test ciążowy
fot. pexels.com

Większość kobiet, gdy tylko podejrzewa, że może być w ciąży, od razu sięga po test ciążowy. Oczywiście jest to jedna z możliwości, z których można skorzystać jak najszybciej i jak najtańszym kosztem. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie skuteczne, a mówiąc wprost testy ciążowe zwyczajnie mogą kłamać. Dlaczego? Przeczytaj artykuł!

Zobacz też: http://jegoego.pl/czy-testy-ciazowe-sa-wiarygodne/

Kiedy i dlaczego test ciążowy może nie działać?

  • Stan przydatności – zawsze przed zakupem testu ciążowego sprawdź jego datę przydatności i nigdy nie kupuj tego, który jest przeterminowany, nawet jeśli jest to kilka dni. Warto również zrezygnować z tego testu ciążowego, którego data przydatności ulega końcowi. 
  • Sposób przechowywania – zdecydowanie lepiej jest wybrać test ciążowy z apteki, niż ze sklepu spożywczego lub stacji benzynowej. W tych ostatnich dwóch miejscach testy ciążowe mogą być niewłaściwie przechowywane, a z tego względu mogą dać nieprawidłowy wynik nawet jeśli będą miały aktualną datę przydatności.
  • Czasem pierwsza próba testu ciążowego wskaże faktyczny wynik, ale nie zawsze. Powodów może być wiele. Warto wykonać test kilkakrotnie, najlepiej z różnych firm, od odmiennych producentów. Trzeba przy tym pamiętać, aby przerwy pomiędzy kolejnymi testami nie były powielone od razu, ale miały zachowane odstęp czasu, ponieważ przeciwnie testy mogą być zakłamane.
  • Testy ciążowe są najbardziej skuteczne i dają wiarygodny wynik jeśli są wykonane w dzień, kiedy miała pojawić się kolejna miesiączka, ale się nie pojawiła.

Pamiętaj o tym

Wiele kobiet może również uzyskać niewłaściwy wynik testu ciążowego, ponieważ zwyczajnie źle używa testu. Wynika to często z pośpiechu, przekonania, że każdy test wykonuje się w taki sam sposób. Mimo, że testy ciążowe tak w ogóle działają na tych samych zasadach, to każdy producent takiego testu ma wpływ na jego faktyczne zastosowanie. Stąd należy czytać instrukcje i używać testu zgodnie z tym, co się w niej znajduje.

Test ciążowy vs wizyta u ginekologa

Test ciążowy należy zawsze potwierdzić lub obalić z wizytą u lekarza. Tylko badanie ginekologiczne jest w stanie zapewnić czy rzeczywiście kobieta jest w ciąży czy nie. Oczywiście bardzo często wizyta u ginekologa potwierdza wynik testu ciążowego, ale nie jest to reguła.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/jak-wybrac-dobry-sweter-zimowy-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here