Problemy psychologiczne u dziecka – gdzie szukać pomocy?

0
Problemy psychologiczne u dziecka

Jeszcze dekadę temu problemy ze zdrowiem psychicznym były przede wszystkim „zakopywane pod dywan”. Rzadko poruszano te tematy w mediach, a osoby cierpiące na zaburzenia osobowości (lub innego typu problemy) niechętnie o nich wypowiadały. Obecnie, sytuacja uległa drastycznej zmianie. Przede wszystkim – rośnie poziom społecznej świadomości problemów takich jak depresja lub nerwica. Osoby ze zdiagnozowanymi problemami osobowościowymi lub psychicznymi nie są społecznie stygmatyzowane, lecz – często zapewnia się im potrzebną opiekę i pomoc. Wciąż jednak tematem przemilczanym jest zdrowie psychiczne osób niepełnoletnich. 

Zdrowie psychiczne najmłodszych

Grupą osób o szczególnych potrzebach są oczywiście nasi najmłodsi – dzieci i młodzież do 18 roku życia. Niestety, ale w ciągu ostatnich lat zauważamy w naszym kraju bardzo niepokojący trend, który dotyczy właśnie osób niepełnoletnich. Chodzi o wyraźny wzrost liczby zdiagnozowanych zaburzeń różnego typu – przede wszystkim depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej oraz różnego typu lęków.

Lęki są szczególną grupą zaburzeń o niezwykle dużym oddziaływaniu na całe funkcjonowanie osoby. Zgodnie z opinią specjalistów, wśród młodzieży występują przede wszystkim: nerwice lękowe, fobie społeczne (w tym: fobia szkolna i środowiskowa) oraz lęki uogólnione. Oczywiście, w wielu przypadkach niemożliwe jest jednoznaczne postawienie granicy pomiędzy różnymi odmianami lęków. Często jednak zaburzenia te dotykają osób nieśmiałych, o introwertycznym usposobieniu, nieradzących sobie z nauką lub kontaktami towarzyskimi.

Wbrew pozorom, lęki i depresja to zaburzenia mogące dotykać młodzież niezależnie od statusu społecznego i finansowego ich rodziców. Często, wystąpienie tych zaburzeń jest reakcją na doznawane braki emocjonalne lub chłód uczuciowy, który mógł panować pomiędzy członkami rodziny. Niestety, ale zaburzenia takie występują szczególnie często w dużych miastach, w których obserwujemy właśnie rozpad tradycyjnych struktur rodzinnych, i brak wsparcia emocjonalnego pomiędzy pokoleniami.

Jak objawiają się problemy psychologiczne u dziecka?

Jeśli interesuje cię pomoc psychologiczna, Warszawa zaoferuje wiele specjalistycznych miejsc, które będą służyć pomocą podczas diagnozy i leczenia dzieci. Symptomy zaburzeń i problemów osobowościowych bądź psychicznych mogą być najróżniejsze. Oprócz symptomów behawioralnych (takich jak konkretne rodzaje zachowań i postaw) wyróżniamy także symptomy typowo fizjologiczne, do których należą: częste bóle brzucha i biegunki, rozkojarzenie, problemy z pamięcią, problemy z ciśnieniem, szybki rytm serca, czy brak apetytu.

Wszystkich rodziców obawiających się o zdrowie ich dzieci, pragniemy uspokoić – pomoc jest w zasięgu ręki. W przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym – mamy możliwość uzyskania natychmiastowego dostępu do specjalisty profesjonalnie zajmującego się zdrowiem najmłodszych. Mowa między innymi o psychoterapeutach dziecięcych, neurologach, psychiatrach, psychologach rozwojowych oraz specjalistach innych dyscyplin. Z ich pomocy możemy skorzystać w placówkach PsychoMedic.pl, ulokowanych w największych miastach naszego kraju. Oprócz licznych placówek znajdujących się w Warszawie PsychoMedic.pl prowadzi także kliniki na terenie Łodzi oraz Katowic. Oferta PsychoMedic.pl jest sprofilowana pod kątem potrzeb osób niepełnoletnich oraz ich rodziców.

