Z każdej strony atakują nas zachęty do prowadzenia zdrowego stylu życia. Bywa jednak tak, że nie wiemy, jak powinien on wyglądać. Dziś kilka wskazówek dla osób, które chcą zmienić swój styl życia na bardziej zdrowy.

Jedz zdrowo i unikaj używek

Podstawą dobrego samopoczucia jest dobrze zbilansowana dieta. Zadbaj o to, by na twoim talerzu królowały warzywa i owoce. Jedz codziennie przynajmniej 3 posiłki o regularnych porach. Ideałem byłoby, gdybyś swoją porcję podzielił na 5 posiłków, jednak nie wszyscy mają takie możliwości. Pamiętaj, aby unikać monotonii w przygotowywaniu różnych dań. Przepisy na dietetyczne obiady wrocław możesz znaleźć w internecie. Istnieje wiele stron, które podsuwają nam pomysły na dania smaczne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu. W kuchni unikaj cukru oraz soli. Cukier możesz zastąpić stewią czy ksylitolem, zaś zamiast soli stosuj przyprawy i zioła, które poprawią smak potraw. Unikaj alkoholu, papierosów i innych używek, które niszczą twoje zdrowie.

Wygospodaruj czas na uprawianie sportu

Aktywność fizyczna jest drugim filarem dobrego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Jeżeli masz za mało czasu, aby ćwiczyć codziennie, to zaplanuj aktywność fizyczną trzy razy w tygodniu. Pływanie, spacerowanie, bieganie, nordic walking, zumba czy fitness – możesz wybierać spośród różnych możliwości, aby nie nudzić się jednym rodzajem aktywności.

Zadbaj o odpoczynek

W codziennym biegu często zapominamy o ważnej roli, jaką pełni odpoczynek. Zadbaj o zdrowy, nieprzerwany sen, najlepiej przez 8 godzin dziennie. Niewyspany organizm nie będzie działał prawidłowo. Staraj się także unikać stresu. Choć nie zawsze jest to możliwe, to jednak warto podjąć ten wysiłek. Możesz spróbować technik relaksujących, medytacji, aromaterapii czy ćwiczeń fizycznych, które także niwelują stres, na przykład jogi.

Badaj się regularnie

Wielu Polaków nie bada się regularnie, dlatego mogą chorować, a nie zdawać sobie z tego sprawy. Profilaktyka i wykonywanie przynajmniej podstawowych badań raz w roku pozwoli na szybsze wykrycie ewentualnych chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here