bo tabletki z chlorkiem bupropionu i chlorkiem naltreksonu oddziałują na ośrodki głodu i je osłabiają, jednocześnie wzmacniając poczucie sytości. Dodatkowo przyśpieszają termogenezę, która jest procesem zachodzącym w organizmie człowieka. Polega na wytworzeniu takiej ilości ciepła, żeby ciało utrzymywało odpowiednią temperaturę. Ten proces nasila się, kiedy spożyjemy pokarm, czy też będziemy uprawiać aktywność fizyczną. Takie tabletki są idealne dla osób, które ciągle czują się głodne i chcą z tym walczyć.

Kolejny rodzaj tabletek to takie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów z przewodu pokarmowego, przez co ilość dostarczonych kalorii jest niższa. Inhibinatory wstrzymują szybkość reakcji chemicznej, więc orlistat zaburza rozbijanie się większych cząstek tłuszczu na małe, które są łatwo przyswajalne. Dodatkowo wykorzystywanie energii z tłuszczów przez organizm jest utrudnione. Dzięki orlistatowi energia pochodząca z tłuszczów jest redukowana o mniej więcej 30%. Ten lek powinno się stosować z dietą o stosunkowo małej kaloryczności, ale bogatą owoce i warzywa, które dostarczają do organizmu wielu witamin, bo właśnie orlistat może również zaburzać wchłanianie się witamin, które rozpuszczalne są w tłuszczach. Do tej grupy należą witaminy A, D, E i K. Wskazana jest też suplementacja preparatami wielowitaminowymi, ale po uzgodnieniu tej kwestii z lekarzem.

Źródło: https://dietetyk.edu.pl/skuteczne-tabletki-na-odchudzanie/

Ostatnim rodzajem preparatów na odchudzanie dostępnych na receptę są leki, zawierające liraglutyd. Stosowane są w celu poprawy kontroli glikemii przez zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. W procesie odchudzania ich kluczowa rola polega na kontroli spożycia pokarmu i regulację poczucia łaknienia. To dzieje się dzięki aktywacji receptora GLP-1 w obszarach mózgu, które odpowiadają za między innymi zwiększenie poczucie sytości. Powoduje to ograniczenie potrzeby ciągłego jedzenia i w efekcie chudniemy przez dostarczanie mniejszej ilości kalorii.

Należy mieć na uwadze, że wymienione wyżej leki powinny stosować osoby otyłe, których BMI przekracza 30kg/m2, a ich zażywanie musi być uzgodnione z lekarzem. Mogą one też przynieść niepożądane skutki, jednak nie można bać się walczyć z chorobą, która często jest ogromnym obciążeniem psychicznym. Warto próbować nowych metod leczenia, jeśli są one dla nas wskazane.

Maseczki FFP3 – co to takiego?

0
Maseczki FFP3

Aktualnie rynek zasypywany jest olbrzymią ilością zróżnicowanych maseczek. Wszyscy je nosimy, ale mało kto z nas tak naprawdę się na nich zna, dlatego zwykle kupujemy po prostu te najtańsze maseczki albo sięgamy po te, które akurat rzucą nam się w oczy na zakupach. To błąd. Skoro już maseczka stała się nieodłącznym i stałym elementem każdego naszego stroju, powinniśmy zadbać o to, by rzeczywiście jak najlepiej zabezpieczała ona nasz organizm przed zanieczyszczeniami, wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami.

Problem nietrzymania moczu – co można w tej sprawie zrobić?

0
Problem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu dotyczy nie tylko osób w podeszłym wieku. Zdarzyć się może w zasadzie każdemu, zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nietrzymanie moczu może być odczuwane jako bardzo krępująca, a nawet kompromitująca dolegliwość. Z tego powodu utrudnia ona codzienne życie i sprawia, że osoba borykająca się z tym problemem może odczuwać wstyd i unikać kontaktów z innymi ludźmi. Na szczęście nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, a przed leczeniem i w jego trakcie stosować środki zapobiegające przykrym niespodziankom. Dowiedz się więcej na ten temat.

Problem nietrzymania moczu – jakie są jego przyczyny?

