Masaż w domu – jak wybrać właściwy i w jaki sposób go wykonać?

0
Masaż w domu

Nawet krótki masaż przynosi uczucie błogości i pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych po wyjątkowo wyczerpującym dniu. Sprawdź, jak zrobić masaż w domu – poznaj techniki masażu oraz dowiedz się, jak możesz go samodzielnie wykonać!

Masaż w domu – techniki, jaki wybierać?

Zarówno po treningu, ciężkiej fizycznej pracy, jak i wielu godzinach spędzonych przed komputerem, przyda się porządne rozluźnienie mięśni. Jeżeli potrzebujesz złagodzenia dolegliwości bólowych, techniki masażu klasycznego przyniosą ulgę obolałym mięśniom i przyspieszą ich regenerację. Delikatny masaż relaksacyjny także zmniejszy napięcie mięśni, a ponadto doskonale sprawdzi się w przypadku osób żyjących w dużym stresie. W domowym zaciszu możesz wykonać również masaż shiatsu – jest to rodzaj masażu leczniczego, który skutecznie łagodzi bóle głowy i kręgosłupa, przynosząc głębokie uczucie relaksu i jednocześnie dodając energii. Warto jednak pamiętać, że ten masaż wykonywany powinien być może przez masażystę lub specjalny masażer do użytku domowego, którego konstrukcja pozwala uciskać odpowiednie punkty na ciele.

Masaż leczniczy, masaż klasyczny i relaksacyjny – jak je wykonać w domu?

Nawet znając podstawowe techniki masażu, ciężko jest je samodzielnie zastosować na sobie. W tym celu warto wyposażyć się w urządzenia, które ułatwią nam to zadanie. Jednym z nich jest masażer ręczny, który posłuży między innymi do masażu pleców, karku oraz bioder. Dzięki jego pomocy, bóle mięśni staną się znacznie mniej dokuczliwe. Wykonując masaż poszczególnych partii ciała systematycznie, zmniejszysz napięcie mięśniowe, a także zapewnisz sobie dobre samopoczucie i większą zdolność koncentracji. Miejscem, w którym możesz zaopatrzyć się w profesjonalny masażer, jest hurtownia medyczna – kupując urządzenie z pewnego źródła, będziesz mieć pewność, co do skuteczności jego działania.

Do wykonania masażu w domowym zaciszu przyda się również masażer kark. Tego typu urządzenie przyda ci się do masażu relaksacyjnego, który odpręża i wzmacnia mięśnie, a także usprawnia krążenie krwi. Będzie on szczególnie przydatny wszystkim osobom, które wiele godzin spędzają siedząc przy biurku. Masażer zapewni ogólne rozluźnienie mięśni i wymasuje obolały od długiego siedzenia w niewłaściwej pozycji kark. Tego rodzaju masażery mają najczęściej kształt poduszki, którą należy umieścić pod karkiem. W ten sposób można w pełni oddać się chwili błogiego relaksu, gdyż nie trzeba wykonywać żadnych ruchów – urządzenie samodzielnie wykona cały masaż.

Kolego czy już znalazłeś już dla siebie ulubione perfumy?

0
Kolego czy już znalazłeś już dla siebie ulubione perfumy

Coraz więcej polskich panów i to nie tylko tych młodych zwraca coraz większa uwagę na swoją szeroko rozumianą elegancję.

I co więcej elegancja o której wam w tym miejscu wspominamy nie dotyczy tylko i wyłącznie tego jak i w co się ubierają ale także tego jak i czym pachną. Przez to zdecydowana większość zaczyna kupować dla siebie jak najbardziej renomowane perfumy. Czy i ty zaliczasz się do tego grona? A może dopiero masz zamiar? Może właśnie teraz poszukujesz dla siebie jak najlepszej marki perfum? Jeżeli jeszcze jej nie znalazłeś to naszym zdaniem powinieneś w takiej sytuacji skorzystać z podpowiedzi która dla ciebie mamy. Otóż najlepiej już teraz zaraz po przeczytaniu tej właśnie notatki wejdź na stronę internetową pewnego znakomitego sklepu perfumeryjnego. Tam wybierz dla siebie perfumy które są ci podpowiadane. A chodzi konkretnie o perfumy Yves Saint Laurent. Czyli być może jak się domyślasz jednego z najlepszych wytwórców perfum na świecie.

