Jakie są różnice między trądzikiem pospolitym a trądzikiem różowatym?

0
Jakie są różnice między trądzikiem pospolitym a trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty i trądzik pospolity występujący na twarzy może dawać podobne objawy. Jednak bardzo ważne jest, aby trafnie rozpoznać, która z tych przypadłości nas w rzeczywistości trapi. Od diagnozy będzie zależał sposób leczenia – trądzik różowaty leczy się zupełnie inaczej niż trądzik pospolity.

Trądzik różowaty podobnie jak „zwykły”trądzik, zwany w nomenklaturze medycznej pospolitym potrafią uprzykrzyć życie. W przebiegu obu tych schorzeń pojawiają się zmiany skórne (grudki, krostki, pryszcze), z którymi ciężko jest walczyć. Konsekwencją nieprawidłowego leczenia jednego i drugiego rodzaju trądziku mogą być trwałe przebarwienia, blizny, wgłębienia na skórze. Często po okresie remisji, zmiany powracają. Dlatego leczenie trądziku Łódź powinno rozpocząć się jak najszybciej, najlepiej pod okiem lekarze dermatologa, a w dalszej kolejności lekarza medycyny estetycznej.

Trądzik pospolity a różowaty – jak je odróżnić?

O ile trądzik pospolity występuje najczęściej w wieku młodzieńczym (najwcześniej odnotowano rozpoczęcie pojawiania się tej przypadłości w wieku 8 lat) i zwykle przemija, gdy wchodzimy w dorosłość, o tyle już trądzik różowaty najczęściej pojawia się dopiero po trzydziestym roku życia. Zaleczony, z okresami remisji i odnowy może trwać nawet 40 lat. Leczenie go polega tak naprawdę na „zaleczaniu”. Rokowania na wyleczenie trądziku różowatego „do końca”są bardzo niskie. Inaczej jest w przypadku leczenia trądziku pospolitego. Gdy użyjemy dobrych kosmetyków i wspomożemy terapię lekami, a także odpowiednimi zabiegami medycyny estetycznej, możliwe będzie pozbycie się trądziku raz na zawsze. Wymaga to cierpliwości oraz ścisłego dbania o skórę po wyleczeniu, aby problem nie powrócił, jednak w tym przypadku całkowite wyplenienie schorzenia może być przeprowadzone skuteczne i często tak się dzieje.

Najważniejsze różnice między schorzeniami uwidaczniają się też w tym, jak wygląda trądzik różowaty, a jak pospolity. W przypadku trądziku różowatego, osoba nim dotknięta ma charakterystyczne, zaczerwienione policzki, nos i czoło. U mężczyzn dodatkowo pojawia się efekt „spuchniętego”i czerwonego nosa. Dodatkowo, dochodzi do uwrażliwienia skóry na zajętym obszarze. Łatwo się czerwieni pod wpływem słońca, wiatru, czy nawet dotyku.

Leczenie trądziku różowatego i pospolitego

Zarówno jeden, jak i drugi typ trądziku, wymaga leczenia, utrzymywania skóry w czystości oraz dbałości o jej nawilżenie. Osoby z trądzikiem różowatym powinny skupić się na kojeniu podrażnień, osoby z trądzikiem pospolitym natomiast na normalizowaniu pracy gruczołów łojowych.

Co warto wiedzieć o gastroskopii i kolonoskopii?

0
Co warto wiedzieć o gastroskopii i kolonoskopii

Gastroskopia i kolonoskopia to badania, które wzbudzają wiele pytań u pacjentów. Niektórzy żywią wobec nich pewne obawy. Wiele osób nie wie, kiedy i w jakim celu należy je przeprowadzić. Więcej na ten temat w poniższym artykule. 

Gastroskopia Poznań – górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Gastroskopia Poznań jest zabiegiem endoskopowym. W trakcie gastroskopii wprowadza się do wnętrza ciała aparat z optyką, która pozwala na oglądanie struktur niewidocznych gołym okiem. Zabieg endoskopowy wykonuje się, wprowadzając aparat przez otwory ciała, nie musząc wykonywać cięć chirurgicznych. Obecnie zabieg wykonuje się za pomocą giętkiej rurki wprowadzanej przez nos lub usta do przełyku, a następnie dwunastnicy i żołądka. Przewagę nad badaniami obrazowymi pozwala na pobieranie wycinków do badań, a nawet leczenia niektórych schorzeń w trakcie badania mikroskopowego. Pozwalają to miniaturowe narzędzia, które lekarz wprowadza przez „rurkę” aparatu. Badanie wykonane jest bezboleśnie dla pacjenta. Dzięki temu można obecnie m.in. usuwać polipy, zaopatrywać krwawiące owrzodzenia, a nawet leczyć wczesną postać raka jelita grubego. Gastroskopię się stosuje przy objawach jak: zaburzenia połykania, przewlekłe wymioty, przewlekłe bóle brzucha czy bolesne połykanie.

