Nasze stopy cieszą się z lata i z tego, że w lecie dużo chodzimy w klapkach czy sandałach. Dzięki temu powietrze dociera do stopy i nie musimy borykać się z problemem nadmiernej potliwości stóp. Są jednak dolegliwości, które utrudniają odsłonięcie nogi w letnich butach. Jedną z nich jest problem z wrastającymi paznokciami.

Przyczyny wrastania paznokci

Wiele osób nie dba o prawidłową pielęgnację stóp, a codziennie wykonują one bardzo ciężką pracę, przenosząc nas z miejsca na miejsce. Problem wrastających paznokci często związany jest z nieprawidłowym sposobem obcinania paznokci. Skracając je, powinniśmy przycinać je na prosto, bez zaokrąglonych rogów. Wiele osób jednak obcina paznokcie u stóp nieprawidłowo. Wrastający paznokieć wrocław można zauważyć po wystąpieniu bólu i obrzęku w okolicy palca. Po pewnym czasie może pojawić się także krwawienie oraz ropna wydzielina. Jeżeli zauważysz takie objawy, to warto jak najszybciej wybrać się do podologa, czyli specjalisty, który zajmuje się zdrowiem stóp.

Leczenie wrastających paznokci

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem leczenia wrastających paznokci było wykonanie zabiegów chirurgicznych, czyli usunięcie części lub całości paznokcia. Zabiegi te jednak nie gwarantowały całkowitego wyleczenia problemu, który po zabiegu często występował ponownie. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi podologiczne, takie jak założenie klamer ortonyksyjnych, zabieg kostką Arkady czy plastyka wałów okołopaznokciowych. Podolog, po zbadaniu pacjenta, podejmuje decyzję, która z tych metod będzie najlepsza dla pacjenta. Wiele osób, korzystających z usług podologa, cieszy się z wyleczenia problemu, który utrudniał im codziennie funkcjonowanie. Wrastający paznokieć nie jest tylko problemem estetycznym, często powoduje on nieprawidłowy sposób chodzenia ze względu na bolesność palca, a także noszenie niedopasowanego, zbyt luźnego obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here