Dlaczego nie wszystkie perfumy są znakomite?

To pytanie nie jest do końca prawdziwe. Albowiem gdyby w tej chwili istniała na rynku jakaś firma która produkowałaby perfumy niedostatecznej jakości to rzecz jasna nie utrzymałaby się zbyt długo na rynku. A czy i ty kolego wiesz już czym będziesz pachnieć? A może właśnie teraz poszukujesz dla siebie jak najlepszych perfum? Co na przykład powiesz na temat perfum marki Yves Saint Laurent? Nie słyszałeś jeszcze nigdy o takich? W takim razie polecamy ci w tym miejscu żebyś od razu wszedł na stronę internetową ich znakomitego sprzedawcy. Link do niej masz podany poniżej. Radzimy ci żebyś to zrobił od razu. Zatem już niedługo twój zapach będzie zupełnie odmienny. A będzie tak na pewno zaraz po tym jak rozpoczniesz dla siebie zakupy znakomitych perfum takich jakimi bez wątpienia są ysl perfumy męskie. Czy jesteś zaskoczony tym co zobaczyłeś na tym właśnie portalu? Naszym zdaniem na pewno tak. Nie zwlekaj ani chwili dłużej lecz już teraz przystąp do swoich z pewnością udanych zakupów.

Po czym rozpoznać dobre studio urody?

0
Po czym rozpoznać dobre studio urody

Zabiegi kosmetyczne, które pomagają nam zachować młody i piękny wygląd są coraz popularniejsze nie tylko wśród kobiet, ale także i wśród mężczyzn. Każdy z nas chce bowiem jak najskuteczniej zatrzymać upływający czas i zachować promienną cerę. Nie da się ukryć, że nasz wygląd poniekąd jest naszą wizytówką, a w związku z tym, chcemy o niego zadbać jak najlepiej. Niestety obecne szybkie tempo życia, a także wszechobecny stres i pośpiech negatywnie obijają się na naszym wyglądzie.

Cera szybko staje się zmęczona i poszarzała, a także pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia, czyli rozpadu wiązań kolagenowych skóry. W związku z tym studia urody przeżywają prawdziwe oblężenie i niezwykle trudno znaleźć tam wolne terminy. Jednak przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zabiegu medycyny estetycznej, należy zwrócić uwagę na to, do jakiego studia urody się wybieramy. Po czym więc poznać dobre studio urody i jakich zabiegów możemy w nim oczekiwać?

Studio urody – jakich zabiegów możemy się spodziewać?

Studio urody jak sama nazwa wskazuje, oferuje swoim klientom zabiegi, które mają na celu zadbanie o wygląd głownie skóry twarzy, ale również całego ciała. W takich studiach możemy więc spodziewać się zabiegów polegających na złuszczaniu martwego naskórka przy pomocy różnego rodzaju peelingów kwasowych, a także zabiegów odmładzających. Skóra twarzy może również zyskać odpowiednie nawilżenie i konsultację ze specjalistom. Co więcej, przygotowane są również zabiegi na ciało jak np. drenaż limfatyczny, który ma za zadanie nie tylko rozbić nagromadzoną w trudnych miejscach tkankę tłuszczową, ale również poprawić ukrwienie całego ciała. Często studia urody oferują również nieco bardziej inwazyjne zabiegi dla pań np. w postaci makijażu permanentnego brwi, oczu czy ust, a nawet wyrównania kolorytu na całej twarzy.

Jak rozpoznać dobre studio urody?

Zanim zdecydujemy się na wizytę w takim studio i poddanie się różnorodnym, oferowanym takim zabiegom, trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy dane studio jest rzeczywiście najlepsze. W praktyce, bardzo łatwo odróżnić profesjonalne studia urody, o tych, które z profesjonalizmem tak na prawdę nie mają nic wspólnego. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wywieszone na ścianach certyfikaty, które są swoistym potwierdzeniem tego, że personel ukończył niezbędne szkolenia i kursy, a także posiada wystarczającą wiedzę i umiejętności, do przeprowadzania wybranych zabiegów. Kolejno, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wszystkie narzędzia są sterylne, a te, które są przeznaczone do użytku jednorazowego powinny być otwierane w obecności klientów. Warto również zwrócić uwagę na ogólny wystrój takowego salonu, który powinien być miejscem czystym i schludnym, a co najważniejsze sterylnym. Finalnie ogromną pomocą może być wykonanie odpowiedniego researchu i sprawdzenie opinii o danym studiu urody. Obiektywne opinie klientów mogą znacznie ułatwić nam podjęcie decyzji odnośnie tego, czy dane studio urody rzeczywiście jest profesjonalne, a zabieg będzie przeprowadzony z uwzględnieniem najwyższych standardów.

