Do którego lekarza specjalisty udać się z chorobą

Z bólem kręgosłupa najczęściej udajemy się do ortopedy, natomiast w przypadku wady wzroku odwiedzamy okulistę. Wielu pacjentów uskarża się jednak na niejednoznaczne objawy, przez które mają niemałe problemy z doborem odpowiedniego specjalisty. Do którego lekarza udać się z konkretnym problemem?

Lekarza jakiej specjalizacji wybrać?

W jednej przychodni może działać nawet kilkanaście i więcej poradni specjalistycznych. Korzystając z usług medycznych w ramach NFZ, pacjent musi posiadać skierowanie. Lekarz, który je wystawia, stawia wstępną diagnozę lub przynajmniej w szerokim stopniu określa, co może dolegać pacjentowi. Niemniej jednak osoby, które korzystają ze świadczeń komercyjnych, same wybierają lekarza specjalistę. Przypadłości, na jakie cierpią, nie zawsze są jednoznaczne. Dobrym przykładem jest chociażby wysypka – zdiagnozuje ją alergolog, dermatolog, a może zakaźnik? Warto więc w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą konkretnej poradni. Pozwoli to zawęzić krąg tych, które pozostają do wyboru. Pacjenci, którzy nie wiedzą, do jakiego lekarza się udać, mogą w pierwszej kolejności skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego. Podpowie on, gdzie szukać porady specjalistycznej.

Wielospecjalistyczna przychodnia

Czasami pacjent potrzebuje niemalże natychmiastowej pomocy, gdyż dolegliwości znacznie utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Wtedy też warto wybrać przychodnię, w której działa wiele poradni specjalistycznych – takich jak https://www.sgl.lublin.pl/. Przychodnia w Lublinie zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy, ale również rejestratorów, którzy zawsze służą pomocą. Wystarczy po krótce przedstawić im problem, a oni dobiorą odpowiedniego specjalistę. Dlaczego tak istotne jest korzystanie z usług przychodni wielospecjalistycznej? W niektórych przypadkach dolegliwości mają złożoną przyczynę, która wymaga konsultacji kilku specjalistów. Dobrze, aby pacjent miał do nich dostęp w jednym miejscu, co znacznie ułatwia całą procedurę diagnostyki i leczenia.

Nie tylko wizyta lekarska

Przychodnia wielospecjalistyczna w Lublinie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby nie tylko skorzystać z pomocy lekarskiej, lecz także wykonać niezbędne badania diagnostyczne – obrazowe oraz laboratoryjne. Stanowią one podstawę do podjęcia ostatecznej decyzji w zakresie terapii. Warto pamiętać, że o ile wyboru lekarza specjalisty pacjent korzystający ze świadczeń komercyjnych dokonuje sam, o tyle badania są już zlecane w toku diagnozy. Często bowiem potrzebne są najświeższe wyniki, natomiast te sprzed kilku tygodni nie mają już wartości diagnostycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here