Najważniejsze zasady zdrowego stylu życia

0
Zdrowe jedzenie jako podstawa zdrowego stylu życia

Styl życia ma znaczący wpływ na zarówno codzienne samopoczucie, jak i dalekosiężne skutki dotyczące naszego zdrowia. Coraz więcej osób szuka różnorodnych rozwiązań, które sprawią, że ich sprawność fizyczna oraz długość i jakość życia będą jak najlepsze i godne pozazdroszczenia. Sposobów jest wiele i chociaż każdy powinien być dostosowany do indywidualnych możliwości i stanu organizmu, istnieje kilka elementarnych zasad, które stanowią podwaliny dla wprowadzenia radykalnych, zmieniających życie zmian. Poniżej omówimy kilka podstawowych zasad zdrowego stylu życia.

Sport to zdrowie, a co z dietą? Catering dietetyczny w Bielsko-Biała

0
Catering dietetyczny w Bielsko-Biała

Regularne treningi i aktywność fizyczna to nie tylko budowanie swojego charakteru i wzmacnianie mięśni oraz wyników. To również zupełnie nowy sposób na życie, który często pomaga nam utrzymać się w dobrej kondycji i wyeliminować wiele problemów. Niestety, mnóstwo osób aktywnych zapomina o tym, jak ważne jest odpowiednie i odpowiedzialne żywienie. Nie mają oni czasu na to, by gotować i dokładnie planować posiłki, by zgadzała się w nich ilość białka, tłuszczy, witamin i minerałów oraz węglowodanów. W takim wypadku warto skorzystać z takich opcji jak catering. Bielsko-Biała potrafi zaskoczyć potencjalnych klientów, ponieważ znajdziemy tam naprawdę długą listę profesjonalnych firm cateringowych. Jak wybrać najlepszą?

Przedstawiamy kilka istotnych szczegółów, gdy interesuje Cię dieta pudełkowa. Bielsko-Biała to miasto z dostępem do wariantów dedykowanym prawdziwym zawodnikom, więc jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem kariery w sposób nowoczesny, który w ostatnich latach jest bardzo popularny u zawodników. Musisz wiedzieć, że masz wszystkie niezbędne narzędzia na wyciągnięcie ręki. Przejdźmy zatem do konkretów, które są najbardziej istotne dla naszych czytelników.

Smacznie i zdrowo

Nie wiesz, jak wybrać catering? Bielsko-Biała ma wiele działalności dostarczających catering, a każdy z nich próbuje wyróżnić się na tle konkurencji. Nie musisz więc ryzykować, że jedzenie będzie niesmaczne lub nie będzie Ci odpowiadać pod względem zdrowych dodatków, gdyż nie będą one dopasowane do Twoich oczekiwań. Teoretycznie możesz po prostu zmienić firmę na inną, lecz czasem warto po prostu skontaktować się ze specjalistami, by porozmawiać z nimi na temat Twoich indywidualnych potrzeb. Na pewno wspólnie znajdziecie złoty środek.

Ilość makro i mikroskładników

Czego potrzebują prawdziwi zawodnicy? Przede wszystkim właściwej ilości białka, która przekłada się na regenerację. Do tego należy dodać odpowiednią ilość tłuszczy regulujących pracę układu hormonalnego, witamin oraz minerałów. Jak widzisz, samodzielne planowanie posiłków, robienie zakupów i przygotowywanie ich może być czaso i pracochłonne. Ty z kolei możesz tego uniknąć, wybierając catering dietetyczny, np. https://fitnesscatering.com.pl/pol_m_Dostawa_Bielsko-Biala-405.html. Bielsko-Biała to jak widać miasto fantastycznych możliwości, z których należy korzystać. Decydując się na podjęcie takich współprac, możesz zaoszczędzić czas, który później poświęcisz na dużo bardziej kreatywne i pomocne rzeczy, np. na ćwiczenia, dzięki którym z każdym sezonem będziesz stawać się lepszym zawodnikiem.

Kiedy wybrać się do podologa?

0
Kiedy wybrać się do podologa

Dokuczają Ci odciski, kurzajki, brodawki lub zrogowacenia na stopach? Masz problemy z wzrastającymi paznokciami lub nadpotliwością stóp? To może być oznaka, by jak najszybciej wybrać się do podologa, czyli, krótko mówiąc, specjalisty od stóp

Kim jest podolog?

Jest osobą, która zajmuje się chorobami stóp. Podologia to dosyć młoda dziedzina. Należy wspomnieć, że podolog nie jest lekarzem, jednak w swojej praktyce współpracuje z lekarzami: dermatologami, chirurgami, diabetologami. Jest to dziedzina ściśle związana z kosmetologią. Klientami mogą być osoby, u których występują problemy ze stopami, osoby chore na cukrzyce, a także osoby po nieudanym pedicure.