Więcej informacji

Więcej informacji o zabiegach kosmetycznych i nie tylko – studio urody Warszawa Wawer – sprawdź więcej.

Seksoholizm – czym jest i jak powinna przebiegać jego terapia?

0
Seksoholizm

W ludzkim życiu istnieje wiele sfer, które są zarówno niezbędne, jak i dające przyjemność. Można wśród nich wyróżnić między innymi sen, jedzenie czy seks. Niestety nawet to, co naturalne i potrzebne może przerodzić się w chorobę. Tak właśnie dzieje się w przypadku pracoholizmu.

Seksoholizm – ukryty wśród normalności

Seks jest ważną i naturalną częścią życia człowieka. Co więcej, w naszej kulturze jesteśmy nim często otoczeni, z czego bardziej lub mniej zdajemy sobie sprawę. Pojawia się w książkach, filmach, luźnych rozmowach czy nawet reklamach produktów niezwiązanych z tą sferą życia.

Jednak wszechobecność treści seksualnych, a także jego naturalna potrzeba mogą łatwo sprawić, że seksoholizm jest ukrywany. Traktuje się go podobnie jak inne choroby jako zwykłe zaspokojenie potrzeb i przyjemność, a jednocześnie coś, bez czego można by było się obejść, gdyby się tylko chciało – jednak chorzy tego nie chcą. Najczęściej jednak ukrywają oni przed sobą fakt, że cierpią z powodu tej dolegliwości i wbrew zapewnieniom seks nie daje im oczekiwanej przyjemności.

Jak objawia się ta choroba?

Seksoholizm to choroba, która objawia się narastającą potrzebą wchodzenia w relacje seksualne, które mają doprowadzić do rozładowania odczuwanego napięcia. Przyjemność ta jest jednak wyjątkowo krótka i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Napięcie szybko narasta ponownie, co wiąże się z koniecznością wchodzenia w następne relacje seksualne. Sytuacja ta przeradza się w błędne koło, w którym seks staje się jedyną esencją i celem życia.

Co ważne, czynności seksualne mogą one pojawiać się zarówno w stałym związku, jak i w przypadku przygodnych partnerów seksualnych. Często osoby uzależnione korzystają z ofert osób świadczących odpłatne usługi seksualne. Pojawia się także potrzeba masturbacji, cyberseksu czy też oglądania pornografii. Może dojść do habituacji, czyli angażowania się w coraz bardziej niebezpieczne i intensywne praktyki seksualne. W skrajnych przypadkach choroba może doprowadzić do popełniania czynów karalnych.

Jednocześnie seksoholizm sprawia, że zaniedbywane są inne sfery życia. Chory może zaniedbywać rodzinę czy pracę, rezygnować z dawnych przyjemności. Często pogarszają się jego relacje rodzinne, a nawet dochodzi do rozpadu związku.

Jak wygląda terapia?

Leczenie seksoholizmu jest często utrudnione ze względu na to, iż pacjenci rzadko decydują się na terapię, ponieważ wolą zaprzeczać występowaniu problemu. Kiedy jednak są gotowi przyznać, że rzeczywiście występuje u nich problem, kierowani są na terapię poznawczo-behawioralną. Polega ona między innymi na tymczasowym powstrzymywaniu się od czynności seksualnych i “odzwyczajaniu” od nich, aby przekonać się, że można bez nich żyć.

Rozpracowywane są jednocześnie wcześniejsze doświadczenia i wszystkie czynniki, które prowadzą do kompulsywnych zachowań seksualnych. Powoli zmieniane są błędne przekonania i przyzwyczajenia na takie, które są bardziej konstruktywne.

Terapia może odbywać się w ośrodku oddalonym od miejsca zamieszkania i codziennych aktywności.

Czy warto kupować dobre suplementy diety?

0
Czy warto kupować dobre suplementy diety

Chcąc schudnąc szybko i bez żadnych efektów ubocznych lub też bez tak zwanego efektu jojo na pewno już od jakiegoś czasu stosujecie różne medykamenty czy suplementy diety.

