Usuwanie odcisków – nie takie proste jak nam się wydaje

0
1847

Zacznijmy od informacji podstawowej. Odciski tworzą się w miejscach permanentnego ucisku. Są zmianami o bardzo ograniczonej powierzchni. Są zbudowane z wielu warstw zrogowaciałych komórek naskórka. Kto choć raz miał odciski, ten wie, że powodują one bardzo duży ból. Może pora zainteresować się ich usuwaniem?

Gdzie mogą pojawić się odciski?

Najczęściej występują one w różnych miejscach na stopie, a mówiąc dokładniej:

  • na opuszkach palców,
  • w wałach paznokciowych,
  • pod płytką paznokciową,
  • pomiędzy palcami
  • na podeszwach stóp.

Aby się ich pozbyć warto skorzystać z usług podologa, wielu specjalistów wykonuje usuwanie odcisków w Bydgoszczy.

Jakie błędy najczęściej popełnia się przy samodzielnym usuwaniu odcisków w domu?

Zacznijmy może od tego, że żadnej z opisanych tutaj metod zdecydowanie nie polecamy. O wiele lepiej jest usunąć odciski u podologa w Bydgoszczy, w tym celu zajrzyj na tę stronę: www.bydgoszcz-podolog.pl/dt_procedure/odciski/. Pierwszym sposobem jest stosowanie różnego rodzaju maści, plastrów lub płynów. Niestety zamiast pozbyć się problemu, takie zabiegi prowadzą do powstawania rozległych maceracji, czyli uszkodzeń skóry oraz ran na stopach.

Sposób numer 2

Drugim sposobem jest próba pozbycia się odcisków przez moczenie stóp w roztworze wody z mydłem i głębokie wycinanie odcisków. Jednak to prowadzi tylko i wyłącznie do tworzenia się skaleczeń i ran, w dodatku jest niebezpieczne.

Sposób numer 3

Na koniec zostawiliśmy sobie trzecią metodę. Polega ona na przykładaniu do odcisku plastrów cebuli, czosnku, cytryny oraz owijaniu folią. Ten sposób jest chyba najgorszy, ponieważ powoduje rozległe uszkodzenia skóry.

Jak przebiega likwidowanie odcisków w gabinecie podologicznym?

Już wiesz, że stosowanie wyżej opisanych metod tylko nasila ból i zwiększa tempo powstawania zmian. Natomiast w gabinecie podologicznym zajmie się Tobą profesjonalista. Podolog bardzo dobrze zna proces powstawania odcisku. To jedyna osoba, która wie, jak go skutecznie zlikwidować. Gdy już wyleczysz się z odcisków, to nadal powinieneś wprowadzić działania prewencyjne, takie jak na przykład noszenie wygodnego obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here