Problem nietrzymania moczu może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Nietrzymanie moczu może mieć charakter wysiłkowy, naglący lub mieszany.  Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest spowodowane przez osłabienie siły mięśni Kegla. To te właśnie mięśnie odpowiadają za możliwość powstrzymania strumienia moczu. Jeśli są dostatecznie wzmocnione, nie pojawia się problem mimowolnego popuszczania moczu. Mięśnie Kegla mogą ulec osłabieniu z wielu przyczyn. Jedną z nich jest wiek i postępujące wraz z nim naturalne wiotczenie mięśni, inne to zażywane leki, ciąża, poród oraz zabiegi operacyjne, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn (chirurgiczne usunięcie prostaty).

Naglące nietrzymanie moczu to najczęściej skutek zapalenia pęcherza. Staje się on wówczas nadreaktywny i czujemy wzmożone parcie na pęcherz oraz potrzebę natychmiastowego oddania moczu. Przyczyną takiego stanu może być też ciąża i powiększanie się macicy, która zaczyna napierać na pęcherz i inne organy wewnętrzne.

Przyczyną nietrzymania moczu może być też nadwaga i nieodpowiednia dieta (picie dużych ilości kawy, herbaty i alkoholu, jedzenie ostrych potraw).

Problem nietrzymania moczu – metody leczenia

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczy się poprzez ćwiczenia mięśni Kegla. Polegają one na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Ćwiczyć można wszędzie, także w domu. Panie stosować mogą w tym celu specjalne kulki dopochwowe i pesary.

Terapia wysiłkowego nietrzymania moczu polega także na elektrostymulacji mięśni Kegla. Możliwe jest też leczenie operacyjne – daje ono bardzo dobre i długotrwałe efekty.

Naglące nietrzymanie moczu leczy się, przede wszystkim lecząc przyczynę (zapalenie pęcherza), wprowadzany jest też trening pęcherza prowadzący do zmniejszenia jego nadreaktywności.

Jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu, zanim zadziała terapia?

Dla osób z problemem nietrzymania moczu przeznaczona jest cała gama produktów higienicznych. Jeśli dolegliwość nie jest bardzo nasilona, wystarczą podpaski lub wkładki higieniczne TENA na nietrzymanie moczu. Przy cięższej postaci nietrzymania moczu odpowiednie będą majtki chłonne oraz pieluchomajtki TENA. Mają one różne rozmiary i są przeznaczone tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na noc i przy najcięższych postaciach nietrzymania moczu sprawdzą się pampersy i pieluchy dla dorosłych TENA.

Jak łagodzić skórę naczyniówkową i trądzikową z kosmetykami Bielenda?

0
skóra

Co powoduje trądzik różowaty i widoczne popękane naczynka? Skóra skłonna do powstawania naczynek i trądziku różowatego posiada bardzo wrażliwe naczynia krwionośne, które zostały osłabione i rozszerzają się, co powoduje zaczerwienienie skóry, w odpowiedzi na różne czynniki, takie jak:

  • Nadmierna ekspozycja na słońce skóry
  • Choroby, takie jak wysokie ciśnienie krwi
  • Ekstremalne temperatury np. pobyt w saunie
  • Alkohol i papierosy
  • Gorące i pikantne potrawy i napoje
  • Naprężenie i mocne naciąganie skóry, inwazyjne zabiegi kosmetyczne
  • Leki różnego rodzaju
  • Dziedziczna skłonność do występowania naczynek i trądziku różowatego
  • Niektóre produkty do pielęgnacji skóry, które działają podrażniająco

Utrzymująca się czerwona cera

Skóra naczynkowa może wydawać się zaczerwieniona, zarumieniona lub przebarwiona dłużej niż u osoby bez tej przypadłości. We wczesnych stadiach problemów z naczynkami, zaczerwienienie może pojawiać się i znikać. Jednak wraz z postępem choroby do bardziej zaawansowanych stadiów zaczerwienienie skóry może stać się trwałe.