Kolonoskopia – górnego odcinka przewodu pokarmowego

Kolonoskopia Poznań polega na analizie stanie jelita grubego. Jest to zabieg, który umożliwia lekarzowi ocenę błony śluzowej w jelicie grubym. W trakcie zabiegu używa się kolonoskopu, czyli specjalnego urządzenia w postaci miękkiej i elastycznej rurki. Wprowadza się ją przez odbyt. Ocena jelit odbywa się dzięki niewielkiej kamerce, która przekazuje obraz na ekran. Podczas kolonoskopii można również przeprowadzić zabieg usunięcia polipów lub pobrać materiał do badania histopatologicznego. Endoskopia jelita grubego jest metodą tradycyjną, trwa zwykle od 15 do 40 minut, np. w Centrum Specjalistycznym Bamberski Dwór.

Stan jelit jest bardzo ważny, bo odbywa się w nich wchłanianie składników odżywczych pozyskanych z pokarmu. Żyją w nim drobnoustroje, które mogą być chorobotwórcze lub dobroczynne. Zaburzona flora bakteryjna to przyczyna rozrostu patogenów, przede wszystkim drożdżaków. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w jelicie grubym możemy mieć do czynienia z rozwojem komórek rakowych. Nowotwór złośliwy jest zagrożeniem dla życia chorego. Dlatego warto regularnie przeprowadzać badania profilaktyczne, dzięki którym możemy wykryć nieprawidłowości w jelicie grubym. Wczesna diagnoza i wdrożenie odpowiedniego leczenia chronią przed poważnymi konsekwencjami.

Czy warto brać preparaty na rzucenie palenia?

0
Czy warto brać preparaty na rzucenie palenia

Istnieje wiele metod polecanych przez ekspertów na rzucenie palenia. Leki, preparaty są najskuteczniejszym sposobem leczenia uzależnienia od nikotyny.

Czy używanie środków wspomagających rzucanie palenia jest pomocne i skuteczne w rzucaniu nałogu?

Stosowanie preparatów wspomagających rzucanie palenia jest pomocne, a także skuteczne w rzucaniu nałogu. Dostępne w aptekach preparaty pomagają w leczeniu zespołu uzależnienia od nikotyny i zostały potwierdzone w badaniach. Ważne jest, aby podczas przyjmowania leku ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w ulotce producenta, aby w ten sposób uzyskać najlepsze efekty. Według niektórych doniesień skuteczność zaprzestania palenia po leczeniu środkiem wspomagającym rzucenie palenia wzrasta o około 60-80%. Jednak żaden lek nie jest wystarczający bez silnej woli palacza i konsekwentnych prób zaprzestania używania wyrobów tytoniowych.

Preparaty na rzucenie palenia dostępne bez recepty, mogą także zwiększyć prawdopodobieństwo skutecznego rzucenia palenia. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy lek nie będzie skuteczny, jeśli pacjent nie znajdzie w sobie wystarczającego samozaparcia i motywacji do zaprzestania palenia. Tabletki, gumy do żucia i pastylki w połączeniu z silnie zmotywowanym pacjentem dają mu realną szansę na sukces w walce z nałogiem.

Rzucenie palenia- Korzyści

Papierosy są dość szkodliwe i uzależniające. Osoby palące często cierpią na choroby klatki piersiowej, jamy ustnej i gardła. Dodatkowo stają się podatne na choroby płuc i przedwczesną śmierć. Poza tym palenie powoduje u ludzi niewydolność serca i raka. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z rzucenia palenia.
Pierwszą korzyścią z rzucenia palenia jest przede wszystkim zdrowie. Dym papierosowy zawiera tlenek węgla, smołę, popiół, nikotynę, kwasy smołowe i wiele innych szkodliwych substancji. Substancje te wpływają na organizm, a także mózg w bardzo negatywny sposób. Wiele ofiar dymu papierosowego umiera z powodu chorób wywołanych przez te związki. Kiedy ludzie rzucają palenie, ich stan zdrowia znacznie się poprawia.

