Portal onkologiczny

Większość z nas jest przerażonych perspektywą choroby nowotworowej. Zdarza się że mamy objawy, lub że badania laboratoryjne wskazują na nowotwór. Wizyty u lekarzy są często odległe a ich informacje lakoniczne i niewystarczające do zrozumienia choroby i ogólnej sytuacji.

Portal onkologiczny jest to miejsce, w którym znaleźć można różne informacje na temat nowotworów, ich charakterystyki, objawów, leczenia i wiele innych wiadomości przydatnych zarówno chorym jak ich rodzinom.

Nowotwór to choroba całej rodziny

Nawet, jeśli choruje jeden członek rodziny, przeżycia dotyczą jej całej. Strach i przerażenie dotyczy całego otoczenia chorego. Ważna jest nie tylko opieka medyczna jak i psychologiczna.

Leczenie nowoczesne

Nowoczesne metody leczenia nowotworów są spersonalizowane i dostosowywane po wykonaniu tak specjalistycznych badań, jak testy genetyczne. Nowoczesne i innowacyjne terapię wykorzystują często drogie leki, do których dostęp nie jest łatwy.

Poszukiwanie informacji na temat leczenia poszczególnych nowotworów jest łatwe i trudne zarazem. Z jednej strony dostęp do informacji jest łatwy, z drugiej strony informacji jest tyle, że trudno się we wszystkim połapać. Portal www.zwrotnikraka.pl to źródło podstawowej wiedzy i informacji zebranych w jednym miejscu i przekazanych w czytelny i zrozumiały sposób.

Diagnoza nie oznacza wyroku

Obecnie duża część przypadków nowotworów jest wyleczalna. Nie należy bać się i załamywać po otrzymaniu diagnozy. Pojawiają się coraz to nowsze leczenia, metody i możliwości. Finansowanie ich jest pewnego rodzaju problem, ale tu na pomoc spieszą fundacje i stowarzyszenia. Ponadto w internecie można łatwo zorganizować zbiórkę pieniędzy niezbędnych do przeprowadzenia leczenia. Są także programy wdrażające nowe formy leczenia, do których można zostać zakwalifikowanym. Trzeba tylko o nich wiedzieć.

Zatem, dostęp do informacji jest kwestia bardzo ważna, aby być na bieżąco i znać swoje możliwości. Wyzdrowienie jest mozliwe i nie należy się przedwcześnie poddawać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here