Jednak czy jesteście z nich do końca zadowoleni? A może jednak uważacie, że pomimo ciekawych opisów które gwarantowały wam szybkie schudnięcie tak naprawdę to one jednak na was nie działają. Jeśli rzeczywiście tak właśnie niestety jest to w tym miejscu proponujemy wam, żebyście najlepiej od razu zostali klientami pewnego bardzo dobrego sklepu w którym kupicie sobie znakomity preparat odchudzający. Preparat będący zarazem suplementem diety. Jeśli jeszcze nie znacie podmiotu o którym mówimy to kliknijcie w link podany poniżej. Zróbcie to najlepiej już teraz a potem spokojnie spożywajcie ten właśnie suplement. Później z pewnością szybko będziecie mieli widoczny ubytek wagi w waszym ciele. A będzie to możliwe właśnie dzięki temu suplementowi diety którego nazwę macie podaną poniżej.

Jak wiele suplementów diety powinniśmy spożywać?

Jesteśmy pewni tego że wszyscy z was zgodzą się z opinią, że aby się odpowiednio odchudzić nie potrzeba do tego zbyt wiele medykamentów. Tak naprawdę wystarczy tylko jeden suplement diety. Czy już jednak macie taki w swoim domu? A może go dopiero poszukujecie? W takiej sytuacji zachęcamy was do tego, żebyście najlepiej już teraz zaczęli kupowac takowy w sklepie internetowym o którym w tym miejscu mówimy. Link do jego strony internetowej macie podany poniżej. Radzimy wam to zacząć robić już teraz albowiem z pewnością warto nie zwlekać z tą swoją decyzją. A zatem życzymy wam jak najszybszego zrzucenia wagi. W tym na pewno skutecznie jak również przede wszystkim zdrowo pomoże wam znakomity suplement diety którym bez wątpienia jest Green Barley Plus – opinie, ceny, efekty. naszym zdaniem już sam opis tego suplementu zawarty na tym portalu internetowym jest bardzo ciekawy i zachęcający do jego zakupu. O czym na pewno już niewątpliwie niedługo się przekonacie sami.

Kiedy warto skonsultować się z psychiatrą dziecięcym?

0
Kiedy warto skonsultować się z psychiatrą dziecięcym

Zaburzenia psychiczne dotykają nie tylko dorosłych. Dorastające dzieci również narażone są na liczne problemy, z którymi nie mogą pozostać same. Jakie objawy powinny zaniepokoić rodziców i gdzie warto szukać pomocy? W niniejszym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Zaburzenia psychiczne u dzieci

Zaburzenia psychiczne nie dotyczą tylko sytuacji, w których u dzieci pojawiają się zachowania niedostosowane społecznie, niszczycielskie czy agresywne. Bardzo często wiążą się również z lękami, zaburzeniami nastroju czy uzależnieniem od wirtualnego świata. Wśród zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego wymienia się również depresję i zaburzenia odżywiania – anoreksję czy bulimię, które także dotykają młode osoby. 

Należy pamiętać, aby rozróżnić zaburzenia psychiczne od zwyczajnego smutku, który niekiedy dotyka każdego z nas. Jeżeli jednak problemy się nasilają i trwają przez długi czas (co najmniej przez 2 tygodnie), warto skorzystać z pomocy specjalisty. Psychiatra dziecięcy jest w stanie skutecznie wspomóc dziecko, które doświadcza trudności psychicznych. Wystarczy poszukać wsparcia w Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online. Z tej propozycji skorzystało już wielu rodziców, których dzieci mogą obecnie cieszyć się komfortem życia i rozwijają się doskonale. 

Jakie symptomy powinny zwrócić uwagę rodziców?

Jeżeli Twoje dziecko często zmaga się z zaburzeniami nastroju, problemem powinien zająć się specjalista. Do niepokojących objawów zaliczają się również zachowania nadpobudliwe, lęki, fobie czy problemy z jedzeniem (nadmierne odchudzanie się, prowokowanie wymiotów, kompulsywne objadanie się). 

Problemy może również rozpoznać nauczyciel, który zauważy u dziecka kłopoty z nauką  słabe relacje z rówieśnikami, zachowania buntownicze. Jeśli problemy te są bardzo nasilone, a interwencja psychologa dziecięcego nie przynosi efektów, także warto pomyśleć o konsultacji z psychiatrą dziecięcym. Wiele z wymienionych tu symptomów może zwiastować nawet depresję, która stanowi bardzo poważny problem i często dotyka dorastające dzieci. 