Zaprzestanie palenia na przykład ze wsparciem farmakologicznym prowadzi do stopniowego powrotu do sprawności fizycznej. Poprawia się przede wszystkim sprawność układu krążenia. Układ oddechowy stopniowo oczyszcza się i w ten sposób zaczyna sprawniej funkcjonować. Osobom, które przestały palić łatwiej jest oddychać.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na rzucenie nikotynowego nałogu jest między innymi stosowanie tabletek na rzucenie palenia. Należą do nich preparaty z cytyzyną.

Środki wspomagające rzucanie palenia-Podsumowanie

Na polskim rynku istnieją specjalne leki dla osób, które chcą rzucić palenie. Ważne jest jednak, aby nie stosować leków w sposób instrumentalny, tak jakby ich zażywanie sprawiało, że zapomnimy o paleniu. Żaden lek nie działa w ten sposób. Leki mają przede wszystkim za zadanie wspierać rzucanie palenia, na przykład poprzez łagodzenie objawów głodu nikotynowego. Niektóre leki pomagające w rzuceniu palenia gemini.pl/kategoria/zdrowie/uklad-nerwowy/rzucanie-palenia to leki zawierające nikotynę, znane jako nikotynowa terapia zastępcza, oraz specjalne leki, które nie zawierają nikotyny.

Zaburzenia dwubiegunowe CHAD

0
Zaburzenia dwubiegunowe CHAD

Choroba afektywna dwubiegunowa wiąże się z zaburzeniami nastroju, pojawiającymi się w sposób cykliczny. Najczęściej są to następujące po sobie epizody depresji (okresy przedłużonego przygnębienia) oraz manii lub hipomanii (okresy nadmiernej euforii i aktywności). Występują także epizody mieszane, pomiędzy którymi może dochodzić do remisji. Choroba afektywna dwubiegunowa nazywana jest też psychozą maniakalno-depresyjną lub cyklofrenią, a potocznie określa się ją dwubiegunówką. 

Przyczyny choroby dwubiegunowej CHAD

Choroba dwubiegunowa rozpoznawana jest zazwyczaj w wieku pomiędzy 20 a 30 lat. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej główne objawy dotyczą przede wszystkim nastroju oraz jego zmiennych stanów, pomiędzy którymi mogą występować epizody remisji – powrotu do ogólnie normalnego funkcjonowania. 

Przyczyny wystąpienia choroby afektywnej dwubiegunowej nie są do końca znane, jednak można wskazać czynniki zwiększające ryzyko jej pojawienia się. Zalicza się je do czterech grup: biologicznych, psychologicznych, społecznych i środowiskowych. Najważniejsze są uwarunkowania genetyczne – jeśli w rodzinie danej osoby występowała choroba afektywna dwubiegunowa, istnieje prawdopodobieństwo „odziedziczenia” predyspozycji do zapadania na nią.

Istotne jest także zaburzone funkcjonowanie chemiczne mózgu, a szczególnie brak równowagi w gospodarce neuroprzekaźników. Również niektóre choroby somatyczne mogą sprzyjać występowaniu dwubiegunówki. Ponadto wymienić można nadużywanie substancji takich jak alkohol lub narkotyki oraz długo utrzymujący się stres związany z tragicznymi sytuacjami życiowymi.

Objawy choroby afektywnej dwubiegunowej 

Objawy wystąpienia choroby różnią się w zależności, o którym jej epizodzie mowa. Ponadto choroba może mieć specyficzny przebieg w przypadku niektórych pacjentów. Najczęściej objawy można podzielić na trzy grupy, charakterystyczne dla epizodów: depresyjnych, maniakalnych oraz mieszanych. 

Na etapie depresyjnym, pacjenci cierpią z powodu obniżonego nastroju i braku motywacji do podejmowania jakiejkolwiek aktywności. Przytłacza ich intensywny smutek, poczucie winy, lęku oraz ogólnej beznadziei związanej z życiem. Mają też drastycznie obniżoną samoocenę. Pacjenci przestają czerpać przyjemność z dotychczas wykonywanych czynności, przyjmując postawę apatyczną.

W czasie epizodów maniakalnych, pacjenci wykazują niespodziewaną poprawę nastroju. Odczuwają ciągłą radość, euforię oraz są nadpobudliwi. Epizodom maniakalnym towarzyszy także ogólna wesołkowatość oraz podniesiona aktywność psychoruchowa. Pacjenci często podejmują rozmaite formy aktywności, często związane z nowymi sferami zainteresowań. Istotny jest także fakt, że pacjenci przestają odczuwać lęk, a ich samoocena staje się bardzo zawyżona. W tym okresie mogą przejawiać tendencję do zachowań nieprzemyślanych, ryzykownych, lekkomyślnych. 