Przyjmij proste, naturalne podejście do pozbycia się popękanych naczynek

Stwórz prosty, naturalny plan pielęgnacji skóry, aby oczyścić, ukoić i chronić skórę, nie wysuszając jej ani nie podrażniając. Zapoznaj się z kosmetykami Bielenda do pielęgnacji cery naczyniowej. Poszukaj sposobów na zmniejszenie ekspozycji na wymienione powyżej wyzwalacze. Przyjmij zdrową dietę, jedząc więcej świeżych owoców i warzyw każdego dnia, szczególnie tych bogatych w bioflawonoidy, które są przeciwutleniaczami. Pomogą skutecznie w leczeniu alergii, zapalenia stawów i stanów zapalnych skóry, a także działają korzystnie na zmniejszenie widoczności popękanych naczynek krwionośnych. Poszukaj sposobów na zmniejszenie stresu i frustracji w swoim życiu. Wybieraj wyłącznie naturalne kosmetyki mineralne, które nie zawierają tlenochlorku bizmutu, ponieważ aż 75% kobiet jest uczulonych na ten metal ciężki. Może powodować swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie i pieczenie skóry, na której mogą pojawić się drobne guzki i krosty oraz prowadzić do trądziku.

Podstawowe informacje na temat przeszczepu włosów

0
Podstawowe informacje na temat przeszczepu włosów

Utrata włosów może być bardzo dużym stresem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Włosy wypadają czasami garściami ze względu na różnego rodzaju choroby współtowarzyszące. Czasami bywa to też związane na przykład z tym, że ma się dietę ubogą w substancje odżywcze, które mają wpływ na stan i kondycję włosów. Klinika włosa Warszawa to miejsce, w którym można zarówno zdiagnozować zdrowie swoich włosów, jak chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu transplantacji.

Problemy psychologiczne u dziecka – gdzie szukać pomocy?

0
Problemy psychologiczne u dziecka

Jeszcze dekadę temu problemy ze zdrowiem psychicznym były przede wszystkim „zakopywane pod dywan”. Rzadko poruszano te tematy w mediach, a osoby cierpiące na zaburzenia osobowości (lub innego typu problemy) niechętnie o nich wypowiadały. Obecnie, sytuacja uległa drastycznej zmianie. Przede wszystkim – rośnie poziom społecznej świadomości problemów takich jak depresja lub nerwica. Osoby ze zdiagnozowanymi problemami osobowościowymi lub psychicznymi nie są społecznie stygmatyzowane, lecz – często zapewnia się im potrzebną opiekę i pomoc. Wciąż jednak tematem przemilczanym jest zdrowie psychiczne osób niepełnoletnich. 

Zdrowie psychiczne najmłodszych

Grupą osób o szczególnych potrzebach są oczywiście nasi najmłodsi – dzieci i młodzież do 18 roku życia. Niestety, ale w ciągu ostatnich lat zauważamy w naszym kraju bardzo niepokojący trend, który dotyczy właśnie osób niepełnoletnich. Chodzi o wyraźny wzrost liczby zdiagnozowanych zaburzeń różnego typu – przede wszystkim depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej oraz różnego typu lęków.

Lęki są szczególną grupą zaburzeń o niezwykle dużym oddziaływaniu na całe funkcjonowanie osoby. Zgodnie z opinią specjalistów, wśród młodzieży występują przede wszystkim: nerwice lękowe, fobie społeczne (w tym: fobia szkolna i środowiskowa) oraz lęki uogólnione. Oczywiście, w wielu przypadkach niemożliwe jest jednoznaczne postawienie granicy pomiędzy różnymi odmianami lęków. Często jednak zaburzenia te dotykają osób nieśmiałych, o introwertycznym usposobieniu, nieradzących sobie z nauką lub kontaktami towarzyskimi.

Wbrew pozorom, lęki i depresja to zaburzenia mogące dotykać młodzież niezależnie od statusu społecznego i finansowego ich rodziców. Często, wystąpienie tych zaburzeń jest reakcją na doznawane braki emocjonalne lub chłód uczuciowy, który mógł panować pomiędzy członkami rodziny. Niestety, ale zaburzenia takie występują szczególnie często w dużych miastach, w których obserwujemy właśnie rozpad tradycyjnych struktur rodzinnych, i brak wsparcia emocjonalnego pomiędzy pokoleniami.