Pamiętaj, że regularne rozmowy z dzieckiem pomogą szybciej wykryć objawy i tym samym zapewnić dziecku – w razie konieczności – szybką pomoc. 

Jak może pomóc specjalista?

Kluczowym aspektem jest wybór doświadczonego specjalisty, który doskonale zna potrzeby najmłodszych i ma doświadczenie w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń. Eksperci zrzeszeni w Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online do każdego przypadku podchodzą w sposób indywidualny.

Specjalista psychiatra dziecięcy zadecyduje, czy stan dziecka wymaga leczenia farmakologicznego (wówczas przepisuje się wyłącznie leki nowej generacji, które nie powodują poważnych skutków ubocznych i są bezpieczne), czy też wystarczająca okaże się psychoterapia. Możesz być pewien, że Twoja pociecha otrzyma rzetelne wsparcie.

Sylwetka po ciąży – jak zadbać o ciało?

0
Sylwetka po ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, ale i okres wielu zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety. Sylwetka bezpośrednio po porodzie nie będzie idealna i nie ma w tym nic złego – to w pełni naturalne! Jako młoda mama daj sobie czas i stopniowo dochodź do siebie. Sprawdź, jak zadbać o ciało, aby proces powrotu do formy przyniósł upragnione efekty.

Sylwetka po ciąży – ile trwa powrót do formy?

Podczas ciąży skóra się rozciąga, pojawiają się rozstępy, mięśnie są mocno nadwyrężone, nic więc dziwnego, że bezpośrednio po porodzie żadna kobieta nie wygląda tak, jak zanim zaszła w ciążę. Ile trwa powrót do formy? Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od naszego ciała, jego kondycji i umiejętności regeneracji oraz od tego, jak aktywne byłysmy przed porodem. Nie oznacza to rzecz jasna rozpoczęcia treningów bezpośrednio przed rozwiązaniem. Chodzi o styl życia, to, czy aktywność fizyczna towarzyszyła nam na co dzień, jak wyglądał nasz jadłospis. Chcąc wrócić do sylwetki sprzed ciąży, pamiętajmy, że, zwłaszcza w okresie połogu, powinnyśmy dać sobie przede wszystkim odpoczynek – restrykcyjna dieta nigdy nie jest dobrym wyjściem, a już na pewno nie w momencie, gdy jesteśmy osłabione po porodzie. Warto też wiedzieć, że dzienny deficyt kaloryczny u mam karmiących jest równy aż 700 kcal!

Sylwetka po ciąży – pomocne akcesoria 

Pracę nad sylwetką warto zacząć po konsultacji z ginekologiem, który stwierdzi, czy organizm wystarczająco doszedł do siebie po porodzie, aby móc być wystawianym na trening. Poza kosmetykami mającymi na celu przywrócić jędrność skóry i zmniejszyć widoczność rozstępów oraz odpowiednio skomponowaną dietą warto też zatroszczyć się o stosowne wyposażenie garderoby. Produkty wyszczuplająco – modelujące pomogą osiągnąć natychmiastowy efekt optycznego wysmuklenia sylwetki. Na jakie fasony się zdecydować?

  • majtki poporodowe – wyposażone w elastyczny pas wyszczuplający, który nie uciska, a równocześnie wysmukla partie brzucha, dodatkowo wzmacniając mięśnie i pomagając im wrócić do napięcia sprzed ciąży
  • szorty przeciwcellulitowe – idealne dla młodych mam, które mają problem z cellulitem. Wykonane z mikrofibry, idealnie przylegają do ciała i kształtują sylwetkę, lekko unosząc pośladki. Odpowiedni splot włókien wywołuje mikromasaż skóry, który przyczynia się do rozbicia cellulitu
  • legginsy modelujące – dostępne w wersji chłodzącej, wyposażonej w dodatkowe włókna, które zapewniają uczucie lekkiego, przyjemnego chłodu. Wysoki stan pozwala wysmuklić brzuch i okolicę bioder, a odpowiedni splot unosi pośladki, zapewniając delikatny efekt push up
  • wyszczuplający pas modelujący – wykonany z oddychającej mikrofibry, która dopasowuje się do ciała, nie uciskając poporodowego brzucha, a równocześnie wysmuklając go i modelując biodra. Bezszwowa technologia szycia sprawia, że produkt nie odznacza się pod ubraniem i jest przyjemny w użytkowaniu. Dzięki elastycznym wzmocnieniom, pas nie roluje się podczas ruchu. Materiał jest przyjazny dla wrażliwej skóry, nie generuje otarć i podrażnień.