Epizody mieszane odznaczają się współwystępowaniem w tym samym czasie objawów typowych dla depresji jak i dla manii. Nastrój pacjenta może ulec zmianie nawet z dnia na dzień, lub kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Często też objawy występujące w tym epizodzie są mniej intensywne, niż w trakcie epizodów maniakalnych lub depresyjnych.

Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy?

0
produkty do rzęs i brwi

Przedłużanie rzęs to rodzaj sztucznych rzęs, które przykleja się do naturalnej rzęsy. Nakłada się na naturalne rzęsy i można go usunąć w kilka minut. Istnieją różne rodzaje przedłużania rzęs, takie jak: przedłużenia przy użyciu pęsety, przedłużenia przy użyciu kleju, przedłużenia przy użyciu kleju i przedłużenia przy użyciu laminacji.

Przedłużanie rzęs to jeden z najpopularniejszych trendów kosmetycznych zarówno w celebrytach, jak i w życiu codziennym. Od wieków jest używany przez kobiety jako sposób na podkreślenie ich urody. Ten trend rozwija się z biegiem lat i coraz więcej osób nosi je, aby ich oczy wydawały się większe lub piękniejsze.

Pęseta – każda stylistka rzęs na co dzień wykorzystuje do swojej pracy profesjonalne pęsety do rzęs.

Kobiety, które chcą mieć większe oczy, będą nosić sztuczne rzęsy przyklejone do naturalnych rzęs, aby stworzyć iluzję, że ich oczy są większe niż w rzeczywistości. Sztuczne rzęsy zapewniają również atrakcyjny wygląd podczas noszenia z makijażem lub podczas wieczornego wyjścia.

Przedłużanie rzęs to popularny sposób na poprawę wyglądu naturalnych rzęs. Nakłada się je poprzez pęsetowanie poszczególnych rzęs, a następnie przyklejanie ich do rzęs naturalnych. Jednak ważne jest, aby używać nie tylko niezawodnego kleju, ale także niezawodnego preparatu do swoich rzęs.

Najczęstsze metody przedłużania rzęs to pęseta, doklejanie i laminowanie rzęs. Dwie pierwsze metody wymagają sporej wprawy w pielęgnacji sztucznych rzęs, natomiast trzecia jest o wiele łatwiejsza, ale nie daje tak naturalnie wyglądających rezultatów jak dwie pozostałe metody.

Sztuczne rzęsy występują w różnych kolorach i stylach, które można ze sobą mieszać lub stosować pojedynczo, aby uzyskać inny wygląd.

Przedłużanie rzęs to popularny trend, który zyskuje na popularności w branży kosmetycznej. Istnieje wiele różnych rodzajów przedłużania rzęs, takich jak sztuczne rzęsy, rzęsy kolorowe, laminowanie rzęs i klej.

Proces przedłużania rzęs nie jest łatwy, a jego doskonalenie wymaga dużo cierpliwości i praktyki. Ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi do aplikacji rzęs, a także mieć wiedzę o tym, jak przedłużyć ich trwałość.

Przedłużanie rzęs może być świetnym sposobem na podkreślenie naturalnego piękna. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny z procesem, możesz skończyć z bałaganem rzęs na twarzy, które są sklejone i splątane.

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo przygotować rzęsy do przedłużania. Pokaże Ci również, jak używać pęsety i innych narzędzi, aby uniknąć wpadek podczas nakładania sztucznych rzęs. Na koniec dowiesz się, jakie metody klejenia i laminowania najlepiej sprawdzają się w przypadku różnych rodzajów sztucznych rzęs.

Przedłużanie rzęs to popularny trend w branży kosmetycznej. Stosuje się je, aby podkreślić naturalne rzęsy i sprawić, że będą wyglądały na pełniejsze, dłuższe i bardziej obszerne.

Przedłużanie rzęs wymaga dużo przygotowań i może być dość czasochłonne. Aby uniknąć kłopotów z nakładaniem sztucznych rzęs, niektórzy decydują się na klej do rzęs lub laminację rzęs, która jest nakładana na ich naturalne rzęsy, zanim przejdą proces przedłużania.