Podolog zajmuje się następującymi problemami:

 • stopa cukrzycowa
 • wzrastające paznokcie
 • grzybica paznokcia
 • odciski
 • kurzajki
 • rogowacenie naskórka
 • zmiana kształtu czy struktury paznokcia
 • dobór ortez
 • dobór wkładem do butów

Kiedy warto odwiedzić specjalistę od zdrowia stóp?

Osoby, które powinny znajdować się pod stałą opieką podologa to cukrzycy. Powikłaniem w tej chorobie jest wystąpienie zespołu stopy cukrzycowej. Z usług podologa korzystają osoby niepełnosprawne. Inną grupą, której zaleca się częste konsultacje są sportowcy, na przykład piłkarze lub biegacze.

Na wizytę w gabinecie podologicznym powinny udać się osoby, które pomimo prób samodzielnego leczenia, nie mogą pozbyć się problemu na stopach. Wskazaniem są kurzajki, odciski, brodawki, modzele, zrogowacenia, problemy z nadpotliwością stóp, halluksy.

Wizyta u podologa jest konieczna w przypadku problemów z wzrastającymi paznokciami czy wszelkich widocznych zmian na stopach. Do specjalisty od zdrowia stóp powinniśmy wybrać się w przypadku wszelkiego rodzaju problemów z paznokciami lub widocznych zmian skórnych na stopach. Do przyczyn wizyty w gabinecie zaliczamy: wrodzone wady i zniekształcenia stóp, uszkodzenia skóry, pęknięcia skóry, stwardniały naskórek czy grzybica stóp.

Wybierając gabinet podologiczny warto poszukać takich, które mają dobrą opinię wśród klientów. Kierując się opiniami znajomych, możemy dokonać wyboru specjalisty, który profesjonalnie podejdzie do naszych problemów. Dobry podolog to również osoba, która kładzie nacisk na szkolenia i kursy, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Dobrego specjalisty szukaj tutaj.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Wizyta zaczyna się od wywiadu, podczas którego specjalista stara się dowiedzieć w miarę jak najwięcej rzeczy o pacjencie. Pyta między innymi o przebyte kontuzje stóp czy prowadzony tryb życia. Następnie przeprowadza badanie na podobaroskopie, czyli macie podłączonej do komputera. Dzięki temu badaniu podolog jest w stanie stwierdzić wszelkie asymetrie w budowie stóp. Badanie pokazuje, jak rozkłada się środek ciężkości ciała i czy wszelkie nieprawidłowości w budowie stóp mają swój wpływ na ogólne zdrowie pacjenta.

W trakcie wizyty przeprowadzone zostaje również badanie dynamiczne, czyli sprawdzenie sposobu chodzenia. Wizyta w gabinecie podologicznym to również badanie z wykorzystaniem plantografu, które pozwala sprawdzić statyczne i dynamiczne strefy nacisku stopy.

Ostatnim etapem badania, jest badanie manualne, podczas którego sprawdzana jest ruchomość poszczególnych stawów. Wykwalifikowany podolog sprawdzi, czy nie ma przykurczy, czy zaników mięśniowych, biorąc pod uwagę ustawienie miednicy. Sprawdź tego specjalistę z Wrocławia i ciesz się zdrowiem swoich stóp.

Czym jest krioterapia? Wskazania i przeciwwskazania do krioterapii

0
krioterapia

Krioterapia stosowana w medycynie jest jedna z najstarszych metod fizykoterapii. Jej istotą jest zastosowanie odpowiednich materiałów lub substancji w celu odprowadzenia ciepła z ciała i uzyskaniu pożądanego miejscowego lub ogólnoustrojowego efektu terapeutycznego. Działanie obniżonej temperatury powoduje uruchomienie adaptacyjnych mechanizmów regulacji cieplnej. W efekcie procesu oziębiania następuje: zwężenie naczyń, zmniejszenie ukrwienia, obniżenie temperatury skóry, mięśni, stawów, zmniejszenie tempa miejscowej przemiany materii, zwiększenie napięcia ścian naczyń i mięśni szkieletowych, wzrost ciśnienia tętniczego, zmniejszenie przewodnictwa nerwowego, podwyższenie progu bólowego i spowolnienie uwalniania mediatorów bólu i zapalenia. W następnej fazie-ocieplenia następuje rozszerzenie naczyń i zwiększenie ukrwienia skóry, powolny wzrost temperatury uprzednio ochłodzonych tkanek zwiększa tempo przemiany materii w części rdzennej, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, zmniejsza napięcia ścian naczyń, spada ciśnienie tętnicze i żylne krwi. Procesy te wpływają na niszczenie tkanek zmienionych patologicznie i pobudzają organizm do autonaprawy i powodują podwyższenie progu bólu.

