Kiedy pomimo regularnego współżycia nie dochodzi do zapłodnienia, jest to sygnał, że prawdopodobnie istnieją jakieś przeszkody, uniemożliwiające zajście w ciążę. Przyczyn tego zjawiska może być wiele i mogą one leżeć zarówno po stronie kobiety, jak również mężczyzny. W przypadku kobiety mogą to być zaburzenia owulacji, endometrioza, nieprawidłowości w budowie narządów rozrodczych czy też przeciwciała skutecznie uniemożliwiające dotarcie plemników do komórki jajowej. Jeśli problem z zapłodnieniem leży po stronie mężczyzny, najczęściej dotyczy on jakości jego nasienia. Najprostszą metodą wspomaganego rozrodu w tego typu sytuacjach jest inseminacja. Zatem co to jest inseminacja i jakie są do niej medyczne wskazania?

Rozród wspomagany – kto się kwalifikuje do iseminacji

Głównym wskazaniem do inseminacji jest niedostateczna jakość nasienia mężczyzny. Kiedy zawiera ono zbyt mało plemników, co więcej, są one mało ruchliwe i nie spełniają norm niezbędnych do efektywnego zapłodnienia, najprostszym rozwiązaniem jest inseminacja Katowice to miasto, w którym znajduje się nasza specjalistyczna klinika leczenia niepłodności. Parom, które bezowocnie starają się o dziecko oferujemy kompleksowe badania, mające na celu ustalenie przyczyny niepłodności. Jeśli w ich wyniku okaże się, że brak ciąży jest spowodowany kiepską jakością nasienia, proponujemy inseminację Katowice znane są z najlepszych specjalistów leczenia niepłodności, dlatego naszą klinikę odwiedzają pary z całego kraju. Co więcej, koszty inseminacji nie są zbyt wygórowane, dlatego metoda ta jest niezwykle popularna i powszechnie stosowana.

Inseminacja – najprostszy sposób na udane poczęcie

Wiele par zgłaszających się do naszej kliniki pyta, co to jest inseminacja, a przede wszystkim, jaka jest jej skuteczność. Inseminacja to nic innego, jak wyselekcjonowanie z nasienia ruchliwych plemników o doskonałej jakości i prawidłowej budowie morfologicznej, a następnie wprowadzenie ich za pomocą cewnika bezpośrednio do wnętrza macicy. Statystyki wyraźnie wskazują, że zabieg ten cechuje się dużą skutecznością sięgającą od 5 do 25 procent. Zdarza się, że już po pierwszym zabiegu kobieta zachodzi w ciążę i nie potrzebna jest kolejna inseminacja Katowice mogą się pochwalić tym, że koszty inseminacji w tym mieście są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego między innymi naszą klinikę tak chętnie wybierają pary bezskutecznie starające się o dziecko. Wiedzą czym jest inseminacja i jaki daje możliwości, a niski koszt inseminacji zachęca je do wyboru tej metody leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here