Istnieją również różne rodzaje sztucznych rzęs, które można wykorzystać do uzyskania innego wyglądu, takie jak kolorowe sztuczne rzęsy lub długie, gęste rzęsy.

Przedłużanie rzęs jest popularnym trendem kosmetycznym od kilku lat. Te przedłużenia są nakładane za pomocą kolorowych sztucznych rzęs i kleju, aby połączyć je z naturalnymi rzęsami.

Ten proces może być czasochłonny i żmudny, dlatego znalezienie kogoś, kto ma odpowiednie umiejętności i cierpliwość, by to zrobić, może być trudne. Z pomocą sztucznej inteligencji proces ten jest łatwiejszy dzięki automatyzacji kroków, takich jak pęsetowanie i sklejanie sztucznych rzęs.

Asystenci pisania AI mogą pomóc autorom treści w generowaniu pomysłów na treści dla swoich klientów w różnych niszach. Niektóre z tych pomysłów mogą być postami na blogu, infografikami lub postami w mediach społecznościowych.

Kwas azelainowy – zastosowanie w kosmetyce

0
Kwas azelainowy

Związek ten znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce i zapewnia doskonałe efekty w pielęgnacji skóry. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje oraz kiedy warto sięgnąć po specjalistyczne produkty. Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Kwas azelainowy i jego zastosowanie

Mowa tu o dikarboksylowym kwasie o wielokierunkowym działaniu, który stanowi składnik różnych preparatów kosmetycznych. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie i zmniejsza ryzyko infekcji oraz powstawania blizn pozapalnych. W dodatku działa przeciwbakteryjnie zarówno na tlenowe, jak i beztlenowe bakterie. Zwalcza szczególnie te drobnoustroje, które odpowiadają za powstawanie trądziku. Kolejnym atutem jest hamowanie wydzielania sebum i zmniejszanie przetłuszczania skóry.

Ponadto produkty z kwasem azelainowym rozjaśniają przebarwienia i blokują powstawanie melaniny, która odpowiada za problemy z utrzymaniem regularnego kolorytu skóry. Produkty te zmniejszają również nadmierną keratynizację i oczyszczają pory. Warto też wspomnieć o delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Wszystko to sprawia, że produkty z tym związkiem są tak chętnie wybierane. Jednak, które z nich warto kupić? Najlepiej postawić na kwas azelainowy – Sesderma. W ofercie tego cenionego producenta znajdziesz wiele bardzo skutecznych preparatów. Zdecydowanie warto poznać pełny asortyment. 

Kwas azelainowy w leczeniu trądziku

Trądzik stanowi powszechny problem i dotyka nawet 40% populacji. Natomiast w przypadku 10% należy podjąć specjalistyczne leczenie. Warto zaznaczyć, że z dolegliwościami walczy nie tylko młodzież, ale również osoby dorosłe. Jednak problem ten można powstrzymać, stosując kwas azelainowy. Mowa tu zarówno o zabiegach w profesjonalnych gabinetach, jak i domowej pielęgnacji. Wystarczy skorzystać z profesjonalnych rozwiązań, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty. 

Warto dodać, że właściwości przeciwzapalne, złuszczające i bakteriobójcze sprawiają, że kwas wykorzystywany jest do leczenia miejscowych nadkażeń, a także bardzo trudnych przypadków. Nic więc dziwnego, że wysokiej klasy produkty znalazły tak szerokie zastosowanie. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, którzy zawsze szukają najlepszych produktów na rynku.

Jak kupić najlepsze kosmetyki z kwasem azelainowym?

Najpierw zapoznaj się z asortymentem firmy Sesderma i rzuć okiem na opis produktów oraz ich zastosowania. Bogata oferta obejmuje żel, krem, serum czy emulsję. Wszystkie produkty wyróżniają się doskonałym składem i zapewniają szybkie efekty. Jeżeli nadal zastanawiasz się, które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku, możesz skontaktować się z tutejszymi ekspertami, którzy na pewno udzielą Ci wskazówek. Nic więc dziwnego, że ten ceniony producent cieszy się tak dużym uznaniem. Wystarczy spojrzeć na opinie klientów.

Sól z Morza Martwego. Dlaczego jest tak cenna dla naszej skóry?

0
Sól z Morza Martwego

Kosmetyki naturalne i oparte na naturalnych składnikach są przez nas coraz częściej wykorzystywane. Nie ma w tym niczego dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę, w jak pozytywny sposób mogą oddziaływać na naszą skórę. Wśród takich składników na uwagę zasługuje sobie między innymi wyjątkowa sól z Morza Martwego.