Rodzaje krioterapii i korzyści lecznicze po zabiegach

W krioterapii najczęściej stosowane są zabiegi miejscowe we wskazanym obszarze ciała z wykorzystaniem nadmuchu zimnym powietrzem lub azotem o temperaturze na wylocie dyszy od -100 do -180 stopni Celsjusza na suchą i czystą skórę w czasie 1-3 minut. Ten rodzaj terapii stosowany jest do łagodzenia dolegliwości bólowych zwyrodniałych stawów i stłuczonych mięśni, w stanach pourazowych i po przeciążeniach układu kostno-stawowego, w łagodzeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, w zapobieganiu odleżynom oraz w łagodzeniu hemoroidów i dny moczanowej. Krioterapia ogólna wykonywana jest w jednoosobowej kriosaunie lub w kilkuosobowej kriokomorze w temperaturze obniżonej do nawet -160 stopni Celsjusza. Zabieg trwa zazwyczaj 1-3 minut a temperatura i czas trwania są dobierane indywidualnie. Jest doskonałą formą leczenia narządów ruchu i odnowy biologicznej całego organizmu. Korzystnie wpływa na układ odpornościowy, niweluje dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie, opóźnia procesy starzenia, ujędrnia skórę, poprawia samopoczucie i dobry nastrój. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska.

Wskazania i przeciwwskazania do krioterapii

Wskazania do wykonania krioterapii miejscowej to najczęściej: stany po przeciążeniach i urazach, obrzęki po złamaniach skręceniach lub zwichnięciach, reumatoidalne zapalenie stawów, dyskopatie, stany bólowe w chorobach zwyrodnieniowych, nerwobóle nerwów obwodowych, stany napięcia mięśni, oparzenia, i stwardnienie rozsiane.  Wśród przeciwskazań należy wymienić: nadwrażliwość na zimno, kompleksowy zespól bólu regionalnego, uszkodzenia skóry, zaawansowana miażdżyca, niedoczynność tarczycy, stany wyniszczenia i osłabienia, zapalenie miedniczek nerkowych i inne. Ze względu na dużą skuteczność, krótki czas trwania i prostotę zabiegu krioterapia miejscowa jest zabiegiem często wykonywanym placówkach rehabilitacyjnych na przykład w centrach medycznych z Grupy Scanmed w wielu miastach.

Jak poradzić sobie ze stresem?

0
Jak poradzić sobie ze stresem

Stres towarzyszy nam od zawsze. Nie ma nic złego w tym, że odczuwamy lekki stres, który motywuje nas do efektywniejszej pracy. Jednak coraz częściej doświadczamy silnego stresu, który wpływa negatywnie na jakość naszego życia. Powodów do stresu jest wiele. Jednym z nich może być stresująca praca. Oprócz tego często stresujemy się brakiem pieniędzy. Każdy z nas ma inną tolerancje na stres.

Czy warto stosować Biotebal?

0
Biotebal

Biotebal należy do środków witaminowych, a 2chodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, kwalifikowaną do kategorii witamin B. Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Środek może być wykorzystywany w płynących z braku biotyny wypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci oraz włosów i ich zbędnej łamliwości i bądź zapalnych skóry umieszczonych dookoła oczu, nosa, ust. Biotyna wspiera mechanizmy powstania keratyny oraz różnicowania się komórek naskórka i włosów oraz paznokci, poprawiając ich wygląd.

Czym jest Biotebal?

Biotebal to środek witaminowy usprawniający jakość włosów, paznokci i skóry. Jest dostępny bez recepty oraz nie podlega refundacji. Każda pigułka ma 5 mg treści aktywnej – biotyny. Biotyna to rozpuszczalna w wodzie witamina B7, określana również witaminą H. Oddziałuje na mechanizm powstania keratyny oraz różnicowanie się komórek włosów oraz naskórka, dzięki czemu ułatwia ich wygląd. Dzięki tymże cechom środek Biotebal niejednokrotnie wykorzystywany jest jako pigułki na włosy czy środek na wypadanie włosów. Treść aktywna doskonale wchłania się z przewodu pokarmowego, natomiast potem wiąże się z białkami osocza oraz dochodzi do każdych tkanek systemu.

