Sól z Morza Martwego

Kosmetyki naturalne i oparte na naturalnych składnikach są przez nas coraz częściej wykorzystywane. Nie ma w tym niczego dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę, w jak pozytywny sposób mogą oddziaływać na naszą skórę. Wśród takich składników na uwagę zasługuje sobie między innymi wyjątkowa sól z Morza Martwego.

Sole w kosmetyce

Zastosowanie soli w kosmetyce znane jest już od wieków. W zależności od pochodzenia, sole mają różne właściwości, w tym między innymi oferują wiele cennych minerałów, które pomagają w regeneracji skóry oraz utrzymaniu jej w jak najlepszej kondycji. Mogą mieć również właściwości oczyszczające, peelingujące czy też wspomagające leczenie niedoskonałości. Naturalne sole są też cenione za swoje właściwości zmiękczające, które wspomagają dostarczanie składników odżywczych i nawilżenie skóry.

Nic więc dziwnego, że znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce i leczeniu schorzeń dermatologicznych. Są wykorzystywane między innymi w celu przygotowania zdrowotnych kąpieli, jak również dodawane do profesjonalnie przygotowanych kosmetyków.

Sól z Morza Martwego. Czym się wyróżnia?

Na tle innych rodzajów soli, sól z Morza Martwego wyróżnia się szczególnie bogatym i unikatowym składem. Najbardziej znana jest sól karnalitowa, czyli magnezowo-potasowa, w której dominują takie pierwiastki jak właśnie magnez, potas i wapń. Znaleźć można w niej także spore ilości innych pierwiastków, w tym żelaza, chromu, manganu czy cynku. Ten wyjątkowy skład przekłada się na niezrównane działanie soli na ciało.

Jakie właściwości ma sól z Morza Martwego?

Sól z Morza Martwego cechuje się przede wszystkim właściwościami normalizującymi. Jest wybierana do walki z trądzikiem i wypryskami, a także do normalizacji cery tłustej. Wpływa na nią oczyszczająco i delikatnie peelingująco, dzięki czemu przyczynia się zarówno do usunięcia zabrudzeń czy złogów z porów skórnych, jak również pobudza ją do naturalnej regeneracji.

Sól z Morza Martwego wykazuje również działanie lecznicze w przypadku takich schorzeń jak łuszczyca, stany zapalne skóry, w tym atopowe zapalenie skóry, czy grzybica. Intensywnie pobudza skórę do regeneracji, działa na nią lekko antyseptycznie i kojąco, a jednocześnie odżywczo. Dzięki temu jest doskonałym wsparciem farmakoterapii.

Sól na psychikę

Co bardzo ważne, sól z Morza Martwego działa również korzystnie na ludzką psychikę. Pomaga ukoić nerwy i odnaleźć spokój. Jej korzystny wpływ na układ nerwowy jest często wykorzystywany w kąpielach solankowych, które redukują stres i wspomagają wychodzenie z depresji.

Wiele korzyści w naturalnej soli, które możesz samodzielnie wykorzystać w domu

Jak widzisz, sól z Morza Martwego posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Jeśli jesteś zainteresowany jej działaniem na ciebie, możesz sięgnąć po gotowe kosmetyki, które ją zawierają, albo po samą sól. Wówczas będziesz mógł przygotować z niej własnoręcznie preparaty albo kąpiele. Kup sól z Morza Martwego – sklep White Flower posiada ją w naturalnej, czystej formie soli karnalitowej – i przekonaj się, jak doskonale wpłynie także na ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here