Sole w kosmetyce

Zastosowanie soli w kosmetyce znane jest już od wieków. W zależności od pochodzenia, sole mają różne właściwości, w tym między innymi oferują wiele cennych minerałów, które pomagają w regeneracji skóry oraz utrzymaniu jej w jak najlepszej kondycji. Mogą mieć również właściwości oczyszczające, peelingujące czy też wspomagające leczenie niedoskonałości. Naturalne sole są też cenione za swoje właściwości zmiękczające, które wspomagają dostarczanie składników odżywczych i nawilżenie skóry.

Nic więc dziwnego, że znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce i leczeniu schorzeń dermatologicznych. Są wykorzystywane między innymi w celu przygotowania zdrowotnych kąpieli, jak również dodawane do profesjonalnie przygotowanych kosmetyków.

Sól z Morza Martwego. Czym się wyróżnia?

Na tle innych rodzajów soli, sól z Morza Martwego wyróżnia się szczególnie bogatym i unikatowym składem. Najbardziej znana jest sól karnalitowa, czyli magnezowo-potasowa, w której dominują takie pierwiastki jak właśnie magnez, potas i wapń. Znaleźć można w niej także spore ilości innych pierwiastków, w tym żelaza, chromu, manganu czy cynku. Ten wyjątkowy skład przekłada się na niezrównane działanie soli na ciało.

Jakie właściwości ma sól z Morza Martwego?

Sól z Morza Martwego cechuje się przede wszystkim właściwościami normalizującymi. Jest wybierana do walki z trądzikiem i wypryskami, a także do normalizacji cery tłustej. Wpływa na nią oczyszczająco i delikatnie peelingująco, dzięki czemu przyczynia się zarówno do usunięcia zabrudzeń czy złogów z porów skórnych, jak również pobudza ją do naturalnej regeneracji.

Sól z Morza Martwego wykazuje również działanie lecznicze w przypadku takich schorzeń jak łuszczyca, stany zapalne skóry, w tym atopowe zapalenie skóry, czy grzybica. Intensywnie pobudza skórę do regeneracji, działa na nią lekko antyseptycznie i kojąco, a jednocześnie odżywczo. Dzięki temu jest doskonałym wsparciem farmakoterapii.

Sól na psychikę

Co bardzo ważne, sól z Morza Martwego działa również korzystnie na ludzką psychikę. Pomaga ukoić nerwy i odnaleźć spokój. Jej korzystny wpływ na układ nerwowy jest często wykorzystywany w kąpielach solankowych, które redukują stres i wspomagają wychodzenie z depresji.

Wiele korzyści w naturalnej soli, które możesz samodzielnie wykorzystać w domu

Jak widzisz, sól z Morza Martwego posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Jeśli jesteś zainteresowany jej działaniem na ciebie, możesz sięgnąć po gotowe kosmetyki, które ją zawierają, albo po samą sól. Wówczas będziesz mógł przygotować z niej własnoręcznie preparaty albo kąpiele. Kup sól z Morza Martwego – sklep White Flower posiada ją w naturalnej, czystej formie soli karnalitowej – i przekonaj się, jak doskonale wpłynie także na ciebie.

Różeniec górski – pogromca stresu

0
Różeniec górski

Szybkie tempo życia i ciągłe problemy w pracy i życiu codziennym to tylko jedne z wielu przyczyn stresu. Żyjemy w ciągłym napięciu, które znacznie obniża samopoczucie i negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Ze stresem trzeba walczyć! Skuteczną bronią w tej nierównej bitwie jest różeniec górski. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Stres – epidemia XXI wieku

Stres jest fizjologiczną, nieswoistą reakcją na zmiany i wpływy środowiskowe. Krótkotrwały stres działa korzystnie – mobilizuje nas do działania, np. ucieczki w sytuacji zagrożenia. Problem pojawia się wtedy, gdy stres zaczyna występować przewlekle – towarzyszy nam codziennie przez dłuższy czas, skutecznie utrudniając normalne funkcjonowanie. Przewlekły stres negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Osoby doświadczające uczucia ciągłego napięcia są wyczerpane i zmęczone, nie mają energii, często borykają się z bólami głowy, żołądka i pleców, cierpią na bezsenność i mają trudności z koncentracją. 