Jak wrócić do smukłej sylwetki po ciąży? Najważniejszą kwestią jest danie sobie czasu. Już po samym porodzie brzuch znacząco się zmniejszy. Pamiętaj, że czas połogu to również spore wyzwanie dla organizmu, dlatego bądź dla siebie wyrozumiała. Po konsultacji z lekarzem stosuj metodę małych kroków, stopniowo wracając do aktywności fizycznej. Wybierając produkty modelujące, pamiętaj, aby odpowiednio dopasować rozmiar – zbyt mocny ucisk nie tylko wywołuje dyskomfort, ale może być niebezpieczny dla zdrowia. Zawsze sugeruj się tabelą rozmiarów – jeśli Twoje wymiary wskazują rozmiar z pogranicza, wybierz większy model – elastyczne materiały wykorzystane do produkcji bielizny wyszczuplającej dopasują się do Twojego ciała, gwarantując bezpieczne wysmuklenie sylwetki.

Usługi dentystyczne

0
Usługi dentystyczne

Utrzymywanie zdrowych zębów to kluczowa sprawa dla cieszenia się zdrowiem. Od kondycji naszych zębów zależy stan zdrowia całego organizmu. Chore zęby potrafią niejako rozsiewać stan zapalny po innych organach naszego ciała. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na poprawne utrzymywanie codziennej higieny jamy ustnej.

Czy warto udać się do psychologa? W czym może pomóc?

0
psycholog

Problemy i różnorodne wyzwania spotykają nas każdego dnia. Dla wielu z nas brak odpowiedniego wsparcia w ich pokonywaniu to jeszcze większa trudność, która powoduje, że zaczynamy odczuwać obciążenie psychiczne. Niestety, nie we wszystkich przypadkach można liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół. Właśnie wtedy może pojawić się chwila, w której warto udać się do psychologa.

Dlaczego psycholog może pomóc skuteczniej, niż bliscy?

Rodzina i przyjaciele to pierwsze osoby, u których szukamy wsparcia w trudnych chwilach. Jednak obarczeni swoimi własnymi problemami, a także bezradni w niektórych sytuacjach, czasem po prostu nie potrafią nam pomóc. Co więcej, nierzadko są to osoby osobiście zaangażowane w nasze problemy, co przekłada się na ich ocenę sytuacji.

Właśnie w takich momentach psycholog okazuje się znacznie lepszym wsparciem. Stojąc na zewnątrz problemu, może jasno ocenić sytuację i pomóc zdystansować się osobie, która potrzebuje jego pomocy. W efekcie można dzięki niemu podejść do każdego zagadnienia spokojniej i bardziej logicznie, a mniej emocjonalnie.

Warto także pamiętać, że psychologowie to osoby doświadczone i profesjonalnie przygotowane do udzielania wsparcia i rozwiązywanie problemów. Dzięki temu, w przeciwieństwie do bliskich, potrafią spojrzeć na daną sytuację obiektywnie i faktycznie znaleźć rozwiązanie, zamiast zagłębiać się w dywagacje czy udzielać rad na podstawie swoich prywatnych doświadczeń.

W jakich sytuacjach może pomóc psycholog?

Przede wszystkim psycholog pomaga w trudnych, codziennych sprawach, w szczególności w relacjach z bliskimi i dziećmi. Potrafi rozpoznać pewne powtarzane schematy zachowań i pomóc z nich wyjść, jeśli zamiast pomagać – szkodzą. Jego przygotowanie pozwala także na rozpoznanie wszelkich konfliktów, które przyczyniają się do złego samopoczucia pacjenta oraz wpływają negatywnie na jego życie. Jest wsparciem we wszystkich trudnych sytuacjach rodzinnych, takich jak ciężka choroba bliskiej osoby lub pacjenta, śmierć czy rozstanie.

Jednak nie tylko problemy osobiste mogą być powodem spotkania z psychologiem. Zajmuje się on także kwestiami związanymi z pracą zawodową, przewlekłym stresem czy niespodziewanymi, traumatycznymi przeżyciami.