Jak objawiają się problemy psychologiczne u dziecka?

Jeśli interesuje cię pomoc psychologiczna, Warszawa zaoferuje wiele specjalistycznych miejsc, które będą służyć pomocą podczas diagnozy i leczenia dzieci. Symptomy zaburzeń i problemów osobowościowych bądź psychicznych mogą być najróżniejsze. Oprócz symptomów behawioralnych (takich jak konkretne rodzaje zachowań i postaw) wyróżniamy także symptomy typowo fizjologiczne, do których należą: częste bóle brzucha i biegunki, rozkojarzenie, problemy z pamięcią, problemy z ciśnieniem, szybki rytm serca, czy brak apetytu.

Wszystkich rodziców obawiających się o zdrowie ich dzieci, pragniemy uspokoić – pomoc jest w zasięgu ręki. W przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym – mamy możliwość uzyskania natychmiastowego dostępu do specjalisty profesjonalnie zajmującego się zdrowiem najmłodszych. Mowa między innymi o psychoterapeutach dziecięcych, neurologach, psychiatrach, psychologach rozwojowych oraz specjalistach innych dyscyplin. Z ich pomocy możemy skorzystać w placówkach PsychoMedic.pl, ulokowanych w największych miastach naszego kraju. Oprócz licznych placówek znajdujących się w Warszawie PsychoMedic.pl prowadzi także kliniki na terenie Łodzi oraz Katowic. Oferta PsychoMedic.pl jest sprofilowana pod kątem potrzeb osób niepełnoletnich oraz ich rodziców.

Najważniejsze zasady zdrowego stylu życia

0
Zdrowe jedzenie jako podstawa zdrowego stylu życia

Styl życia ma znaczący wpływ na zarówno codzienne samopoczucie, jak i dalekosiężne skutki dotyczące naszego zdrowia. Coraz więcej osób szuka różnorodnych rozwiązań, które sprawią, że ich sprawność fizyczna oraz długość i jakość życia będą jak najlepsze i godne pozazdroszczenia. Sposobów jest wiele i chociaż każdy powinien być dostosowany do indywidualnych możliwości i stanu organizmu, istnieje kilka elementarnych zasad, które stanowią podwaliny dla wprowadzenia radykalnych, zmieniających życie zmian. Poniżej omówimy kilka podstawowych zasad zdrowego stylu życia.

Sport to zdrowie, a co z dietą? Catering dietetyczny w Bielsko-Biała

0
Catering dietetyczny w Bielsko-Biała

Regularne treningi i aktywność fizyczna to nie tylko budowanie swojego charakteru i wzmacnianie mięśni oraz wyników. To również zupełnie nowy sposób na życie, który często pomaga nam utrzymać się w dobrej kondycji i wyeliminować wiele problemów. Niestety, mnóstwo osób aktywnych zapomina o tym, jak ważne jest odpowiednie i odpowiedzialne żywienie. Nie mają oni czasu na to, by gotować i dokładnie planować posiłki, by zgadzała się w nich ilość białka, tłuszczy, witamin i minerałów oraz węglowodanów. W takim wypadku warto skorzystać z takich opcji jak catering. Bielsko-Biała potrafi zaskoczyć potencjalnych klientów, ponieważ znajdziemy tam naprawdę długą listę profesjonalnych firm cateringowych. Jak wybrać najlepszą?

Przedstawiamy kilka istotnych szczegółów, gdy interesuje Cię dieta pudełkowa. Bielsko-Biała to miasto z dostępem do wariantów dedykowanym prawdziwym zawodnikom, więc jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem kariery w sposób nowoczesny, który w ostatnich latach jest bardzo popularny u zawodników. Musisz wiedzieć, że masz wszystkie niezbędne narzędzia na wyciągnięcie ręki. Przejdźmy zatem do konkretów, które są najbardziej istotne dla naszych czytelników.