Jak wykorzystywać?

Biotebal należy wykorzystywać raz dziennie, jedną pigułkę popijając obficie wodą. Należy dodać, iż tabletki Biotebal to nie suplement diety, natomiast środek – mający na celu eliminowanie niedostatku biotyny. Przed wykorzystywaniem tego produktu, należałoby skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Nie wykazano natomiast, by możliwe było przedawkowanie biotyny – jej nadmiar jest usunięty z systemu wraz z moczem.

Biotebal – wskazania

Biotebal jest środkiem należącym do kategorii środków witaminowych. Jego podstawowym elementem jest rozpuszczalna w wodzie biotyna, jaka kwalifikuje się do witamin z klasy B. Biotebal jest podawany w wypadku niedoboru biotyny. To właśnie biotyna gra istotną funkcję w dbaniu o doskonałą jakość cery, włosów oraz paznokci. Jeśli w systemie pojawią się niedostatki biotyny, pojawiają się stany zapalne skóry dookoła ust, nosa oraz oczu, lub zapalenie spojówek. Niedostatki biotyny powodują, iż zmniejsza się kondycja włosów oraz paznokci, jakie stają się delikatne oraz kruche. Dodatkowo niedostatek biotyny powoduje także zaburzenia przemiany tłuszczów.

Biotebal – efekty uboczne

Ze stosowaniem Biotebalu wiąże się pewne małe zagrożenie wystąpienia efektów ubocznych, natomiast należy podkreślić, iż niepożądane rezultaty nie występują u każdej osoby, jaka stosuje środek. Przeważnie będące efekty uboczne to pokrzywka i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Gdy pojawią się pewne dolegliwości połączone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem czy farmaceutą.

Trzymanie moczu – to nie trening dla pęcherza, to udręka

0
Trzymanie moczu

Trzymanie moczu jest z pozoru niegroźne, ale gdy staje się nawykiem, może przysporzyć nie lada kłopotu. Problem częstego oddawania moczu jest znany przede wszystkim kobietom w ciąży. Niestety, gdy brzuch robi się już spory, a pęcherz uciska coraz mocniej – do toalety trzeba chodzić kilkanaście razy dziennie.

Nowe ubrania dla medyków

0
Nowe ubrania dla medyków

Dr Cichobieg to marka dostarczająca nowoczesne rozwiązania odzieżowe dla personelu medycznego. To ubrania dla medyków i obuwie doskonałej jakości, które docenili dotychczasowi klienci. Oprócz praktycznych chodaków, w ofercie firmy znaleźć można fartuchy, spodnie medyczne, skarpety, koszulki, bluzy, torebki, a nawet stetoskopy z kolorowymi przewodami i różne gadżety biurowe: bogato zdobione etui na smartfona, kolorowe notesiki, breloki, smycze, czy zegary medyczne. Obecnie to kompletna oferta dla tych specjalistów, którzy chcą zadbać o nowoczesny i profesjonalny ubiur w pracy.

Dr Cichobieg – inspiracje

Co sprawiło, że produkty Dr Cichobieg wzbudziły tak duże zainteresowanie wśród personelu medycznego? To głównie chęć nadania trudnej pracy lekarzy, pielęgniarek i innych osób zatrudnionych w szpitalach oraz pozostałych jednostkach medycznych przyjemnego akcentu. Wprowadzono ten pomysł w życie poprzez zaoferowanie odzieży i gadżetów w różnych wzorach i kolorach. Dzięki takiemu designowi, udało się przemycić do pracy w branży medycznej odrobinę uśmiechu i pogodnej atmosfery.

Grupa docelowa

Marka Dr Cichobieg zadbała o to, by na wszystkich produktach znalazły się wesołe, kolorowe nadruki, wzbudzające pozytywne emocje w trudnej pracy medycznej. Nadruki, wzory, kolory dedykowane są poszczególnym grupom docelowym. Inne są dla internistów, pediatrów, chirurgów, pogodnych i poważnych w zachowaniu lekarzy, stomatologów, techników RTG. Mnogość wzorów, nadruków pozwala każdemu wybrać to, co pasuje do jego pracy, charakteru i sposobu bycia. Dr Cichobieg ma w swojej bogatej ofercie propozycję dla każdego, kto pracuje w zawodzie medycznym i pokrewnych dziedzinach.

Firma oferuje Państwu całe komplety produktów (fartuchy, spodnie, bluzy, torebki, etui na smartfona, breloki, notesiki, obuwie), które posiadają motyw przewodni, np. komplet dla Dr Mleczaka, Dr Piguły, czy Dr Skalpela.