Ważne cechy psychologa, które sprawiają, że warto się do niego udać

Dobry psycholog Warszawa to osoba, która potrafi wspomóc mieszkańców stolicy i okolic w każdej sytuacji. Odznacza się przede wszystkim umiejętnością słuchania oraz empatią, które sprawiają, że każdy może się przy nim otworzyć. Co równie ważne, psycholog powinien potrafić spojrzeć na problemy merytorycznie i obiektywnie, by dobrać najlepsze sposoby ich rozwiązania.

Jego usługi skierowane są przede wszystkim do osób, które potrzebują szybkiego, skutecznego wsparcia. Dzięki niemu każdy problem powinien wydać się łatwiejszy, co będzie niezwykle ważne dla niejednego mieszkańca metropolii, żyjącego w obciążającym psychicznie środowisku.

Ropień zęba – czym jest, jakie są jego objawy i metody leczenia? 

0
ropień zębny

Ropień zęba jest to najczęściej rozwijająca się nieleczona konsekwencja próchnicy. W przebiegu zaawansowanej próchnicy może rozwinąć się stan zapalny, a obumarłe tkanki, bakterie i komórki odpornościowe wytwarzają ropę, która gromadzi się w miazdze zębowej i tkankach okołowierzchołkowych. Właśnie w ten sposób powstaje ropień zęba. Czym dokładnie jest? Jakie są jego objawy i jak postępować w przypadku jego rozwinięcia? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/ropien-zeba-przyczyny-powstania-objawy-metody-leczenia/ 

Ropień zęba – czym dokładnie jest? 

Ropień zęba jest to skupisko ropy, które powstaje w w wyniku infekcji bakteryjnej w różnych częściach zęba. Może on powodować ból o umiarkowanym lub silnym nasileniu, który z czasem może promieniować od ucha, aż do szyi. Nieleczony ropień może doprowadzić do poważniejszych, a nawet zagrażających życiu konsekwencji. 

Podział ropni zębów 

Ropnie dzielą się ze względu na lokalizację, a według tego podziału możemy wyróżnić: 

ropień okołowierzchołkowy, który znajduje się na końcu korzenia zęba 

ropień przyzębia, który występuje na dziąśle obok korzenia zęba

ropień dziąseł, który obejmuje tkankę miękką otaczającą ząb 

Poza rozległymi zmianami, do powstania ropienie przyczyniają się też leczenie kanałowe, osłabienie miazgi podczas leczenia próchnicy oraz nie szczelne wypełnienie zęba, które stwarza możliwość do przenikania bakterii w głąb zęba. 

Jakie są objawy ropnia zęba? 

Głównymi objawami ropnia zęba jest pulsujący ból, który pojawia się w pobliżu zęba lub dziąseł. Zazwyczaj przejawia się one nagle i z czasem nasila się. Może też promieniować w kierunku szyi lub ucha, a nasila się w pozycji leżącej oraz podczas gryzienia. Co więcej może pojawiać się też zaczerwienienie i obrzęk twarzy, obrzęk dziąseł, nieprzyjemny smak w ustach, gorączka i powiększenie się szyjnych węzłów chłonnych. 

Ropień zęba – jak postępować w przypadku jego powstania? 

Leczenie ropnia zęba sprowadza się do usunięcia infekcji oraz uśmierzenia bólu. W zależności od powstałych objawów stomatolog może rozpocząć od prześwietlenia dentystycznego. W ten sposób sprawdzić czy infekcja rozprzestrzeniła się na inne obszary jamy ustnej. W zależności od rodzaju oraz ciężkości zakażenia, leczenie może sprowadzać się do nacięcia ropnia, leczenia kanałowego, ekstrakcji zęba czy antybiotykoterapii. 

W żadnym przypadku nie zaleca się leczenia ropnia domowymi sposobami. Taka terapia na własną rękę może doprowadzić do pogorszenia się stanu. Ziołowe płukanki lub leki przeciwbólowe mogą jedynie załagodzić uciążliwe dolegliwości, jednak nie wyleczą przyczyny schorzenia. 

Zobacz też: http://www.lekarzzakaznik.pl/leczenie-kanalowe-jak-wyglada-i-czy-mozliwe-jest-wystapienie-powiklan/

ZOBACZ TEŻ