Smacznie i zdrowo

Nie wiesz, jak wybrać catering? Bielsko-Biała ma wiele działalności dostarczających catering, a każdy z nich próbuje wyróżnić się na tle konkurencji. Nie musisz więc ryzykować, że jedzenie będzie niesmaczne lub nie będzie Ci odpowiadać pod względem zdrowych dodatków, gdyż nie będą one dopasowane do Twoich oczekiwań. Teoretycznie możesz po prostu zmienić firmę na inną, lecz czasem warto po prostu skontaktować się ze specjalistami, by porozmawiać z nimi na temat Twoich indywidualnych potrzeb. Na pewno wspólnie znajdziecie złoty środek.

Ilość makro i mikroskładników

Czego potrzebują prawdziwi zawodnicy? Przede wszystkim właściwej ilości białka, która przekłada się na regenerację. Do tego należy dodać odpowiednią ilość tłuszczy regulujących pracę układu hormonalnego, witamin oraz minerałów. Jak widzisz, samodzielne planowanie posiłków, robienie zakupów i przygotowywanie ich może być czaso i pracochłonne. Ty z kolei możesz tego uniknąć, wybierając catering dietetyczny, np. https://fitnesscatering.com.pl/pol_m_Dostawa_Bielsko-Biala-405.html. Bielsko-Biała to jak widać miasto fantastycznych możliwości, z których należy korzystać. Decydując się na podjęcie takich współprac, możesz zaoszczędzić czas, który później poświęcisz na dużo bardziej kreatywne i pomocne rzeczy, np. na ćwiczenia, dzięki którym z każdym sezonem będziesz stawać się lepszym zawodnikiem.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – opis zabiegu

0
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to krępująca, a jednocześnie bardzo powszechna dysfunkcja układu moczowego, która może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedną z dostępnych metod skutecznego uporania się z problemem jest leczenie laserowe. Wyjaśniamy, na czym polega procedura i podpowiadamy, jak dobrze się do niej przygotować. 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – co to jest?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to schorzenie polegające na mimowolnym, częściowym lub całkowitym wycieku moczu, które spowodowane jest niewydolnością mechanizmu zamknięcia cewki moczowej. Pojawia się w momencie wykonywania czynności prowadzących do zwiększenia ciśnienia śródbrzusznego – np. wysiłku fizycznego, śmiechu, kichania czy kaszlu. Dotyczy obu płci, jednak zdecydowanie częściej zmagają się z nim kobiety. Przyczyny pojawienia się schorzenia są różne. Najczęściej jest to efekt infekcji układu moczowo-płciowego, spadku poziomu estrogenów, rozciągnięcia pochwy oraz nadwaga i otyłość.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – opis zabiegu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to szybkie i małoinwazyjne rozwiązanie, które dedykowane jest kobietom z rozpoznaniem osłabienia lub uszkodzenia mięśni dna miednicy. Przeprowadzane jest w warunkach gabinetu ginekologicznego w trybie ambulatoryjnym i nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną głowicę emitującą wiązkę lasera i oddziałuje nią na newralgiczne obszary – przedsionek, przednią ściankę i ujście pęcherza moczowego. Dochodzi do fototermicznego obkurczenia ścian pochwy i stymulacji włókien kolagenowych, co prowadzi do przywrócenia prawidłowego ułożenia cewki moczowej. O efektach innych zabiegów w obrębie układu moczowo-płciowego przeczytasz na: http://www.poradnik-pacjenta.pl/1/czy-zabieg-powiekszania-penisa-kwasem-hialuronowym-jest-skuteczny.html.

Przygotowanie i zalecenia po zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem z pacjentką oraz wykonaniem odpowiednich badań – ginekologicznego, laboratoryjnego i cytologii. Do wykonania zabiegu niezbędne jest wyleczenie wszystkich infekcji i zmian. W razie przyjmowania leków fotouczulających i obniżających krzepliwość krwi, konieczne jest ich odstawienie na kilka tygodni przed zabiegiem.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu nie wymaga hospitalizacji. Rekonwalescencja jest szybka, lecz wymaga stosowania się do wytycznych lekarza. Przede wszystkim zalecane są: około miesięczna wstrzemięźliwość seksualna, unikanie gorących kąpieli oraz powstrzymanie się od wysiłku fizycznego i dźwigania ciężarów.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

ZOBACZ TEŻ