Męska skóra po goleniu jest często zaczerwieniona i zaczyna się łuszczyć. Jest to bardzo zła oznaka. Pomocne w jej pielęgnacji są odpowiednio dobrane kosmetyki.

Męskie golenie

Męska skóra, choć mogłoby się wydawać, że jest gruba, jest także bardzo wrażliwa. Szczególnie podrażnia ją proces golenia, który polega na usuwaniu zarostu przy użyciu tradycyjnej maszynki do golenia lub maszynki elektrycznej. W tym pierwszym przypadku, do golenia należy zastosować odpowiednie preparaty tzw. pianki do golenia. Pomagają one łagodzić podrażnienia oraz sprawiają, że cała ta czynność może zostać wykonana szybko i sprawnie.

Ustrzeż się zapalenia mieszków włosowych

Bardzo nieprzyjemną dolegliwością związaną z goleniem jest możliwość wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Zmiany pojawiają się na policzkach i szyi w postaci drobnych, nieestetycznie wyglądających pęcherzyków. W zaawansowanych przypadkach mogą pojawić się krostki z ropną wydzieliną. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że po takim zapaleniu nie pozostaną na twarzy ślady. Jeżeli jednak proces gojenia przedłuża się, warto zgłosić się do dermatologa. Być może konieczne będzie zastosowanie specjalistycznej maści pomagającej przyspieszyć proces gojenia.

W momencie pojawienia się zapalenia mieszków włosowych, warto zrezygnować z golenia twarzy przy użyciu maszynki elektrycznej. Sprawdzi się świetnie zwykła maszynka, którą delikatnie można będzie usunąć owłosienie.

Pielęgnacja po goleniu

Właściwa i najważniejsza pielęgnacja zaczyna się tak naprawdę po goleniu. Wtedy należy zastosować specjalny krem nawilżający dla mężczyzn, najlepiej o lekkiej konsystencji. Mogą to być typowe balsamy po goleniu lub specjalne kremy nawilżające, które posiadają właściwości odżywiające oraz szereg witamin, idealnych do cery wrażliwej. Jak wiadomo mężczyzn bardzo trudno namówić do tego, aby stosowali wiele kremów. Warto postawić na jeden, a sprawdzony. Przynajmniej mężczyzna nie będzie narzekał, że musi się kremować niczym kobieta kilkoma kremami. Szeroki wybór tego typu produktów można znaleźć w wielu internetowych sklepach z kosmetykami, m.in. w pl.Oriflame.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here