Wśród innych skutków przewlekłego stresu wymienia się:

 • obniżenie nastroju,
 • apatię,
 • nerwowość,
 • zmianę apetytu,
 • wzmożone napięcie mięśniowe,
 • dysfunkcje seksualne,
 • podwyższone ciśnienie krwi.

Leczenie stresu jest złożone. Obok eliminacji stresorów i uczęszczania na terapię pomocne może okazać się zastosowanie adaptogenów, które zwiększają tolerancję organizacji na stresujące bodźce i łagodzą reakcje fizjologiczne. Jednym z nich jest różeniec górski.

Różeniec górski – skuteczna broń w walce ze strese

Różeniec górski (rhodiola rosea), inaczej nazywany „złotym korzeniem”, to niewielka roślina z rodziny gruboszowatych porastająca tereny Ameryki Północnej, Europy i Azji. Różeniec ma grube, mięsiste liście i drobne kwiatki. Jego kłącze po rozdarciu pachnie różami – stąd wzięła się nazwa. 

Najwięcej substancji leczniczych znajduje się w kłączu różeńca. Wśród nich wyróżnimy adaptogeny, które zwiększają zdolności przystosowawcze organizmu do zmiennych warunków środowiska, a w tym do bodźców stresowych. Adaptogeny przywracają równowagę organizmu i zmniejszają negatywny wpływ napięcia nerwowego. 

Efekty stosowania różeńca górskiego widoczne są już po 2 tygodniach. Po 4 tygodniach suplementacji można zauważyć wyraźne zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju.

Inne właściwości różeńca górskiego

Łagodzenie uczucia napięcia nerwowego to tylko jedna z wielu korzyści stosowania różeńca górskiego. Różeniec może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie w wielu innych obszarach poprzez:

 • poprawę wytrzymałości fizycznej i przyspieszenie regeneracji potreningowej,
 • poprawę samopoczucia,
 • zwiększenie wydolności umysłowej,
 • wzrost koncentracji,
 • łagodzenie stanów zapalnych.

Suplementację różeńcem zaleca się wszystkim osobom, które czują wyczerpanie psychiczne i fizyczne, nadmiernie się stresują, mają niską odporność lub obniżony nastrój, a także odczuwają duże zmęczenie. 

Gdzie kupić różeniec górski?

Różeniec górski dostępny jest w wielu formach – od ekstraktów, przez herbatki, aż do kapsułek. Warto wybierać preparaty ze sprawdzonych źródeł. 

Różeniec w kapsułkach znajdziesz na stronie olimpstore.pl. Olimp Różeniec górski Premium to suplement diety marki Olimp Labs z linii Pure Herbs to preparat przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą utrzymać optymalną aktywność umysłową i poznawczą.

Jak poradzić sobie z poważnymi urazami?

0
poradnia urazowo ortopedyczna Warszawa

Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli wystąpiły u nas jakieś urazy nawet niepoważne, będzie oczywiście skontaktowanie się z doświadczonym ortopedą. Na pewno wtedy oczywiście przyda nam się jakaś dobra i ceniona poradnia urazowo ortopedyczna. Warszawa na szczęście dysponuje takim miejscem, ponieważ do dyspozycji pacjentów jest codziennie Centrum Medyczne Gamma. A jak wiadomo, nie można bagatelizować nawet jakiegoś pozornie nieistotnego zwichnięcia, czy też stłuczenia. W konsekwencji bowiem po prześwietleniu może się okazać, że doszło do złamania albo jakiejś rzeczywiście poważnej kontuzji. To jednak potrafi stwierdzić tylko i wyłącznie jakiś doświadczony ortopeda, który specjalizuje się w różnych urazach, a takich fachowców można znaleźć właśnie tu w przychodni.

Medycyna sportowa na najwyższym poziomie

Oczywiście nie jest żadną tajemnicą to, że bardzo często na różne bóle będą się uskarżały te osoby, które są bardzo aktywne fizycznie. A jak wiadomo, będzie to dotyczyć sportowców amatorów no i oczywiście zawodowców. Wtedy właśnie w grę będzie wchodzić medycyna sportowa, a CM Gamma oferuje dostęp do specjalistów, którzy działają na tym polu medycznym. Zaletą tego centrum jest to, że mamy tu gwarantowaną przychodnię, a także szpital no i oczywiście dostęp do doświadczonych rehabilitantów. Niejednokrotnie też niezbędne są do wykonania konsultacje, które umożliwiają wykonanie orzecznictwa sportowego. Dlatego właśnie wcześniej przeprowadza się najróżniejsze badania, aby można było wydać orzeczenie dotyczące zdolności do uprawiania sportu przez jakiegoś zawodowego sportowca. Bez tego bowiem nie mogą oni przecież wystartować w jakichś ważnych zawodach albo na innych imprezach sportowych. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszy się tutejsza poradnia urazowo ortopedyczna. Warszawa jest zresztą z uwagi właśnie na te usługi medyczne miejscem, gdzie przyjeżdża masa sportowców i zwykłych pacjentów z okolicznych miejscowości. Tu bowiem można liczyć na natychmiastowe konsultacje i nie trzeba stać w kolejkach. Punkt działa codziennie no i można się umówić online.

