migrena

Wysiłkowy ból głowy jest to dolegliwość bólowa, która pojawia się po wysiłku fizycznym. Jest to ból o charakterze pierwotnym lub wtórnym. Czas jego trwania jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak objawy towarzyszące. Leczenie wysiłkowego bólu głowy może wymagać zarówno leczenia choroby towarzyszącej jak i stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych. Czym dokładnie jest wysiłkowy ból głowy? Jakie są jego przyczyny? Jakie objawy mu towarzyszą? Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wysilkowy-bol-glowy-kto-jest-narazony-czy-mozna-mu-zapobiec/ 

Czym jest wysiłkowy ból głowy? 

Jest to ból, który pojawia się po intensywnym wysiłku fizycznym. Zazwyczaj Pojawia się on po aktywnościach takich jak: pływalnię, kajakarstwo, bieganie, tenis ziemny, a także podnoszenie ciężarów kropka może pojawić się w określonych warunkach pogodowych, w szczególności u osób, które są obciążone rodzinnie występowanie migreny. Pierwotny wysiłkowy ból głowy nie jest kojarzony zespół występowaniem żadnej choroby. Natomiast ból wtórny towarzyszy innym schorzeniom. 

Jakie są przyczyny wysiłkowego bólu głowy? 

Czynniki, które zwiększają pojawienie się wysiłkowego bólu głowy są bardzo zróżnicowane. Z pewnością w spore znaczenie mają warunki klimatyczne. Wysiłkowy ból głowy pojawia się podczas treningu przy wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza, a także na dużej wysokości. Wystąpienie wysiłkowego bólu głowy kojarzy się ponadto z brakiem rozgrzewki przed treningiem. W przypadku wtórnych bólów, przyczyną mogą być schorzenia takie jak: zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, migrena, uraz głowy, choroba niedokrwienna serca, stany zapalne zatok, tętniak mózgu, krwotok podpajęczynówka lub krwotok śródmózgowy. 

Objawy wysiłkowego bólu głowy 

Taki ból posiada charakter jednostronny, chociaż może występować też obustronnie. Ból ten jest pulsujący, a jego najczęstsza lokalizacja to czoła oraz okolica potyliczna. Pierwotne bóle narastają stopniowo oraz mogą utrzymywać się od kilku minut do nawet 48 godzin. Bóle wtórne trwają zazwyczaj od 24 godzin do nawet kilkunastu dni. Pojawiają się również objawy takie jak nudności i wymioty, a także zaburzenia widzenia, sztywność karku oraz w niektórych przypadkach utrata przytomności. 

Zobacz też: http://www.lekarzzakaznik.pl/przyczyny-i-objawy-klasterowego-bolu-glowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here