Nowe ubrania dla medyków – bogate wzornictwo i przyjemne nadruki

Dr Cichobieg w swojej bogatej ofercie nowych ubrań dla medyków posiada fartuchy, spodnie, bluzy, koszulki, skarpety, buty, które mogą być noszone nie tylko przez lekarzy o różnej specjalizacji, ale również przez studentów medycyny, stażystów, praktykantów, pielęgniarki, studentów pielęgniarstwa i rehabilitantów oraz techników RTG. Grupy te pracują w różnych placówkach służby zdrowia, nie tylko w szpitalach, również w przychodniach, różnych gabinetach specjalistycznych, np. zabiegowych czy stomatologicznych. Nowe ubrania dla medyków to kolorowa garderoba, bogate wzornictwo i pogodne nadruki, wykonane estetycznie i pomysłowo. Taka odzież wprowadza przyjemną atmosferę do trudnej pracy w branży medycznej, w które czasem nie łatwo o uśmiech i odrobinę relaksu.

Z odzieżą Dr Cichobieg – profesjonalną, w przeróżne wzory i kolory, można zachować atrakcyjny wizerunek w miejscu pracy. Taka odzież dodaje radości jej użytkownikom, ale również jest przyjemna w odbiorze dla pacjentów. Dzięki niej wizerunek lekarza czy pielęgniarski nie budzi takiej lęku czy obawy. Nowe ubrania dla medyków ocieplają atmosferę i sprawia, że specjaliści z branży medycznej stają się cieplejsi i przyjemniejsi w kontakcie z pacjentami.

Przygotuj się na najpiękniejszą porę roku – wiosnę!

0
wiosna
fot. pexels.com

Wiosna to zdecydowanie najlepsza pora roku dla większości Polek. Po zimie przychodzi czas na to, aby zdjąć ciężką odzież wierzchnią, założyć bardziej kolorowe ubrania i pomalować usta intensywną pomadką. By rzeczywiście móc w taki sposób wykorzystać wiosnę trzeba się na nią dobrze przygotować już zimą. Sprawdź, na jakie dwie kluczowe kwestie zwrócić uwagę!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/tam-gdzie-zawsze-jest-wiosna-maderskie-wedrowanie/

Moda, ubrania, styl

To, co bardzo mocno kojarzy się z wiosną to bez wątpienia ubrania. Przewiewne bluzki, lekkie buty, kolorowe opaski, ciekawa biżuteria, spódnice. Jak możesz się domyśleć, warto więc zrobić porządek w swojej szafie. Nie tylko na zasadzie, że dołożysz do ubrań reklamówkę z odzieżą letnią. Te porządki powinny być naprawdę konkretne. Jak zrobić to skutecznie? Oto mała check lista:

 • Wyjmij wszystkie ubrania z szafy w jedno miejsce, a szafę dokładnie umyj.
 • Przejrzyj każdą rzecz, a wszystkie ubrania podziel na 3 kupki. Pierwsza z nich to rzeczy, które oddajesz lub wyrzucasz; druga – ubrania, w których będziesz chodzić, ale nie na wiosnę; trzecia – ubrania, które nadają się również na ciepłą porę roku. 
 • Teraz mocniej przyjrzyj się trzeciej kupce i zastanów się czy wśród niej są ubrania, z których na spokojnie stworzysz różnorodne stylizacje. Jeśli nie ma odśwież swoją garderobę. To, co na pewno powinno znaleźć się w szafie na wiosnę to dobrze dopasowane jeansy z wysokim stanem, białe buty, czarny i biały t-shirt. 

Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów

Nawet najlepiej dobrane ubrania nie sprawią, że będziesz czuć się dobrze jeśli nie zadbasz o siebie pod kątem pielęgnacji. Skóra i włosy po zimie zazwyczaj są w ciężkim stanie. Włosy elektryzują się wtedy od szalików, są narażone na zimno i to wszystko sprawia, że trzeba o nie zadbać. Podobnie jest ze skórą ciała i twarzy. Warto wykonać kilka peelingów kwasami i zadbać o nią w zaciszu domowym. Równie istotne jest to, aby zadbać o stopy. Zadbane ciało w całości, jak i skompletowanie garderoby sprawią, że odżyjesz razem z wiosną.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/zastosowanie-fermentow-w-kosmetykach/

ZOBACZ TEŻ