Medycyna sportowa — jaką terapię może zalecić ortopeda?

Warto też zauważyć, że każdy przypadek będzie inny. Są niezbyt poważne kontuzje, które nie będą wymagały nawet leczenia, a wystarczy rehabilitacja i fizykoterapia. W innych okolicznościach medycyna sportowa przewiduje wykonanie nawet poważnych zabiegów. Dzięki nim jednak pacjenci zgłaszający się do CM Gamma mogą potem wrócić do pełni funkcjonalności.

Rzeszów skarbnicą perukarskich niezwykłości

0
Rzeszów skarbnicą perukarskich niezwykłości

Peruki naturalne Rzeszów coraz szybciej zyskują na popularności. Nabywają je nie tylko osoby mieszkające w tej aglomeracji lub w jej okolicach, ale także osoby, które po wyroby tego typu przyjeżdżają z najdalszych zakamarków naszego kraju. Dlaczego tak się dzieje? Zagadkę tę postaramy się rozwiązać w ramach niniejszego artykułu – serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Jak wynika z opinii ekspertów oraz komentarzy publikowanych w Sieci przez zadowolonych klientów, peruki naturalne Rzeszów cechują się jakością, do jakiej nawet nie mogą próbować zbliżyć się wyroby sztuczne, które to są dostępne w ilościach hurtowych na różnej maści portalach aukcyjnych. Są one wysoce odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i na uszkodzenia mechaniczne, a więc możemy mieć pewni, że raz dokonany zakup będzie pełnił swą rolę przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat, jeżeli tylko zadbamy o jego właściwą pielęgnację i przechowywanie. Co więcej, wyroby naturalne można poddać dodatkowej personalizacji, dzięki czemu będą one prawdziwie unikatowe oraz jedyne w swoim rodzaju – taki właśnie cel przyświeca bowiem niemalże wszystkim konsumentom odwiedzającym salon perukarski bądź zakład medycyny estetycznej celem całkowitej odmiany własnego wyglądu, nieprawdaż? Teraz jest to możliwe, dzięki opcji dostosowania do własnych potrzeb długości, grubości, stopnia skrętu, czy w końcu stylu upięcia nabywanej peruki.

Bez wątpienia na pochwałę zasługuje także fakt, że peruki naturalne Rzeszów powstają na bazie wyłącznie materiałów hipoalergicznych, a więc nawet jeżeli mamy zamiar nosić je każdego dnia przez wiele długich godzin – na przykład w pracy bądź na uczelni – możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż nie wystąpi problem z wykształcaniem się podrażnień bądź reakcji alergicznych będących zmorą konsumentów, którzy pokusili się o wybór produktów tańszych, pochodzących z niewiadomego źródła i legitymujących się suboptymalną jakością wykonania. Peruki naturalne to więc nie tylko komfort, ale także możliwość odpowiedniego zadbania tak o skórę głowy jak i o własne uczesanie.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, byśmy zaopatrując się w wyrób naturalny we Rzeszowie, skorzystali z oferty uzupełniającej salonów medycyny naturalnej bądź salonów perukarskich, która to obejmuje, między innymi wysokiej jakości kosmetyki, środki pielęgnacyjne i konserwacyjne, dopinki dzięki którym możliwe jest wizualne zagęszczenie fryzury, czy też turbany oraz im podobne nakrycia głowy pozwalające zabezpieczyć perukę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Jeżeli skorzystamy z usług wysokiej jakości salonu, możemy być pewni, że stosunek ceny to jakości będzie się kształtował na zadowalającym poziomie, co jest niezwykle istotne szczególnie w obecnych, nadal dość niepewnych, czasach. Gdy nie jesteśmy pewni po jaki wyrób sięgnąć, zawsze możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia zatrudnionych w danym przybytku ekspertów, co z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji!

ZOBACZ TEŻ